448 Shares 7389 views

Flibusta: gatunki biblioteki

Jak powszechnie wiadomo, „Flibusta” jest jedną z największych bibliotek online w rosyjskim Internecie. Innym dość ciekawy fakt z krajowego punktu widzenia użytkownika jest to, że strona jest zablokowana w naszym kraju. To jednak nie przeszkadza nam wziąć pod uwagę kilka ciekawych rzeczy na temat biblioteki, takie jak listy gatunków. „Flibusta” oferuje czytelnikowi całkowicie bezpłatne okazję przeczytać praktycznie cokolwiek kiedykolwiek tekst drukowany lub publikowane na tej planecie.


Krótka historia

Oczywiście, dla czytelnika rosyjskiego jest ważnym zagadnieniem: Dlaczego „Flibusta”, gatunek, który, nawiasem mówiąc, obejmuje niemal każdy kierunek, w którym autorzy kiedykolwiek napisane na tej planecie, jest zamknięty w segmencie krajowego internetu. Cóż, trochę zagłębić w historię.

W roku 2008, aktywny użytkownik internetu, który mieszka za granicą, i pojawia się w sieci pod nazwą Stever, postanowił stworzyć klona czcigodnego „librusec”. Jednak nasza postać bycie piratem do rdzenia, w przeciwieństwie do właściciela zasobów wspomnianego nie iść w kierunku głównych graczy, takich jak porządkowanie literackim wydawnictwa „Eksmo” lub „l”. Zaczął odczuwać poważne demontaż w dół do sądu. W efekcie tego lata strona zablokowana na terenie naszego kraju, ale którzy chcą zapoznać się z treścią nie jest trudno dojść do niego za pośrednictwem wyspecjalizowanych przeglądarkach. Ale to już temat na osobny artykuł. I będziemy kontynuować na temat tego artykułu.

Lista gatunków

„Flibusta” oferuje bardzo dobrą zoptymalizowany system gatunków, których głównym obejmują takie tytuły jak „Książki biznes”, „Dom i Rodzina”, „Drama”, „Nauka i edukacja” i wielu, wielu innych. Każdy gatunek zawiera wiele podgatunków, listę, która nie ma sensu, ponieważ zakres tego artykułu nie jest po prostu przeznaczone do takiej liczby symboli.

Bądź co bądź, Biblioteka „Flibusta” gatunki, które obejmują takie tytuły jak: „Religia, duchowość, duchowość” czy „starożytny”, ma bardzo nieskromnie ilość materiału literackiego i naukowego. Dlatego też, co najmniej, taki skarb gratisy powinien wiedzieć.

etyka

Dyskusja na temat etyki w zastosowaniu do internautów na ogół dość śliski szlak. Trudno jest ocenić piratów do kości z ich pozornie uczciwy chęć pomocy zwykłego użytkownika, który nie ma możliwości, aby umieścić we krwi 200-300 rubli za książkę, która jest tak chętny do odczytania. Z drugiej strony, nie jest taki trudny strona życia, jak prawa autorskie i chęć pisarzy, starając się w tej dziedzinie zarabiania na swoich tworów, z trudem niemal fizyczny nakład na kształtowanie liter w słowach i zdaniach.

Krótko mówiąc, znowu nieznacznie odbiegała od tematu. „Flibusta” gatunki, które można znaleźć pełną listę na odpowiedniej zakładce w sekcji „Nawigacja”, który znajduje się na prawej stronie strony, oferuje naprawdę szeroką gamę źródeł literackich. I za to, że docenione ponad 600 milionów zarejestrowanych użytkowników.

wniosek

Więc rzucił okiem w bibliotece „Flibusta”. Gatunki to sam szukać ich nie ogranicza się do powyższej listy. Tutaj można znaleźć książkę, na przykład przez autora lub radę gminy. I wreszcie. „Flibusta” gatunki, które nie są ograniczone do źródeł literackich, daje wyobrażenie o tym, co powinno być prawdziwym duża biblioteka. Dlatego wojna z tematem piratów najwyraźniej będą kontynuowane, ponieważ popularność zasobu w dalszym ciągu rosnąć, pomimo ciężkiej presji ze strony niezadowolonych.