653 Shares 2346 views

Co można zastosować środek na oparzenia

Burns jest pęcherzowe zapalenie skóry. Warstwę górną pokrywę, przy czym matryce. Ze względu na dużą wyrzucania histamina jest uwalniana z ilości cieczy, tworząc w ten sposób pęcherzyki. Patologicznego uszkodzenia skóry następuje pod wpływem lokalnego wysoki (większy niż pięćdziesiąt pięć – sześćdziesiąt stopni), temperatura, prąd, chemikaliów, promieniowania jonizującego.


W celu oceny nasilenia oparzenia termicznego, to bierze się pod uwagę na pierwszym miejscu, od zajętego obszaru powierzchni. Gdy zmiany chorobowe płuc zauważyć zaczerwienienie i niewielki obrzęk. Ten oparzenie odbywa się w ciągu czterech do pięciu dni. Kiedy powstają pęcherzyki drugi poziom uszkodzenia, które w przypadku braku zakażenia ustępują po siedem lub dziesięć dni. W tym samym czasie, co do zasady, nie pozostają blizny. Gdy poparzenia trzeciego stopnia oznaczone martwicy z tworzenia się strup. Następnie jest stosunkowo gęsta blizny. W przypadku uszkodzenia czwartego stopnia zwęglenia tkanki na płytkiej głębokości zdobyciu kości i mięśni. Najczęstszym typem urazów domowe są łagodne uszkodzenie termiczne. Często nie spala u dzieci. Dlatego też eksperci zalecają, aby utrzymać swój dom apteczce produkty, które przyczyniają się do eliminacji bólu, ma działanie bakteriobójcze i leczące rany. Ponadto, nie przeszkadzają, a lek wykazujący aktywność antyhistaminowy. Na poważne szkody nie powinny samoleczenia i skonsultować się z lekarzem.

Jak pozbyć się palić

Trzeba powiedzieć, że znalezienie leku, który ma wszystkie powyższe właściwości naraz, jest dość problematyczne. Jednak w farmakologii, istnieją leki powszechnie stosowane w tego typu urazów wewnętrznych. Na przykład, nie jest lekarstwem na oparzenia, „pantenol”. Krem zawiera kwas pantotenowy, który kontroluje proces regeneracji w skórze. Jednak „pantenol” preparat nie jest substancją w stanie powstrzymać infekcję. W związku z tym, w przypadku poważnego uszkodzenia tego kremu nie może być używany. Innym lekiem na oparzenia – specjalny żel „Apollo”. Preparat ten zawiera lek przeciwhistaminowy, gojenie ran, Podzespoły ból.

Przypomina, że tradycyjnej medycyny?

Na uszkodzonych obszarów zaleca się zastosować specjalną maść. Przygotować środek ten może się palić mieszaninę dwustu gramów oleju (słonecznik) i dwadzieścia gramów wosk pszczeli stopiony na małym ogniu. Ciepłej masy, konieczne jest dodawanie śmietany (ka) i żółtka (jeden).

Innym bardzo popularnym lekarstwem na oparzenia – tartych ziemniaków. Masę nanosi się na gazę i stosować się do uszkodzonego obszaru. Kompresować zmiany po rozgrzaniu. Kolejny przepis – mokry szkoda herbata. Silne spawania, wstępnie ostuzhennoy do trzynastu do piętnastu stopni, oparzeniach i pojone zwilżone Bandaże dziesięć czy dwanaście dni. Znane środki i jest olej z rokitnika.