442 Shares 9931 views

W miarę upływu czasu strefy mogą mieć wpływ na ryzyko zachorowania na raka?

Strefy czasowe, w których ludzie żyją, może być związane z niewielkim wzrostem ryzyka zachorowania na niektóre rodzaje raka, sugeruje nowe badanie. Ryzyko to wynika z naruszeniem zegara biologicznego.

Zaburzenia rytmu dobowego

Ludzki zegar biologiczny może uciec, jeśli pracuje na nocną zmianę, na przykład. Naukowcy nazywają takie zaburzenia okołodobowego. Zostały one związane ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia raka u pracowników zmianowych, według dr Neil Keporaso, epidemiolog z Narodowego Instytutu Raka i główny autor badania.

Jednakże, zmiany rytmu dobowego, które są doświadczane przez ludzi, którzy pracują w systemie zmianowym, są kluczowe, jak idą do pracy w ciągu dnia do pracy w nocy. Keporaso i jego zespół zwrócić uwagę na mniejsze i bardziej subtelne nieprawidłowości w zegar biologiczny, który może również mieć wpływ na ryzyko zachorowania na raka.

W rzeczywistości, wiele osób ma małe zakłócenia w rytm dobowy w formie społecznego jet lag. Zdarza się, jeśli trzymać się spać przez tydzień, ale podzielić go na weekend, kiedy nie trzeba wstać wcześnie do pracy.

Ale jet lag społeczna może również nastąpić ze względu na strefę czasową, powiedział Keporaso.

W jakim czasie wschodzi słońce?

W zależności od strefy czasowej, czas wschodu i zachodu słońca mogą się różnić: przenieść 5 stopni długości geograficznej w kierunku zachodnim przez strefy czasowe skutkuje opóźnieniem 20 minut w wschodzącego słońca, zgodnie z analizą przedstawioną w dniu 2 kwietnia na dorocznym spotkaniu członków Amerykańskiego Stowarzyszenia Badań nad Rakiem. Te wyniki nie zostały jeszcze opublikowane w recenzowanym czasopiśmie.

Na przykład, jeśli dana osoba budzi się o godzinie 8 rano w Bostonie, na ulicy może być już jasne. Ale jeśli on mieszka w Ohio i budzi się w tym samym czasie, w tej samej strefie czasowej, okno może być jeszcze ciemno. Sunlight „mówi” zegar biologiczny człowieka w Bostonie, to było rano, ale dla mieszkańców Ohio nie dzieje, gdy się obudzi. Prowadzi to do dysonansu między czasie na zegarze i zegara biologicznego.

jet lag społeczny jest związany z różnymi stanami, w tym otyłość i cukrzycę. W nowym badaniu naukowcy zwrócili uwagę na raka.

Rak i zegar biologiczny

Naukowcy przeanalizowali dane z 4 milionów osób dorosłych, u których zdiagnozowano raka między 2000 a 2012 r. Ludzie w badaniu żył w 11 stanach w kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych.

Wyniki pokazały, że dla każdych 5 stopni długości geograficznej ze wschodu na zachód w tej samej strefie czasowej, ryzyko zachorowania na jakikolwiek rodzaj nowotworu wzrosła o 3 procent u mężczyzn i 4 – u kobiet.

Naukowcy zbadali również ryzyko zachorowania na niektóre rodzaje raka. Na przykład ludzie, którzy żyli w zachodnim regionie strefy czasowej, miał 4 procent większe ryzyko zachorowania na raka prostaty, a 13 procent – z przewlekłą białaczką limfocytową (nowotwór, który wpływa na białe krwinki), w porównaniu z tymi, którzy żyli w skrajnym wschodnim część strefy czasowej.

Kobiety żyjące w zachodnich rejonach strefy czasowej, były 4 procent wyższe ryzyko zachorowania na raka piersi o 12 procent – z przewlekłą białaczką limfocytową, a 10 procent – rak macicy, w porównaniu z tymi, którzy żyli na wschodnich obszarze tej samej strefy czasowej stwierdzili naukowcy.

Wszystko to zwiększa ryzyko raka są stosunkowo małe, a naukowcy twierdzą, że potrzebne są dalsze badania w celu ustalenia, czy istnieje związek przyczynowy między rakiem i łamania ludzkiego zegara biologicznego.

przyczyny

Mechanizm, który może wiązać rytmy dobowe i raka pozostaje nieznany. Jednak może to być stosunkowo niedawne zmiany w codziennym życiu ludzi.

Przez całe życie na Ziemi codziennie ludzki dni odzwierciedlał ruch słońca. Ludzie były aktywne w ciągu dnia i odpoczynku w nocy. Ale nagle wszystko się zmieniło. Ludzie pozostać w pomieszczeniu w ciągu dnia i są narażone na jasne światło w nocy. Może to prowadzić do obniżenia poziomu melatoniny. Jest możliwe, że niższy poziom melatoniny może wpływać na układ odpornościowy, jak również zwiększone ryzyko raka u ludzi.

Chociaż potrzebne są dalsze badania Keporaso mówi, że prawdopodobnie każdy z nas może korzystać z naturalnego światła w ciągu dnia i zmniejszając sztuczne oświetlenie w nocy.