483 Shares 3396 views

Stern banana. Odmiany, jak odróżnić i właściwie przygotowane

Niedawno, banany były egzotycznym rarytasem dla nas, ale teraz są one wypełnione półkach supermarketów. Jest to smaczne i zdrowe delikatność i cieszyć się wszystkim, co jest ważne, to nie może powodować żadnych reakcji alergicznych. Owoc doprowadza się do nas z innych krajów, a od dawna panuje przekonanie, że większość z nich – karmić banana, którego mieszkańcy krajów zamorskich do użytku spożywczego nie. To jest naprawdę?

smaczne owoce

Banany w naszym kraju nie jeść tylko świeże, często są gotowane, pieczone, a nawet smażone. Istnieją przepisy kulinarne z różnych odmianach, które są wykorzystywane jako jasnożółty dojrzałych owoców i całkiem zielony. Z nich uczynić chipów, ale w krajach azjatyckich jest warzone miód, a nawet specjalną banana piwo. Banany zawierają unikalne właściwości substancji – serotoniny, dzięki czemu ich stosowanie prowadzi do wzrostu nastrojów.

standard jakości

Przed 2001, aby dostarczyć naszym kraju często surowo banana, który nie spełnia ogólnych standardów konsumenckich. Teraz, dzięki obecności standardu, jakości importowanych owoców jest dużo lepsza. W dzisiejszych gości zarejestrowany trzy klasy produktu – po drugie, pierwsze i dodatkowych. Mogą one być zdefiniowane przez liczbę sztuk w ogólnej średnicy pędzla, owoców i długości.

  • Klasa II musi wynosić co najmniej czternaście centymetrów.
  • Pierwsza klasa – 19 cm.
  • Extra – nie mniej niż dwadzieścia centymetrów.

Idź na zakupy może być teraz uzbrojony linijką lub zwrócić uwagę na pole, gdzie producent ma obowiązek określić minimalną długość płodu, jego wiek i plantacje kodu.

typy odmian

Dzisiaj na całym świecie znane jest czterech różnych odmian bananów, które są podzielone na włókienniczych (na papierze), ozdobnych i jadalnych. Wiele osób uważa, że jakość owoców bypass nasza wioseczka, a my dostarczane wyłącznie karmić banana. W rzeczywistości, te owoce są stosowane w żywności, podzielony na warzywa, deser i serwowania. Jemy kolację głównie odmian bananów „Cavendish”, „palce kobiet”, «baby». Są bardziej wątła różnią kruchości ciała i słodki smak wspaniałego.

plantains

Jest jeszcze inna kategoria bananów – jadalnia, często przygotowywać posiłki i desery dla dzieci, a dalej „plantanami”. Takie banany paszowe (zdjęcia – poniżej) wykorzystywany jest również do jedzenia, ale są one bardziej szorstka i twarda, szorstka i inny malosladkoy miazga. Korzystnie te owoce gotować lub smażyć, są one znacznie duże, mięsiste, istnieją nawet „banany” z czerwoną skórą.

Deser bananowy akceptowane spożywane świeże, to jest bogate w witaminy i minerały, ale na ogół producent sprzedaż często kupuje wyżywi banany.

Jak odróżnić

Gatunki warzyw banany producent zwykle napisane na polu przy użyciu specjalnego oznaczenia – banan. Ponadto, ich główne różnice wielkości i dobrze określone krawędzie wzdłużne. Banany, które są uważane za pasza? Jest to praktycznie bezpośredni długie i duże owoce o średnicy nie mniejszej niż czterech centymetrów.

Zgrać je z drzew jeszcze nie dojrzał, iw tej formie dostarczonej do nas, jak tego rodzaju dojrzewania bananów w ramach nie żółknie i natychmiast zaczyna oczerniać. Ze względu na wysoką zawartość skrobi „plantanami” mają wysokie kalorii. Zamieszanie będzie sortować przy zakupie jest trudne. Rynek jest pełen żółtych bananów, że nikt nie kupuje w sklepie.

podstawowe zasady

Dowiedzieć się, co banany paszy, po prostu. Istnieje kilka różnic, wyraźnie wskazując ich bezpośrednie pochodzenie. To oni, a nie zwracać uwagę na ich danych przy zakupie owoców.

  1. Nasz rynek jest bogaty w dwóch grupach odmian „pantaynov” – „zajebiście” i „francuski”. Obie z nich są niskie koszty i zielone, niedojrzałe widok.
  2. W dotyku są one stosunkowo dużo mocniejsze odmiany stołowe mają chropowatą ściągaczem i twarda skóra.
  3. Taki zielony banan miąższ kwaśny, świeży. W temperaturze pokojowej, szybko zmieni kolor na czarny i straci cały swój smak.

Zaleca się, aby wybrać tylko te żółte owoce, w których nie ma widocznych wad, zadrapania i czarne plamy. Szare banany – jest to wyraźny znak staleness owocu.

Stosowanie „plantanami”

Główną wartością warzywa bananów staje fosfor zawarty tutaj w dużych ilościach. Gatunki te są określane jako suplement i zalecane do stosowania ze względu na obecność w witaminy A, B, E, S Stern banan bogate w siarkę, chlor, cynk, mangan, potas i wapń. Jest on przeznaczony do stosowania dla ludzi, cierpiących na choroby sercowo-naczyniowe, wszystkie rodzaje zapalenia stawów, choroby zwyrodnieniowej stawów, zaburzeń neurologicznych, a problemy z przewodu pokarmowego. Przyczyniają się one do ogólnego wzmocnienia odporności, eliminuje zmęczenie, poprawia nastrój, jest wykrztuśne i właściwości moczopędne.

To ze względu na różnorodność bananów produkowanych szczególnie smaczne i pożywne gorące posiłki. Mają łagodny smak, który dobrze współgra z innymi, bardziej wyraziste składników. W wielu krajach na podstawie „plantanami” Made wino, piwo, płatki, musli, wiórów, mąki bananów, a nawet napojów, substytuty kawy.

Wartość energetyczna odżywczej owoców wynosi 90 kcal na sto gramów produktu, ale podczas obróbki cieplnej do nich jest znacznie zmniejszona ilość cukru i kalorii. Dlatego dietetycy polecam to cotygodniowe Diet „Plantany” ludzi z obecnością cukrzycy lub otyłości. banany pastewne zaleca się gotować jak warzywa, łącząc je z ziół i aromatycznych przypraw. Jest to doskonały dodatek dla każdego mięsa lub ryby.