534 Shares 4715 views

Z jakiegoś powodu nie jest to ból w dolnej części brzucha i talii?

Ból w dolnej części brzucha i talii jest sporo ludzi martwi. Ale, niestety, większość z nich nie podejmuje żadnych działań w celu wyeliminowania tych doznań. Maksymalna sprawia, że ludzie z tych objawów, to sprawia, że zastosowanie leku przeciwbólowego. Oczywiście, daje swój efekt, ale dokładna przyczyna dolegliwości pojawiły technika ta nie eliminuje. Dlatego też, jeśli ból w talii i dolnej części brzucha pojawia się ponownie, należy zawsze skonsultować się z lekarzem.

Aby zrozumieć, dlaczego taki ból jesteś ciągle martwi przedstawiamy szczegółową listę możliwych chorób, które charakteryzują się tym nieprzyjemnym objawem.

zapalenie pęcherza

Ból w podbrzuszu talii i zwykle występuje w płci pięknej. A najczęstszą przyczyną tego odchylenia jest ostre zapalenie pęcherza. Jednak to nie jest tylko objawem zapalenia pęcherza moczowego. Po tym wszystkim, wraz z bólu kobieta może zaobserwować obecność krwi podczas oddawania moczu, dyskomfort i ciężkich skurczów po emisji moczu i częste parcia iść do toalety. Jeśli masz takie objawy, należy udać się do urologa. Na szczęście, dziś nawet przewlekłe zapalenie pęcherza traktowane bardzo szybko.

problemy z jelitami

Reklamacje, które stale powstanie tego długu ból w talii i brzucha, mogą wskazywać, że dana osoba ma problemy z jelitami. W takim przypadku zaleca się skierować do gastroenterologa, aw niektórych sytuacjach, a do proktologa.

Choroby kobiece

Pobolewania w talii, towarzyszą nieprzyjemne odczucia w żołądku, często wskazują torbiele jajnika, zapalenie przydatków i innych chorób, które są bezpośrednio związane z żeńskiego układu moczowo-płciowego. Określenia dokładnej przyczyny tych odchyleń mogą ginekologa dopiero po osobistej inspekcji.

Choroba męska

Dość rzadkie, ale silniejsza płeć również czasami czuje ból w okolicy brzucha i dolnej części pleców. Takie objawy u mężczyzn może oznaczać problem z układu pokarmowego i układu moczowo-płciowego. Nawiasem mówiąc, czasami te objawy wskazują na obecność zapalenia gruczołu krokowego.

Choroby przenoszone drogą płciową

Jeżeli istnieje dyskomfort w jamie brzusznej, a także w podwyższonej temperaturze ciała, to najprawdopodobniej pacjent ma zakażeń narządów płciowych (mikoplazmozy, rzeżączki, Chlamydia ureaplasmosis). W tym przypadku ma to sens, aby włączyć się do chorób wenerycznych.

Jeśli obawiasz się tylko ból w pasie po lewej stronie, możliwe jest, że obecnie pozwala wiedzieć jeden z następujących chorób:

  • zwężenie międzykręgowy kolumny;
  • osteochondrosis;
  • zapalenia stawów międzykręgowych, stawów;
  • przepuklina płyty;
  • reumatoidalne zapalenie stawów;
  • Zakażenie kręgów;
  • udar;
  • skolioza;
  • osteoporoza i t. d.

Aby dowiedzieć się, czy masz jedną z tych chorób, które przejawia się w postaci niższych ból pleców, wskazane jest, aby poddać się badaniom lekarskim, a jego wyniki odnoszą się do doświadczonego neurologa, kardiologa lub innego specjalisty.