494 Shares 8188 views

Kto jest perfekcjonistą i jeśli on jest skazany na sukces?

Często w wywiadach znanych osób deklaruje, że jego jakości jak perfekcjonizm. Mówią o nim jako niewątpliwych zasług, ale czy to naprawdę tak jest? Dziś postaramy się rozwikłać, kto jest perfekcjonistą. I skazany na taką osobę, na sukces?

Aby rozpocząć, zwróćmy się do definicji tego terminu. Otworzyć żądaną stronę słownika i czytać perfekcjonistą – osoba, która jest zobowiązana do zapewnienia, że wszystko, co miał było idealne. Ale ci ludzie są zasadnicze pracowników, bez których usługi nie można zrobić w każdej organizacji? Pozwól nam zdecydować, który jest perfekcjonistą. I czy to prawda, że takie osoby nie mają nic wspólnego w biznesie? Jeśli dobrze przyjrzeć się, kto perfekcjonistą, to natychmiast staje się jego wady są widoczne. Ze względu na jego naturalne dążenie do perfekcji więc pracownik może w nieskończoność odkładać robienia rzeczy i poświęcić większość swojego czasu studiując teorię, że może nigdy nie odważył się zastosować w praktyce. Nic dziwnego, że przy zatrudnianiu kandydatów często oferują badania w dziedzinie psychologii, którego celem jest zidentyfikowanie tzw „Doskonały kompleks”.

Wydaje się, że ludzie po prostu nie zdają sobie sprawy, że świat nie jest idealny i nie możemy się już dowiedzieć się czegoś po raz pierwszy. Dlaczego trzeba pracownika, który jest nieskończenie będzie planować i rozwijać idealną koncepcję, na przykład rozmowy z klientami, jeśli ucieleśnieniem jego teorii, to zawsze będzie trzymać się w następny poniedziałek. Z drugiej strony, dążenie do perfekcji jest nadal konieczne, więc tylko trzeba nauczyć się cieszyć nawet najmniejsze zwycięstw. A potem trzeba będzie żadnych problemów z samooceną!

Teraz, kiedy zorientowali się, kto jest perfekcjonistą, mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że ta jakość nie jest gwarancją sukcesu, mimo że jest wspólne dla wielu noblistów. Jaki jest ich sekret? Trzeba być w zgodzie z samym sobą. Oczywiście, w pełni rozplanowane, aby osiągnąć swoje cele – to naprawdę świetne, ale nie martw się bo najmniejszego poślizgu. Dlatego musimy pracować nad sobą, a nie niepotrzebnie wysokie standardy zgodne! W poszukiwaniu idealnego rozwiązania może zająć dużo czasu, więc nie lepiej będzie działać teraz?

Jak zauważył psychologów, „To syndrom studenta” pochodzi od dzieciństwa. Wielu rodziców żądać zbyt wiele od swoich dzieci: najlepsze szacunki rekordów w sporcie, etc. Z biegiem czasu, dziecko zaczyna czuć, że jest kochany tylko dla jego wyników i sukcesów. Nie ma nic dziwnego w tym, że dorastał, on pragnie stać się najlepszym we wszystkim. Taka osoba jest bardzo uwrażliwione goryczy porażki, bo boi się, że rodzice i otoczenie przestaje go kochać.

Czy muszę perfekcjonistów spróbować zmienić? Jeśli nie ma konfliktu ze społeczeństwem, poczucie psychologicznej interwencji tam. Na tym etapie, osoba może łatwo poradzić sobie ze wszystkim sama. Tylko trzeba nauczyć się relaksować, ustaw osiągalne cele i cieszyć się życiem. Pamiętaj, że każdy ma prawo do błędów!