448 Shares 9484 views

Atak serca: Objawy i pierwsza pomoc.

Niestety, przypadki zawałów serca coraz bardziej widoczne na bieżąco. Mówią, że aby pokonać wroga, trzeba znać go osobiście. Nie jest wyjątkiem i to wróg, który, niestety, nie ma twarzy, ale od czasu do czasu niszczy ludzi. Wszyscy lekarze są zgodni, że gdyby nie było oznak ataku serca, to nie muszą działać szybko, ponieważ w takich przypadkach jest ważne nie rok lub nawet dni – liczy się każda minuta.


Więc, zobaczmy, co to jest zawał serca, który jest drugą nazwę – zawał mięśnia sercowego. W swej istocie, to martwica tkanek ze względu na fakt, że nie otrzymuje jej ukrwienie niezbędne do życia.

Lekarze, którzy specjalizują się w dziedzinie kardiologii, przeznaczyć jakieś objawy zawału serca:

  • Szybki serca;
  • nudności;
  • zawroty głowy;
  • nadmierne pocenie ;
  • duszność (w niektórych przypadkach może być wyrażona w postaci zgaga);
  • ból w mostku lub w lewej ręce;
  • dyskomfort przejawia się w gardle, żuchwy lub pleców.

Takie objawy na pół godziny i nie byli w stanie tłumić wszelkie (nawet silne leki).

Może się zdarzyć sytuacja, w której w czasie ataku serca nie ma żadnych objawów – jest to bardzo niebezpieczne i, co do zasady, najczęściej zagraża osobom chorym na cukrzycę.

Jeśli nagle pojawi się takie same objawy, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub nawet lepiej – wezwać karetkę. Tylko tak można uratować życie, jak to jest możliwe dla maksymalnie trzech godzin od chwili czujesz dyskomfort. Zawał serca, objawy, które są niesłyszalne, – i najbardziej niebezpieczne, ponieważ często objawia się u chorych na cukrzycę, są bardziej narażone na śmierć z ataków serca.

Jeśli nie był atak serca, objawy, które zaczęły odczuwać potrzebę przeprowadzenia pewnych działań.

1. Każdy na krześle, a bardziej korzystnie do krzesła, a korzystnie w podłokietnikach. Jeśli nie ma odpowiedniej siedzenia, można położyć się na łóżku, i umieścić coś pod poduszką. Następnie wziąć aspirynę 0,25 g i 0,5 g nitrogliceryny (jeśli te tabletki po spożyciu będzie miał słabość ciała lub pocenie się – nie dłużej, na przykład gdy odpowiedź ciało do spożycia narkotyków, picie wody).

2. Mniej oddech – próbować uwolnić szyję przez ściśnięcie jego obiektów (szalik, szal kołnierz, etc.).

3. W przypadku, atak serca, objawy, że czujesz nie ustępują, natychmiast wezwać lekarza lub pomocy w nagłych wypadkach. W międzyczasie, aż przybyciu pomocy, co 10 minut, wziąć nitroglicerynę. Nawet jeśli ból i dyskomfort wycofali, wciąż nazywają nawet jeśli lekarz rodzinny, aby wyglądało to na i wykonane odpowiednie wnioski na temat swojej choroby.

Pamiętaj, bardzo ważną zasadę, że należy ściśle przestrzegać, jeśli miał atak serca. Objawy, że czujesz – to znak, że nie trzeba iść i pożądane jest, aby wyeliminować ruch w ogóle.

Zabrania się korzystania nitroglicerynę do tych ludzi, którzy mają ciśnienie krwi poniżej normy.

I wreszcie chciałbym zauważyć, że trzeba powiedzieć lekarzowi o służbie w czasie, kiedy zadzwonić po karetkę. Przede wszystkim należy pamiętać, aby dokładnie określić, gdzie ból pochodzi i gdzie jest podany, dokładny lub przybliżony czas maksimum, kiedy to wszystko się zaczęło. Powiedz o przyjmowanych leków i jaki efekt przestrzegane. Pamiętaj, aby podać swój adres lub lokalizację i inne fakty, które uważasz za ważne.

Pamiętaj, że w tej sytuacji każda minuta, a nawet jego prawo wezwać karetkę można już uratować życie.