380 Shares 1444 views

gazy dlaczego noworodka

Żaden lekarz nie może dać jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co powoduje, że gazy w noworodków. Może winowajcą – niedojrzały układ trawienny, a może stres nowych doświadczeń (zob dziecka występują one stale). Ponadto, kolki może być reakcją na wszelkie produkty wprowadzone przez mleko matki. Jest to najlepiej skonsultować się z pediatrą. Naturalnie, gazy noworodka powodować łzy. Jednak ważne jest, aby odróżnić płacze z powodu kolki od płaczu z powodu innych przyczyn. Często młodzi rodzice wytłumaczyć kolki dziecko płacze, ale nie zawsze jest to prawda.


Płacz dziecka z kolką lub gazu

dziecko płacze w tym przypadku są ostry i nagły. Noworodka natomiast mocno ściska krzywek Sucitu nogi i łuki plecach. Wielu rodziców do czynienia z faktem, że brak zasilania lub zmiana pieluchy nie pomoże, gubią się i nie wiem co robić. Chłopak czuje i płacze jeszcze bardziej. Jeśli objawy te odbywają może mieć noworodka gazów.

żywność

Jak pomóc dziecku? Głównym zaleceniem jest dla młodej matki: najpierw należy dostosować swoją dietę. Oto lista produktów, które mają wpływ na żołądek dziecka nie jest najlepszym sposobem: pomarańcze, mandarynki, grejpfruty, cytryny, całych produktów mlecznych, kofeina, czekolada, przyprawy, korzenie. Jeśli to możliwe, staraj się ograniczyć ich stosowanie.

Jak złagodzić stan dziecka?

Na początek, pamiętaj: gazy u noworodka – nie jest to patologia, a to jest zupełnie naturalny proces. Nie zapominaj, że jest to zjawisko przejściowe, wszystkie dzieci mają do czynienia z nim. Ważne, aby zachować cierpliwość i nie stracić nerwy – dziecko odczuwa swój stan. Więc tutaj są działania, które usunie ból:

  1. Dolna twarz dziecka w ręku i wstrząsnąć ją w tej pozycji.
  2. arkusz ostrożność pod brzuchu Newborn cieplej – ciepła powinna zabrać ból.
  3. Noworodka gazy? Wielu pediatrów zaleca w tym przypadku, aby przygotować ciepłą kąpiel – to uspokoić dziecko. Po kąpieli można ułatwiają relaks: szczotka z rąk ropy i cicho pamiętam jego brzuszek (ruchy powinny być skierowane w dół). Najważniejsze – aby uświadomić dziecku, że jesteś tam, a wkrótce Twój spokój może go dać. Nie zapominaj też, że masaż nie jest zalecany w czasie bezpośrednio kolki.

Zestaw ćwiczeń

Celem tych ćwiczeń jest poprawa układu pokarmowego. Aby rozpocząć Naladte kontakt z dzieckiem – delikatnie dotknąć jego brzuch i upewnij się, że w tej chwili nie ma bólu. Co do zasady, jeśli noworodka gazów, staje się drażliwy i płaczliwy. Ważne jest, aby „złapać moment”. Umieścić dziecko na brzuszku i głaskać dłonią w górę iw dół. Ćwiczenia powinny być powtórzone sześciokrotnie. Dla wygody, można przytrzymać drugą ręką stopy dziecka. Następnie podłączyć go do kolana i unieś je do żołądka – ułatwi to gazy wylotowe. Powtórz czynność przez kilka minut. Na koniec trochę biodra wstrząsnąć dziecko, żeby mógł odpocząć.