390 Shares 2090 views

Heraldyczne symbole Trans-Urali: herby regionu Kurgan, flaga i ich znaczenie

Symbole na flagi i herbie regionu Kurgan odzwierciedlają stan administracyjny i stan, historię terytorium i ścieżkę rozwoju regionalnego. Prawą część heraldyczną znajduje się po lewej stronie widza, a lewa – z prawej.


Obronne symbole

Herb regionu Kurgan wygląda jak złożona kompozycja artystyczna kilku elementów. Aby dowiedzieć się, co oznacza płaszcz regionu Kurgan, należy rozważyć istotę każdego poszczególnego składnika. Podstawą budowy jest tarcza z ostrymi końcówkami. Ten symbol defensywny nie jest przypadkowo użyty w symbolicznym obrazie. Jest to odzwierciedlenie wydarzeń historycznych regionu Trans-Uralskiego: w XVII wieku większość osad była twierdzami.

G. Kurgan do swojego obecnego nazwiska miał inny – Tsarevo Gorodische. Do XVIII w. Otoczono obronną twierdzą obronną. Srebrny koniec tarczy jest wykonany zgodnie z stylistyką klasztoru Dalmatovo. Ten południowy obszar jest najstarszą kamienną twierdzą w Trans-Uralu. To ocaliło ludność przed inwazją plemion wroga. W dolnej części tarczy znajduje się ściana z zębami i czterema otworami. Ściana Merlonovaya jest wykonana w kremlowskim stylu pańszczyzn, malowanych w kolorze srebra. Ten symbol oznacza lokalizację regionu Kurgan na granicy.

Symbole od cesarzowej Katarzyny II

W centralnej części pola jasnego szmaragdu znajdują się dwa kopce wzgórza o srebrzystym kolorze. Lewa strona jest nieco mniejsza, większość z nich wyróżnia się zza prawej. Ten historyczny herb regionu Kurgan został zatwierdzony 17 marca 1785 roku.

Herb Szadrinsk

Miasto Shadrinsk jest drugim największym i najważniejszym regionem. Do początku XX w. Hrabstwo szareszowskie było jednym z największych pod względem liczby ludności, wpływów gospodarczych i politycznych w całym regionie. G. Kurgan otrzymał po Shadrinsku własny herb i status miasta, więc kratowa kratówka na końcu tarczy znajduje się w dolnej części herbu ośrodka regionalnego. Rasa zwierzęcia jest lazurowa (niebieska, niebieska). Jest on przedstawiony złotą kufą i klatką piersiową. Twierdza monastyczna i godło kunsztu są umieszczone obok siebie jako znak historyczny: klasztor Dalmatovo i Szadrinskaya Sloboda uznano za najważniejsze placówki Rosji w południowych przejściach Uralu. W XVIII w. Rosjanie opanowali terytorium prowincji, więc linia linii obronnej przeszła tu.

Autor kompozycji

Herbat regionu Kurgan, a także Szadrinsky, został stworzony przez Dmitrija Valeryevich Iwanow. Podczas tworzenia szkicu artysta stawiał czoła problemowi niezawodnego wizerunku knajpy. Na starych herbach wszyscy artyści starali się odzwierciedlić własną wizję, czasami nie bardzo blisko rzeczywistości. Wszystkie zwierzęta otrzymano na różne sposoby, w zależności od ograniczeń wiedzy przyrodniczej. Na przykład stary herbu Szadrinska ozdobiono obrazem nieznanego stworzenia o długich nogach i nieproporcjonalnym karku, ale obraz został z góry ustalony z kratą. Herb regionu Kurgan jest najbardziej realistycznym podobieństwem do naturalnego zwierzęcia. Na symbolu przedstawia się martenze w ruchu.

Flaga bandery

Flaga regionu Kurgan wygląda jak płótno, proporcjonalny stosunek długości do szerokości wynosi 1: 2. Oświadczenie zostało złożone w dniu 25 listopada 1997 r. Jest podzielony poziomo na trzy pasma, których zakres kolorów jest określony przez biały i szmaragdowo zielony. Część centralna składa się w postaci dwóch srebrzystych wzgórz o różnej wielkości na szmaragdowym tle. Odwrotna strona flagi jest zwierciadlana. Można używać symbolu regionu w tradycyjnej formie flagi lub proporczyka. W poprzek podłużnej części panelu można umieścić zielony pasek z wzgórzami.

Gdzie są oryginalne obrazy herbu i flagi regionu Kurgan?

Herb i flaga regionu Kurgan w oryginalnej wersji są przechowywane w muzeum Kurgan lokalnego opowieści. Podczas zwiedzania wystawy można zapoznać się z ekspozycją. Pracownicy muzeum regularnie przywracają symbole regionalne.

Ozdoba zewnętrzna herbu

Od strony dekoracyjnej herbu regionu Kurgana na zewnątrz są:

  • Wieńce dębowe ze złoconą powłoką;
  • Wstążkę Andriejskaya niebieskiego (niebieskiego, błękitnego) koloru, pięknie owiniętego wokół wieńca w postaci gładkich linii.

Warianty godła regionu Kurgan

Istnieją dwie możliwości użycia symbolu stanu Kurgan:

  • W pełnej wielkości wielkiej herbie z wizerunkiem zewnętrznych dekoracji w postaci wieńca z złoconymi dębami i wstążką;
  • Użyj tylko małego godła w postaci szmaragdowej tarcz bez zewnętrznych ozdób. Procedura ta jest regulowana przez prawo "na herbie i flagę regionu Kurgan", artykuł 2.