209 Shares 6121 views

Najbardziej skuteczne inhalacji z kaszel. Przegląd najlepszych preparatów

Przeziębienia są często towarzyszą objawy takie jak suchy kaszel. Aby pozbyć się takich objawów uciekają się do stosowania różnych leków na odkrztuszanie i mukolityczne. Ale czasami leki nie są wystarczająco naruszone. Wiele z nich jest zainteresowany, czy jest to możliwe do zrobienia wdychania przy suchym kaszlu. Procedura ta ma wysoki stopień sprawności.


Zaletą inhalacji suchego kaszlu

W przeciwieństwie do leków, które często są stosowane w leczeniu chorób oskrzeli i płuc przez inhalację suchego kaszlu ma bezpośredni wpływ na mięśnie i błony śluzowej dróg oddechowych. W związku z tym procedura powoduje szybkie rozcieńczenie plwociny i znaczne zmniejszenie skurczów.

W jakich chorób zaleca wdychania?

Wdychanie zaleca się w następujących warunkach:

 • krtani chorobą ostrych i przewlekłych postaci;
 • chorób oskrzeli i płuc, któremu towarzyszy kaszel (zapalenie oskrzeli, zapalenie migdałków i zapalenie płuc); niektórych
 • profesjonalny charakter choroby (zapalenie krtani nauczycieli i śpiewaków, zapalenie oskrzeli ludzi, których praca wiąże się z chemikaliami, choroba górników);
 • klęska ucha środkowego;
 • zapalenie ucha środkowego;
 • choroba zatok i nosogardziel;
 • zakażenia wirusowe;
 • obturacyjne zapalenie oskrzeli;
 • zapobiegania przeziębieniu i oslozheny po chorobach układu oddechowego.

Przeciwwskazania

Wdychanie suchego kaszlu wyznaczyć lekarza, zwłaszcza dla małych dzieci.

Ponadto, istnieje kilka przeciwwskazań do zabiegu:

 • gorączka;
 • zapalny w ostrym lub ropnej formie;
 • krwawienie z nosa;
 • wskaźnik wysokiego ciśnienia;
 • choroby serca i naczyń krwionośnych;
 • obecność gruźlicy lub rozedmy płuc.

odmiany wdychanie

Wdychanie w suchym kaszlem w domu odbywają się za pomocą specjalnej aparatury neybulayzera lub pary. Jako środek leczniczy stosowany narkotyki, różne oleje roślinne lub istotne.

Rozpylacz do inhalacji w obecności suchego kaszlu

Wdychanie suchego kaszlu wykonywane przy użyciu specjalnych urządzeń – nebulizator. Prace na ich prostroen rozproszone cząsteczki leku za pomocą ultradźwięków lub strumieniem sprężonego powietrza. Z pomocą tego urządzenia jest bardzo wygodne do przeprowadzenia procedur dla dzieci, jeśli istnieje potrzeba częstego manipulacji.

Inhalacja z użyciem nebulizatora nie można zrobić bez kontroli. Dawka i częstotliwość zabiegów powinny być określone przez lekarza prowadzącego. Przygotowania są wybierane wyłącznie indywidualnie.

Do łagodzenia kaszlu spowodowane przeziębieniem, wystarczy być wdychane z użyciem soli fizjologicznej, ale gdy bardziej poważna porażka dróg używane silne leki.

Jakie leki są stosowane w leczeniu nebulizatora?

Przy nieustannym suchego kaszlu, ostrego uszkodzenia dróg oddechowych, obecność zapalenie gardła, zapalenie migdałków, zapalenie oskrzeli, zapalenie tchawicy i leki mogą być wykorzystywane, które promują hamowanie pobudliwości receptorów nerwowych.

W przypadku braku przeciwwskazań można stosować Didokaina 2% roztwór, rozcieńcza się w równych proporcjach z soli.

W fazie suchy kaszel może być również zaleca stosowanie „Tussamaga” „Gedeliksa”.

Inhalacyjne suchego kaszlu w domu może być wykonywane z zastosowaniem następujących sposobów:

 • Leki rozszerzające oskrzela. Zazwyczaj korzystają z narzędzi, takich jak „Salbutomol” „” „Berodual Berotek” „Atrovent”.
 • Surowa postać choroby, w obecności przeszkody w oskrzelach lekarzy na bazie hormonalnej. Uciekają się do stosowania „Pulmicort” „Prednizolon” i innych.
 • Do łagodzenia infekcji bakteryjnych stosuje się antybiotyki i środki antyseptyczne. Na przykład, uzasadnione stosowanie „Fluimutsina”, „Gentamycyna”, „furatsilina”.
 • W celu rozrzedzenia i usuwania śluzu stosowany do inhalacji leki mukolityczne „Lasolvan”, „Ambrobene”, „Fluimucil”, „Pulmozyme”. Również odpowiednia sól fizjologiczna, sodowa lub woda mineralna. Wziewnie przy zastosowaniu roztworu soli fizjologicznej i wody mineralnej stosowane w każdym rodzaju kaszlu, w tym w postaci suchej.
 • Odkrztuszanie potrzebuje stymulacji. To musi stać się bardziej lepka. Z tym celem mukolityczne takie jak "Lasolvan", "Ambrobene", "Fluimucil", "ACC injective".
 • Wdychanie w suchy kaszel nebulizator dla dzieci i kobiet w ciąży są wykonane przy użyciu „Petussina” i suche syropy na kaszel. Oznacza rozwiedli się w solance.

Zwykle po wdychanie mukolityczne leków kaszel staje się bardziej intensywna, uważa się normą. Po odkrztuszanie powinni zrobić inhalację z przeciwzapalne. Mogą to być preparaty na bazie roślin. Na przykład, przy użyciu „Rotokan” w stosunku 1:40, „propolis” przy 1:20 i „Chlorophillipt” 1:10. Również uzasadnione zastosowanie antyseptyczne dioksidina 1%, który jest rozcieńczony w proporcji 1: 4, 1 miramistina, a 01% z antybiotyków gentamycyny (4% w fiolkach, w stosunku 1: 6).

Gdy skurcz oskrzeli z alergicznym charakterze suchego kaszlu, astmy, skurczu oskrzeli stosowane do inhalacji leki rozszerzające oskrzela, takie jak „Berodual Berotek” „” „” „atrovent Salbumatol”. Dawki leków do inhalacji są powoływani wyłącznie przez lekarza prowadzącego.

Inhalacji, stosując sól fizjologiczną i wodę mineralną można dokonywać bez wskazań lekarskich. Są one stosowane jako samodzielne leczenie w obu grupach z narkotykami.

Kombinacja różnych leków z ziół i olejków eterycznych

Wdychanie w suchym kaszlem w domu będą się różnić wyższy stopień skuteczności, jeśli nebulizator lub inhalator dodać olejek eteryczny, wywar z ziół takich jak psyllium, dziurawca, lipy, rumianku, szałwii.

Dla procedur wykorzystujących ten sam bulion na dzień. Za każdym razem go używać trzeba rozgrzać. Nebuliser powinna być również stosowana do trzech razy dziennie. Wszystkie części należy dokładnie spłukać wodą.

Leczenie suchego kaszlu u dzieci

Mogę inhalacja w suchym kaszlem posiadania dzieci? Kaszel u dzieci leczonych z tych samych leków, jak dorosłych. W leczeniu dzieci powinny skonsultować się z lekarzem, czy stosowanie lub innych środków, jak również okres jego stosowania.

Obecność suchy kaszel u dzieci jest bardziej powszechne, ponieważ ciała dziecka jest umieszczona w inny sposób. Dla dziecka, wszelkie przeziębienia lub hipotermia może być przyczyną suchego kaszlu. Dlatego inhalacja z olejku eukaliptusowego może mieć dziecko po prostu w celu zapobiegania.

Możliwe działania niepożądane

Lek zauważyć małą ilość objawów ubocznych. Najczęściej występują one w trakcie postępowania prowadzone prawidłowo.

Należy zauważyć, że niektóre leki i olejki eteryczne dodane do roztworu lub ciała rozpylający nie jest tolerowane. Może to być postrzegane jako osoby.

 • Wdychanie powinien natychmiast zatrzymać nawet z lekkim wzrostem temperatury ciała.
 • Korzystanie nebulizator do inhalacji parowej lub możliwe tylko przy dobrej tolerancji narkotyków i olejków eterycznych. Temperatura roztworu nie powinna być wyższa niż 80 ° C,
 • inhalacja parowa Nie zaleca się wykonywać przy chorobach skóry, ponieważ para może pogorszyć jej stan.
 • Konieczne jest należna kontroli w płuc występowania uniknąć tworzenia guza w oskrzela lub limfy powiększenia węzłów. Jest prawdopodobne, że suchy kaszel spowodowane zwłóknieniem płuc lub zastoinowej niewydolności serca. Choroby te mogą prowadzić do katastrofalnych rezultatów, a wdychanie są przeciwwskazane.

Odmiany inhalacji Stan fizyczny

 • Termo-. To jest bardzo popularne, ponieważ pomaga nawilżać błony śluzowej dróg oddechowych i zapewnienie, że jest równoległa do ocieplenia rozrzedzania i usunięcia nagromadzonych śluzu w oskrzelach. Z tego celu roztwory alkaliczne, antybiotyki, hormony, wywary i ekstrakty z roślin. Czas trwania takiej inhalacji 10 minut.
 • Parowa. Można go łatwo przeprowadzić w domu. W tym celu, wystarczy umieścić na dziobek z gorącym bulionem ziołowych preparatów lub papieru lejka. Prom może oddychać przez usta lub nos
 • Innym rodzajem pary wziewnego w domu jest wytwarzanie gorącego roztworu, który wlewa się do odpowiedniego pojemnika. Głowa pokryta jest ręcznikiem lub prześcieradłem. Człowiek powinien oddychać przez pojemność. Taka inhalacja leczy błony śluzowej dróg oddechowych, przyczynia się do lepszego przepływu krwi do oskrzeli i płuc, poprawia przemianę materii i mogą aresztować ból.

Przepisy inhalacja parowa

Wiele osób zastanawia się, co zrobić inhalację na suchy kaszel dla pary.

Istnieje kilka sposobów:

 • Zastosowanie typu woda mineralna „Narzan” lub „Borjomi”. Mieszaninę ogrzewa się do 50 ° C
 • Roztwór soli. Podjęte przez 1 godzinę. L. lub sól morską i rozcieńczone w 2 szklanki wody. Chlorek sodu jest naturalnym środkiem antyseptycznym, które zabija większość bakterii. Roztwór zwilża układu oddechowego, sprzyja wyładowanie flegma.
 • roztwór soli jest odpowiedni dla wszystkich typów inhalacji. Może być używany, a dziecko od najmłodszych lat. Jego zastosowanie przedstawiono i suchy kaszel, alergiczny charakter. Środki rozcieńcza się gorącą wodą w równych proporcjach.
 • Kiedy suchy kaszel może zrobić inhalację z novotel. Przyjmować jedną fiolkę na litr wrzącej wody. Procedurę przeprowadza się w ciągu 5 minut. Zamiast Novocaine lub lidokaina może być stosowany dicain.
 • Jednym z najprostszych i wysoce skutecznego prowadzenia procedury jest wziewnie przy zastosowaniu zasady. W tym celu, 0,5 łyżeczki sody oczyszczonej rozpuszcza się w 200 ml gorącej wody.
 • Inhalacji, stosując olejki eteryczne są z szybkością 0,5 litra gorącej wody o temperaturze 1-2 krople oleju eukaliptusowego, jodła, mentol lub drzewa herbacianego. To nie powinno być kapanie kropel oleju więcej niż cztery. Czas trwania leczenia powinien wynosić 5 minut. Wdychanie podstawie olejków eterycznych są doskonałym środkiem do pozbycia się suchym kaszlem, przyczyniają się do błony śluzowej dróg oddechowych zmiękczający, łagodzi obrzęki. Dzięki właściwości lecznicze, może zmniejszyć stan zapalny i mieć skutki wykrztuśne.
 • Kiedy suchy kaszel znaczne korzyści z takiego rozwiązania przynosi ziół leczniczych, jak szałwii, nagietka, lipy Jana et al.
 • Wdychanie wykazują wysoką wydajność z wykorzystaniem czosnku lub cebuli.
 • Gotowany wody można rozpuścić element. l. miód.
 • Transmisji można dodawać w postaci infuzji ziół do inhalacji parowej olejki (eukaliptusowy, jodła, sosna, mięta pieprzowa) lub nieznacznie balsam „gwiazda”. Można również dodać pigułkę „Valodol”.

Co należy wiedzieć o inhalacji parowej?

 • Z ich pomocą, mało znaczący efekt terapeutyczny można osiągnąć. Procedura ta może przynieść tylko chwilową ulgę.
 • Cząstki materii są dość duże. Oni nie przenikają do dolnych dróg oddechowych. inhalacja parowa raczej ma za zadanie wpłynąć na nosogardzieli.
 • Wdychanie w suchym kaszlu u dziecka nie jest wskazane, aby przeprowadzać nad parą, więc bardzo trudno jest dokładnie kontrolować jej temperaturę.
 • Po wdychaniu parowy zabronione stosowanie leków, ponieważ większość z nich po prostu niszczone przez ogrzewanie.

Podstawowe zasady inhalacje

Czy inhalacji suchy kaszel bez pewnych środków ostrożności? Takie działanie nie jest wskazane, ponieważ może to być szkodliwe dla zdrowia.

Istnieje kilka zasad:

 • Roztwór leku powinna być przygotowana bezpośrednio przed zabiegiem.
 • Inhalacja powinna być przeprowadzona nie wcześniej niż godzinę po posiłku w wygodnym ubraniu, które nie ogranicza klatkę piersiową.
 • Nie można wyjść na zimne powietrze lub dymu.
 • Rozwiązanie inhalacja powinna być przeprowadzona przez usta i wykonać powolny wydech przez nos.
 • Przebieg leczenia obejmuje nie więcej niż dziesięć procedur, które są powtarzane co 3-4 godzin. Jeśli to konieczne, okres ten może być skrócony do 1-2 godzin w ciągu dnia.
 • Po każdym użyciu szczegóły rozpylacz powinien być starannie przemyto. Wszystkie rozwiązania dotyczące leczenia muszą być sterylne. Przed użyciem preparatów zalecanych ich ogrzania do temperatury pokojowej.
 • Zabieg przeprowadzany jest przez pół godziny po jedzeniu. Oddychanie powinno być w stanie relaksu, koncentrując się na procesie.
 • Nie przeprowadza się procedurę opisaną w obecności patologiami, takimi jak niewydolność serca, krwawienia, wysokie ciśnienie krwi i temperatury ciała powyżej 37,5ºS.
 • Wszystkie leki stosowane w rozpylaczu stosuje się w postaci środków farmaceutycznych. Są one rozcieńczane w soli są również wytwarzane w firmie farmaceutycznej. Co do zasady, odsetek dorosłych hodowlanych wynosi 1: 1, a dzieci wykorzystywane stosunku 1: 2, ale lepiej jest wyjaśnić ten niuans lekarza prowadzącego.
 • Rozpylacz nie można niezależnie przygotować wlew ziół, olejków eterycznych, proszków i tabletek.
 • Jeśli określony stosowanie niektórych leków, to zaleca się stosowanie go w odstępach co 10-15 minut, w następującej kolejności: a lek rozszerzający oskrzela, lek do produkcji i odkrztuszanie plwociny po środkiem przeciwzapalnym.

Jeżeli wszystkie zasady do inhalacji z suchym kaszlem ma wysoki stopień sprawności.

wniosek

Suchy kaszel wyeliminowane przez drogi oddechowe. Procedura ta ma wysoki stopień sprawności. Trzymał go nad parą lub za pomocą specjalnej aparatury nebulizatora. Leki, dawkowanie i czas trwania leczenia będzie określone przez lekarza prowadzącego. Po wdychaniu należy przestrzegać pewnych zasad, bez których procedura nie będzie miała odpowiedniej interwencji terapeutycznej.