728 Shares 983 views

Różyczka u dzieci. Objawy i zapobieganie

Do tej zakażenia są podatne, które nie są zaszczepione i nie cierpią z tego. Jest to szczególnie niebezpieczne dla kobiet w ciąży. Wirus może być przenoszony z matki na płód, powodując zaburzenia rozwojowe. Cukrzyca u dzieci, której objawy są zauważalne w czasie, powinny być ostrzeżeniem dla kobiet w ciąży. Nie jest możliwe, aby skontaktowali się z tą infekcją.


Czynnikiem przyczynowym choroby jest wirus filtrujący. Wiadomo, że w otoczeniu zewnętrznym jest niestabilny i bardzo niestabilny. Zakażenie następuje przez błonę śluzową dróg oddechowych u pacjenta, który jest zakaźny na kilka dni przed pojawieniem się wysypki. Wirus jest przenoszony przez mówienie, kaszel, przez zabawki. Wraz z wyginięciem wysypki, pacjent staje się niezakaźliwy. Jest izolowany przez tydzień. Kwarantanna tego zakażenia nie jest nałożona. Nie ma powtarzających się przypadków choroby.

Objawy choroby

Od zakażenia do początku choroby może trwać od 11 do 22 dni, średnio 15 lat. Zbadajmy, jak różyczka manifestuje się u dzieci od samego początku choroby. Po pierwsze jest krótki okres prekursorów choroby. Są one reprezentowane przez łagodne zjawiska catarrhal: ból i zaczerwienienie w gardle, przekrwienie nosa.

Następnie dziecko ma obrzmiałe węzły chłonne w okolicy potylicznej . Jest to bardzo charakterystyczny objaw. Tylne węzły chłonne mogą być powiększane . Z chorobą, jak różyczka u dzieci, objawy rosną stopniowo. Inne węzły chłonne mogą rosnąć. Temperatura wzrasta, ale rzadko przekracza 38 stopni. Czasem jest lekko podniesiony lub normalny. Ponieważ objawy choroby nie są bardzo wyraźne, rodzice czasami patrzą na początek choroby.

W dniu 3-4 dnia choroby na twarzy i szyi występuje niewielka wysypka spojrzenia-różowa. To jest trochę jak wysypka w odrze. Bardzo szybko wysypka zaczyna rozprzestrzeniać się w dół: na klatce piersiowej i plecach, pośladkach i wyściółce dłoni i stóp. Przez kilka godzin pokrywa całą skórę. Elementy tego nie łączą się. Rozmiar ich jest od głowicy i trochę więcej. Czasami różyczka u dzieci, jej objawy, przypominają odrę. Ale z odrą wysypka rozlana jest stopniowo, przez kilka dni, zaczynając od twarzy i kończąc kończynami. W przypadku różyczki charakterystyczny jest szybki rozprzestrzenianie się charakterystycznej wysypki, która obejmuje wszystkie części ciała.

Na śluzowate gardło może wystąpić wysypka w postaci czerwonych plam – enanmy.

Leczenie i zapobieganie

Choroba zwykle płynie łatwo. Powikłania w postaci zapalenia błony maziowej, zapalenia ucha, dusznicy bolesnej mogą występować u osób z obniżoną odpornością. Z zakażeniem, takim jak różyczka, u dzieci leczenie jest objawowe. W przypadku wysokiej gorączki podaje się leki przeciwgorączkowe, leki przeciwhistaminowe, witaminy. Dziecko zaleca się pić obficie, aby ograniczyć ruchome gry.

Niebezpieczeństwem choroby jest to, że gdy kobieta w ciąży jest chora, wirus jest często przenoszony na płód. Nazywa się to trybem transmisji pionowej. Zakażenie wirusem różyczki płodu daje duże prawdopodobieństwo wad wrodzonych. Dziecko, które zostało zakażone macicą z tym zakażeniem, nadal izoluje patogen w ciągu 20 miesięcy od urodzenia i samo jest źródłem choroby.

W celu porażki infekcji, dzieci są szczepione przeciwko niej w zaplanowany sposób. Jest wykonywany w dwóch etapach. Pierwsza zaszczepia się w wieku 1 roku – rok i trzy miesiące, wraz z inokulacją od świnki i odry. Potem, w wieku 6 lat, przeprowadzają rewizję. Wiedząc, jak niebezpieczna jest różyczka u dzieci, objawy tej choroby, konieczne jest zabezpieczenie kobiet ciężarnych przed kontaktem z pacjentami.

Tymczasowe szczepienie chroni Twoje dziecko przed chorobą w wyniku tego podstępnego i niebezpiecznego zakażenia. Nie zaniedbuj ich. Dobre zdrowie dla ciebie i Twoich dzieci!