756 Shares 1873 views

„Balzac Age” – to ile?

W młodości wyrażenie „w średnim wieku pani” brzmi dla nas jak delikatna lub, wręcz przeciwnie, sarkastyczny aluzja do kobiecego starzenia. Skąd ten zwrot i co to naprawdę oznacza?


Odwiedzających fora internetowe czasami spierać na temat: „Balzac Wiek – to ile?” Co do zasady, panie twierdzą, że definicja ta odnosi się do wieku 30-40 lat. Mężczyźni w większości uważa, że kobiety „w średnim wieku” więcej lat: 40 lat i starszych.

Różnica w interpretacji znaczenia tego wyrażenia zależy od tego jak współcześni ludzie postrzegają pojęcie „dojrzałości”.

Tak więc, „Balzac Age” – to ile?

Niektórzy ludzie dzisiaj naiwnie głęboko przekonany, że „kobieta w średnim wieku” – pani, która jest tak stary, jak to był pierwszy kochanką młodego Honore.

Dziś, gdy istnieje kilka młodzi ludzie czytają klasyków, preferując do zapoznania się z najlepiej dostosowany przedstawiający fabułę w skróconej wersji, kwestia „Balzac wieku – jak stary jest”, jest ożywiona debata. Oliwy do ognia wlać publikację artykułów o burzliwym życiu osobistym pisarza. W dążeniu do smażonych faktów, bez skrupułów „eksperci” nie spieszy się, by sprawdzić autentyczność informacji. Niektórzy twierdzą, że w Balzac w młodości miał romans z kobietą 42 lat, podczas gdy inni twierdzą, że to było 53 lat. W związku z tym, nie ma zamieszania, próbując określić pojęcie „Balzac Age”. Ile to jest 42 lub 53? Ale źle, ani tych z żadnym innym.

Trochę historii

W 1842 roku, Honore de Balzac, opublikował pracę zatytułowaną „trzydziestoletniej kobiety.” Ta powieść jest o wzniosłym uczuciem „zakazanej miłości”, który był przeciwny prymitywnego współżycia w małżeństwie prawnej, wywołała reakcję w społeczności, a pomnożona popularność autora.

W dzisiejszych czasach mało kto pomyśli, aby połączyć się z trzydziestu-letniej kobiety. Badania statystyczne z ostatnich lat potwierdzają fakt, że w tym okresie wieku , kobiety są najbardziej sexy, ale zdolność patrzenia po sobie, w połączeniu ze zdolnością do prowadzenia aktywnego stylu życia, aby nasi współcześni przekonujące i znacznie bardziej dojrzały wiek.

Ale nie należy zapominać, że w epoce Balzac kobieta była bezsilna istota, a jej życie miało miejsce w zamkniętej przestrzeni między kuchnią, dzieci, kościół. Tylko udane małżeństwo może przynieść szczęście kobiety. Była uważana za obiecujący narzeczonej tylko do 18-19 lat. Na 20 lat lub starszych szansach ślub jest znacznie zmniejszona. I niezamężna kobieta trzydziestu i zrobił bardzo niewiele osób było zainteresowanych jej życiu równomiernie rozciągnięty pod hasłem: „małżeństwo – później umrzeć – wkrótce.”

Ale życie rodzinne jest rzadko ktoś będzie zadowolony. Ponieważ małżeństwo najważniejszym problemem było finansowy, panna młoda często pozostaje nie więcej niż wygodnej aplikacji wielofunkcyjnego do umowy. Bez prawa do własnego zdania, żona staje się zabawką w rękach życia męża.

Mężatka od trzydziestu lat był uważany głęboko staruszka, choć może błyszczeć na balu, podkreślając wysoki status społeczny męża. Miała prawo być atrakcyjny i jednocześnie niedostępną dla innych ludzi. Dobre wykształcenie, o szerokich horyzontach, naturalna inteligencja, szeroka edukacja i smutny konieczność być własnością starszego męża, który nie dba o zaspokojenie seksualnych, emocjonalnych i duchowych potrzeb żony – taki jest los Balzac bohaterki.

Zatem kwestia „Balzac wiek – to ile?” Poprawna odpowiedź – po trzydziestu. Są to kobiety, jak Honoriusz Balzac. W wieku 30 lat, w zależności od pisarza, kobieta dojrzała fizycznie i duchowo do harmonijnej relacji rodzinnych, ale, niestety, w błędnym społeczeństwa burżuazyjnego był zmuszony przedwcześnie starzeją i usychają w małżeństwie prawnej z niekochanej męża lub strachu przed narażeniem się prowadzić podwójne życie.