509 Shares 1340 views

Jak zachodzi zapalenie oskrzeli?

Niewiele osób udaje się wychować dziecko bez rozpoznania zapalenia oskrzeli u lekarzy. Ale tak i bardzo niewiele osób wie, jaką jest chorobę lub chorobę, skąd się podejmuje i musi być leczona. Porozmawiamy o tym w naszym artykule.

Jak ostre zapalenie oskrzeli występuje u dzieci: objawy

Zapalenie oskrzeli jest procesem zapalnym w błonie śluzowej oskrzeli, wywołanym wirusami, które wpadły do nich (na przykład wirus grypy lub adenowirusy).

Istnieją trzy przejawy patologicznego procesu, który dotykał tego narządu oddechowego.

  1. Objawy błony śluzowej błony śluzowej, która wyłania się z wnętrza rury oskrzelowe, pojawiły się w wyniku zapalenia.
  2. Nadmierna produkcja śluzu.
  3. Skurcz oskrzeli. Powoduje powstanie śluzu, z którego oskrzela próbują się pozbyć, naciskając.

Wszystko to prowadzi do zwężenia średnicy rur, przez które przepływa powietrze, a tym samym do trudności w oddychaniu i silnego kaszlu, w połączeniu z innymi objawami choroby: letarg i gorączka.

Zapalenie oskrzeli: objawy u dziecka z mieszanym typem choroby

Jak wspomniano powyżej, zapalenie oskrzeli jest głównie spowodowane przez wirusy. Są jednak bakteryjne i alergiczne rodzaje choroby.

Zapalenie oskrzeli typu pierwszego wywołane jest przez staphylococci, paciorkowce i pneumokoki. Przebieg choroby jest bardzo ciężki, z wysoką gorączką, dusznością i chrapliwym oddechem. Często choroba może się rozpocząć jako zakażenie wirusowe, które z czasem otwiera bramę bakteryjną, tworząc warunki ich reprodukcji. Jest to mieszany rodzaj choroby (wirusowo-bakteryjny).

W przypadku, gdy dom jest wędzony, lub dziecko jest w stanie sprostać temu, co powoduje alergie, może wystąpić alergiczne zapalenie oskrzeli. Objawy u dzieci w tym przypadku są takie same jak w przypadku zakażeń wirusowych.

Jak pomóc dziecku z zapaleniem oskrzeli

Nawiasem mówiąc, czy zapalenie gardła lub kataru staje się skomplikowane przez zapalenie oskrzeli, zależy tylko od tego, który wirus jest spowodowany. Jeśli łatwo się pomyli w oskrzelach, wtedy choroba może się rozpocząć, a jeśli nie, wszystko będzie kosztowało tylko katar.

Z rozpoznaniem zapalenia oskrzeli, objawy w dziecku nie będą bardzo wyraźne, a dziecko szybko odzyska zdrowie, jeśli utrzyma wystarczającą wilgotność w pokoju. To nie pozwoli śluzu się oswoić, powodując trwałe suche kaszel. Obowiązkowe picie jest również obowiązkowe dla chorych (może to być kompot, sok owocowy, herbata i woda). Przy temperaturze poniżej 38 ° C nie walcz. Zapobiega rozmnażaniu się wirusa.

Zapalenie oskrzeli: objawy u dziecka. Jak pomóc?

Aby ułatwić dziecku pozbycie się szlamu, który gromadził się w oskrzelach, istnieje kilka sposobów. Pamiętaj jednak, że w wysokich temperaturach masaż, który zostanie opisany poniżej, nie zostanie zrobiony!

  • Umieść dziecko w taki sposób, aby tyłek znajdował się nad twoją głową i dotknij palcem, zaczynając od pasa, wzdłuż kręgosłupa. Potem ostro zaszła dziecko i poproś go, aby wyczyścił gardło.
  • Niech dziecko głęboko oddycha. Następnie poproś go, aby kaszlał iw tej chwili ścisnął klatkę piersiową – pomoże to uciec od flegmy.

Po zdiagnozowaniu ostrego zapalenia oskrzeli, objawy dziecka ze sprzyjającym przebiegiem choroby wyglądają następująco: suchy, płaczliwy kaszel na początku choroby oraz wydzielina śluzowa, plwocina po upływie pierwszego tygodnia. Bądź zdrowy!