415 Shares 3703 views

Biografia: Natalia Pietrowna Bekhterev – wnuczka godne jego pradziadka

Wybitny naukowiec w dziedzinie badań ludzkiego mózgu Bechterew Natalia Pietrowna, którego biografia wskazuje, że była osobą o trudnym losie, jest wnuczką wielkiego psychiatrę i neuropatolog Bekhterev Władimir Michajłowicz i córką wybitnego wynalazcy i inżyniera Behtereva Petra Vladimirovicha. O tym, jak to było sposobem na życie, przeczytaj ten artykuł.


Biografia: Natalia Pietrowna Behtereva – wczesne lata

Natalia nie była łatwa dzieciństwa. Urodziła się w 1924 roku (07 lipca) w Leningradzie. W 1938 roku jej ojciec, wybitny wynalazca, został uznany za wroga ludu i strzał. Matka, Behtereva Zinaida Vasilevna, lekarz z zawodu, poddano represjom i został wysłany do obozu. Mówi biografia, Natalia Pietrowna Behtereva, jej brat i siostra zostały osierocone. Starszy, Natalia i Andrzej przyszedł do sierocińca, gdzie wszyscy wiedzieli, że oni – dzieci ludu wroga, ponieważ nie żyli trudne życie. Młodsza siostra Natalie wziął dalszej rodziny, a jego dalszy los nie ma informacji.

Biografia: Natalia Pietrowna Bekhterev – kariera

W 1947 roku, przyszły profesor ukończył studia medyczne w Leningradzie. Po raz pierwszy po badaniu (1950-1954) pracował w Instytucie Medycyny Doświadczalnej. W tym samym czasie studiów podyplomowych ośrodkowego układu nerwowego ZSRR Akademii Nauk Medycznych Instytutu Fizjologii. W 1954 roku Natalia Pietrowna przyszedł Neurochirurgii Instytutu. A. L. Polenova, rozpoczął pracę jako starszy pracownik naukowy, aw 1962 roku był już na stanowisku zastępcy dyrektora. W tym samym roku była pierwszą zaoferować skuteczne, jak później wykazano, metody leczenia, obejmujący elektrody wszczepienia implantów w ludzkim mózgu, a także opracowała system do kompleksowego badania mózgu. Był to pierwszy, ale nie ostatni, aby go osiągnąć, który jest tak bogaty w swojej biografii.

Natalia Pietrowna Bekhterev w 1975 akademik Akademii Nauk Medycznych ZSRR, a od 1981 – Akademia Nauk ZSRR, od 1992 – kierownik grupy w Instytucie ludzkiego mózgu.

W okresie od 1974 do 1980 roku pełnił funkcję wiceprezesa Międzynarodowej Unii Nauk Fizjologicznych, od 1982 do 1994 roku – w ramach Międzynarodowej Organizacji Psychofizjologii.

Liczne prace naukowe i monografie są również bogate w jego biografii. Natalia Pietrowna Bekhterev w swojej karierze napisał około 400 prac nad fizjologią mózgu, a nawet stał się założycielem szkoły naukowej.

Nowy kierunek w neurochirurgii i neurologii – stereotaktycznej neuroscience – zasługują także kręgosłupa. Odkrycie to zostało uznane przez neurony ujawnił jej właściwość reagowania na rozumieniu mowy i do udziału w zapewnieniu systemów mysleobrazovaniya.

Bechterew Natalia Pietrowna: „Magia mózgu i labirynty życia”

Równolegle z artykułów i publikacji naukowych, a Natalia Pietrowna napisał popularną książkę. Jednym z nich jest jego „magia mózg i labirynty życia.” Tutaj, naukowiec, profesor, starał się wyjaśnić, co w prosty sposób, jest dość trudne dla ludzkiej percepcji, z dala od nauki. I że była w stanie, więc książka może być odczytana przez każdego. Opowiada o historii jednego z najbardziej fascynujących nauki, prawa rozszyfrowania aktywność pacjenta i zdrowy mózg, ujawnia pytania o możliwościach umysłu, który od dawna przedmiotem zainteresowania ludzkości.