169 Shares 6476 views

kojące zioła

Od niepamiętnych czasów Zaobserwowano, że niektóre naturalne środki pomagają uspokoić układ nerwowy człowieka. I, nawiasem mówiąc, jest o wiele bardziej skuteczne niż wielu leków medycyny konwencjonalnej. A w naszych czasach, gdy rytm życia jest szczególnie stresujące, często chcą sączyć z serca waleriany. Jednak niektóre kojące zioła mogą powodować alergie pacjenta lub innych działań niepożądanych. Więc nie powinien mieć do wyboru własnych środków ludowej, ale skonsultować się z lekarzem.


Przepisy tradycyjnej medycyny studni, aby pomóc pacjentowi odzyskać psychiczną i fizyczną siłę swojego ciała, łagodzi napięcie i stres i zapobiegać bezsenności.

Najczęściej w tym celu terapeutycznego stosowania ekstraktów z korzenia waleriany. To doskonały środek uspokajający, właściwości przeciwdepresyjne, które nadaje mu szczególne znaczenie. Po prostu niezbędna dla wszystkich rodzajów nerwowego stresu i overexcited.

Nalewka z dziurawca Liście zebrane w czasie kwitnienia, mają również właściwości antydepresyjne. Pomoc z zaburzeniami snu i depresji, a także są doskonałym żółciopędnie.

Peppermint – jest bardzo częstym roślin, okres kwitnienia, które przypada na koniec lata. Herbaty lub wywary z ziół leczniczych, regenerujący sen, kojące i przeciwskurczowe działanie inny i po prostu bardzo przyjemny smak. Jednak należy zauważyć, zbyt częste korzystanie z napojów miętowych może w pewnym momencie być nieco osłabiony popęd płciowy u mężczyzn.

Lawenda – wiecznie zielona roślina z inspirujące aromat, okres kwitnienia, które mieści się na połowie późnym latem. Jednak może to być zbierane od końca maja do lipca. W zastosowaniach medycznych stosowanych głównie kwiatostany, które zbierają najlepsze na początku okresu kwitnienia. Środki lawenda pomóc w walce neurastenii, zwiększone bicie serca, bezsenność, bóle głowy. Ma niewielkie właściwości moczopędne.

Rumianek – roślina bardzo powszechne. To ma właściwości lecznicze, jeżeli zostały zebrane w okresie od maja do lipca. Buliony od niej, znieczula, uspokoić, przyczyniają się do zmniejszenia stanu zapalnego, a także posiada pewne właściwości dezynfekujące. Doskonały do mycia rany. Również pomaga zmniejszyć zmęczenie oczu.

Zwykli chmielu są zwykle uprawiane na specjalnych plantacjach. Bardzo użyteczna roślina. Ma właściwości przeciwzapalne, bakteriobójcze, może pomóc w alergii, jak również dobre dla układu pokarmowego. Łagodzi, poprawia sen.

Często napar lub herbata nie jest z jednego, ale z kilku ziół. Następnie – kilka receptur takie mikstury.

Weź suszony korzeń kozłka, zmiażdżone szyszki chmielowe, dziurawiec i tymianek – tylko jedną łyżkę, wymieszać i wlać kojące zioła w naczyniu emaliowanym lub szklanym, a następnie zalać wrzątkiem do dwóch filiżanek. Domagaj godziny. Kojące, regenerujący sen.

wino Melissovoe to nie tylko doskonały napój, ale również dobrym narzędziem, które zachęca do tradycyjnej medycyny. Zioła należy podjąć w objętości 1 łyżka. łyżki i trzeba kieliszek białego wina. Suszony liść melisy wlać wino, pozostawić do zaparzenia przez dokładnie dwa tygodnie w chłodnym i suchym miejscu, wstrząsnąć raz dziennie. Po dwóch tygodniach, szczep. I wziąć trzy razy dziennie przez około '30 dobrym lekarstwem na różne zaburzenia nerwowe i bezsenność.

Osoby, które śpi w nocy nie jest bardzo dobra, a nawet koszmary w czasie snu widzi pomóc kojące zioła, z których można przygotować specjalną herbatę. Trzeba balsam i rumianku – łyżkę, dziurawiec – pół łyżkę, a około trzeciej pozycji. łyżki mięty pieprzowej. Pół łyżka mieszaninę wlać do szklanki wrzącej wody, pozostawić na 15 minut, a następnie przez odkształcenie i trwa kilka godzin przed snem.

stres psychologiczny dobrze usuwa nalewki arcydzięgla (Angelica) na usterki. Główną przyczyną tej rośliny do mielenia, 30 g białego wina w celu wypełnienia jego objętości o około pół litra, nalegają dzień, od czasu do czasu wstrząsając. Nalewka trzeba wziąć jedną czwartą szklanki dwa razy dziennie.

Nie tylko dorośli cierpią z powodu zaburzeń snu i układu nerwowego. Kojące zioła dla dzieci – często Leonurus, rumianek, melisa, oregano i Waleriana. Dzieci w wieku przedszkolnym czasami spać źle, a dzieci w wieku szkolnym, z powodu swojej wrażliwości, często overexcited lub rozdrażnienie. Kojące zioła w takich przypadkach będzie bardzo przydatna.