437 Shares 8191 views

Szkieletowego i główne grupy mięśniowe

mięśniowy odnosi się do jednego z najważniejszych podzespołów biologicznych, w którym korpus wykonuje różne ruchy.

To może być reprezentowany jako zbiór włókien mięśniowych zdolnych do skurczu. Włókna są ze sobą połączone w wiązki, które tworzą mięśnie jak specjalne organy lub sami wchodzą narządy wewnętrzne. Masa mięśni jest znacznie wyższa niż w przypadku innych organów W niektórych zwierząt, to jest o 50 procent w stosunku do masy ciała, a człowiek – 40 procent. mięśniowy konwersji energii chemicznej w energię cieplną i energię mechaniczną.

mięśniowy muskulatura

Kręgowców, mięśni mięśnie są podzielone na następujące grupy:

  • Somatycznych zawiera wewnętrzne i tworzące mięśni kończyn. Obejmuje mięśni szkieletowych.
  • Trzewny (część trzewi). Jest gładki i mięśnie sercowe.

Układ mięśniowy człowieka

Mięśnie szkieletowe są prążkowane i arbitralne. Są one przymocowane do kości i cylindryczny o długości włókna od 1-10 cm.

Każde włókno mięśni – jest cytoplazma niezróżnicowany (sarkoplazma) z większą liczbą rdzeni umieszczonych na obwodzie. Obrzeże zawiera zróżnicowane prążkowanych miofibryle. Otacza obrzeże przezroczystej osłony (sarkolemą), który składa się z włókienek kolagenowych. Niewielka grupa włókien jest otoczona endomysium; Głównymi związkami mięśni są wiązki włókien, wykonanych w wewnętrznej peremizy; każdy mięsień otoczony zewnętrzną peremiziem. Mięśni i tkanki łącznej nadal do siebie i połączone ze sobą. Cały mięsień jest zamknięty w osłonie zwanego powięzi. System obejmuje mięśnie szkieletowe, z których każdy jest połączony z nerwów i naczyń krwionośnych i ich przebijane.

Mięśnie pomóc utrzymać równowagę organizmu, przeprowadzenie ruchu w przestrzeni i żywotnych ruchy wszystkich części ciała.

Mięśnie gładkie znajdują się w ścianach naczyń krwionośnych i narządów wewnętrznych. Długość tego rodzaju mięśni jest 0,02-0,2 mm. Są one pozbawione prążkowania, ich kształt przypomina wrzeciono. Komórki mięśni gładkich są owalne w środku rdzenia.

Mięśnie gładkie pomóc transportu, który jest zawarty w narządach głowy (jedzenie w jelitach, na przykład). Biorą one udział w regulacji ciśnienia, do rozszerzania się i kurczenia źrenicy, innych ruchów ciała. Do mięśni gładkich odpowiedzialny autonomicznego układu nerwowego.

Układ mięśniowo-szkieletowy obejmuje mięsień sercowy, który znajduje się tylko w ścianie serca. Ona stale zmniejsza się trwałość, zapewniając przepływ krwi przez naczynia i niezbędne substancje odżywcze tkanek i narządów.

Układ mięśniowo-szkieletowy

Organizm ludzki zawiera około 400 mięśnie prążkowane, które są zredukowane pod kontrolą centralnego układu nerwowego.

Mięśniowo-szkieletowy Układ obejmuje mięśnie, kości, ścięgna, stawy, więzadła i chrząstki, które stanowią prawie 75% masy ciała. System ten daje ciało ludzkie pewien kształt, pozwala mu stać i chodzić. Szkielet do narządów i tkanek służy jako szkielet, ale również chroni ważne narządy przed uszkodzeniem. Kości gromadzić minerałów, takich jak fosfor i wapń. Wnętrze kości jest przedstawiony w szpiku kostnym, uczestnicząc w tworzeniu komórek krwi (krwinek czerwonych, płytek krwi i krwinek białych).

W przypadku uszkodzenia i chorób dowolnej części układu ruchu jest zaburzone statyki i dynamikę całego organizmu. Ponadto, cierpi cały układ mięśniowo-szkieletowy, narządy wewnętrzne też przestają działać prawidłowo. Na przykład, poprzez skrócenie jedna z kończyn jest wygięty kręgosłup, co powoduje deformacje klatki piersiowej, aw konsekwencji – cierpią z narządów krążenia i oddychania.