835 Shares 7862 views

Życie starożytnego człowieka. Lifestyle starożytnych ludzi

Życie dawnych ludzi zależała bezpośrednio od plemienia, w którym praca zbiorowa została uruchomiona. Wszystkie pierwszych ludzi do życia we wspólnych domach, ponieważ łatwiej było przetrwać. Łączenie ze sobą we wspólnocie, mogą przechodzić z doświadczeń starszych pokoleń młodszym, którzy z kolei nauczyli się polować, aby różne narzędzia wykonane z drewna i kamienia. Umiejętności i wiedza przekazywana z pokolenia na pokolenie przez wieki.


Każdy uczeń musi poznać historię swoich przodków. Zdobywania wiedzy, co mogą z książek, które opisują życie dawnych ludzi. Klasa 5 daje możliwość zapoznania się z pierwszymi ludźmi i zobaczyć szczegóły ich życia codziennego.

Pierwszy ogień

Walka z elementami natury zawsze były zainteresowane osoby. Podbój pożaru było pierwszym krokiem w kierunku przetrwania ludzkości. Starożytne ludzie po raz pierwszy zostały wprowadzone do ognia, aby zobaczyć erupcje wulkanów i pożary lasów. Ludzie nie boją się skala katastrof, które ich spotkało, ale wręcz przeciwnie, chciał użyć ognia dla własnej korzyści. Dlatego uczymy się wyprodukować sztucznie. Uzyskaj ogień był dość czasochłonny proces, dlatego jest starannie pielęgnowane i zachowane. Starożytne ludzie zaczynają ogień w następujący sposób. Wzięliśmy suchy talerz, robili dziurę i skręcona to trzymać tak długo, jak nie ma dymu, a za nim i pożar w suchych liści w pobliżu dołów.

Broń i narzędzia

Historia życia starożytnych ludzi ma ciekawe fakty. Naukowcy odkryli ciekawe znaleziska: broń, narzędzia i wiele przedmiotów gospodarstwa domowego. zaskoczyć oni ich pomysłowość. Wszystkie elementy wykonane przez dawnych mistrzów z materiałów wtórnych: drewna, kości i kamienia. Głównymi narzędziami pracy były uważane za przedmioty wykonane z kamienia. Z ich pomocą, a następnie przetwarzane drewna i kości. Wiele plemion w celu ochrony podstawowych z klubu kamień wojny, strzały, włócznie i noże. Renifery i kości wieloryba wykonana osie do produkcji łodzi z jednego pnia drzewa. Proces tworzenia łódź takie narzędzia pracy może trwać do trzech lat. Igły kości psów szyte buty i ubrania.

cechy gotowanie

życie starożytnego człowieka nie było bez gotowania. Artykuły gospodarstwa domowego pierwszych ludzi, głównie krzewów i gałęzi, skóry, drewna, bambusa, łupin orzecha kokosowego, kory i tak dalej. Jedzenie gotowane w drewnianych nieckach, które zostały rzucone na ognistych kamieni. W okresie późniejszym, ludzie nauczyli się robić dania z gliny. To zapoczątkowało obecnego gotowania żywności. łyżki analogowe były rzeczne i morskie muszle, i widelce – zwykłe drewniane kije.

Wędkowanie, polowanie i zbieranie

W społeczności rybackiej, łowiectwa i zbieractwa jest integralną częścią życia starożytnych ludzi. Ten rodzaj produkcji żywności odnosi się do formy zawłaszczania gospodarki. W dawnych czasach ludzie są zaangażowani w zbieranie owoców, jaj ptasich, larwy, ślimaki i inne okopowe. Głównie była to praca z kobiet z plemienia. Mężczyźni dostał rolę myśliwych i rybaków. Podczas polowania, oni podjęli różnorodne techniki: pułapek, pułapek, zagrody i nalotów. Celem było polowanie produkcja żywności i innych środków do życia, a mianowicie, rogi, ścięgien, pióra, tłuszczu, kości i skóry. Połowy używane kije z ostrymi punktów kamiennych, a później zaczął tkać sieć.

rosnące bydło

Zamiast przywłaszczenia kształt gospodarki przyszedł produkcji. Można wybrać jeden Podstawowa – bydło. Lifestyle starożytnych ludzi zmieniła się z biegiem czasu, z koczowników, stały się siedzący tryb życia, już nie starać się opuścić miejsce swoich osiedli, osiedlili się w nich na zawsze. Dlatego, udomowienie i hodowla zwierząt stało się możliwe. Bydło hodowla powstała z polowania. Pierwsze udomowione zwierzęta były owce, kozy i świnie, a następnie – bydło i konie. W związku z tym niezastąpionym pet był pies, który strzegł domu i był sojusznikiem w polowaniu.

rolnictwo

Kobiety odegrały wiodącą rolę w rozwoju rolnictwa, ponieważ są one zaangażowane w zgromadzeniu. życie starożytnego człowieka zmieniła się radykalnie, kiedy opanował ten rodzaj żerowania. Osie kamieni powalonych drzew, a następnie spalone. Tak więc, opuszczone miejsca na terenach bardziej płaskich. Kopanie kij z ostrym wierzchołkiem był improwizowany motykę. Po raz pierwszy ludzie kopali. Później wynaleziono łopatę – trzymać się z płaskiego końca i motyka – normalne samice do wyrostka, który jest związany z ostrego kamienia, kości lub rogów zwierząt napiwków. Na całym świecie, starożytni ludzie hodowano w dziedzinach tych roślin, które były nieodłączną częścią obszaru ich siedlisk. Kukurydza, ziemniaki i squash wzrosła w Stanach Zjednoczonych, ryż – w Indochinach, pszenica – w Azji, kapusta – w Europie i tak dalej.

rękodzieła

Z biegiem czasu, starożytne życie człowieka zmuszony nauczyć się różnych rzemiosł. One ewoluowały zgodnie z warunkami określonymi w strefie zamieszkania pierwszych osób oraz dostępność surowców dostępnych w pobliżu. Najwcześniejsze z nich to: drewna, ceramiki, skóry opalanie, tkactwo, obróbka skór i kory. Istnieje przypuszczenie, że powstały w procesie naczyń garncarskich tkania kobiet. Zaczęli płaszcz je z gliny lub gliny kawałki wycisnąć sobie wgłębienia dla cieczy.

życie duchowe

Duchowe życie dawnych ludzi można zobaczyć w dziedzictwa kulturowego starożytnego Egiptu. Ta wielka cywilizacja pozostawiła znaczący ślad w historii ludzkości. motywy religijne przeniknęła całą kreatywność Egipcjan. Pierwsze ludzi uważa się, że ludzkie istnienie na ziemi – jest tylko przejście do śmierci. Ten etap nie uznano za tak ważne. Od urodzenia, ludzie są przygotowani do opieki w zupełnie innym świecie. Odzwierciedleniem duchowego życia starożytnego Egiptu znajduje odzwierciedlenie w malarstwie i innych form sztuki.

Życie człowieka w sztuce starożytnego Egiptu

W starożytnej egipskiej stanie rozkwit niezwykłe i kolorowe obrazy. Egipcjanie byli głęboko religijni ludzie religijni, więc całe ich życie składało się z rytuałami obserwowanego u osób ich obrazów i rysunków. Większość obrazów są dedykowane do najwyższych mistycznych stworzeń, gloryfikacji of the Dead, obrzędów religijnych i księży. Do dziś uważam te kawałki są prawdziwe dzieła sztuki.

Malowidła egipskie artystów wykonywane według ścisłych ograniczeń. Postacie bogów, ludzi i zwierząt wykorzystywanych do ściśle zobrazowania przodu, a ich twarze w profilu. To wygląda jak jakiś mistyczny programu. Malowanie Egipcjan służył jako religijnie dekoracji budynków, grobowców i budynków, w których obywatele żyli godne uwagi. Również dla malarstwa starożytnego Egiptu charakteryzuje monumentalności. W świątyniach ich bogów egipskich artystów stworzył obrazy, które czasem osiągnęły ogromne rozmiary.

Malarstwo starożytnego Egiptu ma unikalny, właściwy tylko do jej stylu, nieporównywalny z żadnym innym.

Starożytna cywilizacja z pierwszych osób przekonuje jego wszechstronności i głębokości. Okres ten jest ważnym etapem w rozwoju całej ludzkości.