171 Shares 2435 views

Chciwi ludzie: jak je rozpoznawać, co im powiedzieć? Skąpstwo i chciwość

Chciwi ludzie – nie są rzadkością we współczesnym świecie. Czasami świadomość, że wybór jest „wieprz” pochodzi z kobietami późno. Jak rozpoznać mężczyzny „skąpiec”, aby rozpocząć poważny związek? Czym różni się od gospodarki chciwości? Spójrz na te kwestie pomocy poniżej informacje.


Dlaczego ludzie są chciwi?

Podstawą postępowania jest zawarte w dzieciństwie. Mężczyzna kopie jego ojciec, dziadek, starszy brat, wujek, całkowicie lub częściowo, przyjmując swoje pozytywne i negatywne cechy. Również mały chłopiec pamięta stosunek ojca do matki, a w przyszłości będą korzystać z tego samego modelu zachowania. Jeśli ojciec jest coś pozbawić matkę, potem następny mężczyzna zrobi to samo, ponieważ to zachowanie dla niego – norma szczepione od dzieciństwa.

Skąpstwo i chciwość, która przejawia się w starszym wieku, to z powodu następujących powodów:

 • Niedobór środków w rodzinie. Człowiek, przyzwyczajony od dzieciństwa, aby zapisać się na wszystko, stale słuchania nieufności ze strony rodziców jego ekstrawagancji, skłonnej do skąpstwa. I niekoniecznie że mały chłopiec następnie rośnie chciwego człowieka. Psychologowie twierdzą, że ludzie stają się osiągnąć i osiągnięcia pewnych korzyści materialnych może być hojny, ale jest oszczędny.
 • Dobrobyt materialny rodziny. Chłopcy, dzieciństwo zepsuty przez bogatych rodziców, i wiem, że „najlepszy kawałek” na pewno da im to, są podatne na skuperdyaystve. W stosunkach z płcią przeciwną są chciwi ludzie są samolubni. oni nie będą wydawać pieniędzy w tym samym czasie na własnych namiętności i pragnień, nie będą ratować swoją ukochaną.
 • ojciec i matka chciwość. Znaczy rodzice od dzieciństwa zaszczepić chciwości przyszłych mężczyzn. Tutaj chciwość, prędzej czy później się przejawiać, nawet jeśli młody człowiek nie był uprzednio chciwy.

Czym różni się od gospodarek chciwości

Niektóre kobiety nie podzielają te dwa zupełnie różne pojęcia. Uważa się, że jeśli człowiek uratować swoją ukochaną, takiego człowieka – „Skąpiec” Utworzone przez wiele lat, stereotyp jest prawie niemożliwe do złamania. Ale to trzeba wiedzieć, że cienka granica biegnie między gospodarką i chciwości, tak niepokojące, że człowiek staje się skąpy.

Czym jest ludzka chciwość? Jest to nieodparte pragnienie, aby mieć pieniądze, rzeczy, uczuć innych ludzi, w ilości znacznie większej niż norma.

Oszczędność polega również rezygnację coś na rzecz ochrony zasobów. Że jest ekonomicznym człowiek nie traci, ale nie gromadzą pieniądze na marne.

Chciwi ludzie różnią się od budżetu, który nie próbuje chronić się od kosztów, ale raczej spend finansów na siebie i własnej chęci ominięcia życzenia osób bliskich. Oszczędny człowiek nie lekceważyć jego ukochana, nawet jeśli przeżywa trudności finansowe. Więc nie mylić chciwość i gospodarki, i nie trzeba winić skuperdyaystve młody człowiek, jeżeli jest on zamiast ogromne naręcza róż dał ci skromny bukiet polnych kwiatów.

Warto wiedzieć, że ratowanie człowieka – jest doskonałym kandydatem na męża. Dzięki niemu twoja rodzina nie będzie konieczne, ponieważ wie, jak prawidłowo zaplanować koszty.

Chciwy młody człowiek nigdy nie będzie mógł stać się dobrym mężem. Pozwoli to zaoszczędzić nie tylko ukochanego, ale także na dzieci.

pierwsza randka

Pierwsze spotkanie z człowiekiem, uważany przez wielu kobiet będzie niezapomniany. Kwiaty, restauracji lub kawiarni, piękne gesty, Komplementy – z których każdy powinien być obecny na pierwszej randce. Według przedstawicieli targów połowa ludzkości, człowiek musi zrobić wrażenie, czy to po prostu nie będzie w stanie „haka” The Darling.

Na pierwszej randce jest trudne do odkrycia chciwiec, jak brak kwiatów lub pieniędzy – to nie jest wskaźnikiem skąpstwa, ale tylko zbieg okoliczności. Być może człowiek po prostu nie mają czasu, aby zakupić kwiaty lub zapomniane. Jednakże uznaje chciwość jest jeszcze możliwe, zauważając pewne niuanse w zachowaniu wybrańcem.

Behawioralne cechy „meanie” na pierwszej randce

Chciwi ludzie nigdy nie pozwoli sobie zaoferować pani dodatkową kawę. A następnie wskazywać na jej Scriven ledwo zauważalny dąsy. Jednak w ten sam sposób, z wyjątkiem grymasie, sama historia może być osoba nieuważny lub rude.

Ponadto chciwy człowiek nie zapomni dorywczo lub zawoalowane wzmianki, że nie ma więcej pieniędzy. Prawie każda rozmowa zostanie przeniesiona do tematu finansowej. Ale tu są niuanse: szanujący się mężczyzna nie będzie dyskutować na brak finansów, nawet jeśli jest on „cheapskate”. Sformułowanie „nie ma pieniędzy” brzmi znacznie później, gdy związek będzie przenieść do nowego poziomu.

Jak pokazuje praktyka, kupując przedstawicieli silnej połowy ludzkości podczas pierwszego spotkania z panią, która odbyła się w kawiarni lub restauracji, płacąc rachunek, nigdy zostawić napiwek kelnerowi.

Innym ważnym punktem, który warto zwrócić uwagę, jest sposób, w jaki patrzy na ciebie w trakcie procesu zamówienia w kawiarni. Przestraszony lub ciężki wzrok wskazuje, jaki jest twój wybór – potencjalne „cheapskate”.

Co zrobić, jeśli okaże się, że Twój mąż – chciwy człowiek

Zdarza się, że po kilku latach małżeństwa, człowiek jest chciwy. Co zrobić w tym przypadku? Najważniejsze – nie naciskać na niego i upewnij się, że jest to naprawdę przejawem chciwości, a nie gospodarka.

Żądza pieniędzy nie zawsze jest od razu widoczne, a czasem kobietą wiąże swoje życie z mężczyzną, nie zwracając uwagi na jego wady. Jego małostkowość i chęć kontrolowania kosztów kochanie niepostrzeżenie dokładnie do momentu, dopóki nie zależy od niego. Oznacza to, że gdy z jakiegoś powodu kobieta pozostaje bez pracy, chciwość współmałżonek staje się zauważalne.

W tym przypadku najlepiej pomaga – jest to stół negocjacyjny. Spróbować zadzwonić do konstruktywnego dialogu albo skorzystać z poniższych wskazówek.

uprawomocnienie

Wędrówka razem w sklepie spożywczym – to świetny sposób, aby pokazać jej mąż rzeczywistą wartość towarów. Niektórzy ludzie nie wiedzą o cenę tego lub tego produktu, zacząć mówiąc rzeczy o swoich żon, oskarżając ich o trwonienie. To powoduje burzę negatywnych u kobiet, a one posłuszne impuls emocjonalny, zwany chciwi mężów.

Co powiedzieć do człowieka w tym czasie? Komunikować się z nim przez Finance zdystansował motyw, najważniejsze – że informacja była pozytywna.

Płatności rachunków

Oblicz budżetu rodziny razem. Nie należy przyjmować całą odpowiedzialność, ale nie przenieść wszystkie płatności do niego. Mężczyzna powinien widzieć w tobie wsparcia, zaufanego przyjaciela, który będzie wspierać go we wszystkich sprawach.

Jeśli małżonek należy do wspólnych wydatków bez właściwego zrozumienia, w tym przypadku, można ładować go raz przedszkolnych płatniczych, mediów, dostawców usług internetowych i innych. Jednak powinno się to odbywać bez zarzutu, bez prowokowania skandal.

Co powiedzieć człowiekowi, w tej sytuacji? Na przykład, powiedz mu, że nie masz czasu na wizytę w banku, aby zapłacić rachunki, a zadłużenie będzie oprocentowane. Podkreślić, że tylko on może pomóc tutaj.

wspólna rekreacja

Być może twój ulubiony człowiek jest po prostu zmęczony wyczerpującej pracy i potrzebuje odpoczynku. Spędzać czas z nim, z dala od dzieci i problemów rodzinnych. Wzmocni to relacje i sprawiają, że przez kryzys.

Pochwała – najlepszym panaceum na chciwości

Chwal człowieka tak bardzo jak to możliwe, nie wahaj się powiedzieć mu komplementy. Powinien czuć miłość, opiekę, czego potrzebuje.

Człowiek potrzebuje zrozumienia i ciepłe nastawienie nie mniej niż kobiety. W celu przezwyciężenia pierwsze przejawy chciwości, należy traktować z pewną wyższością. Nie bój się trochę przesadzać z jego godności, a nie doceniają wady.

Żona – przykład dla męża

Bądź przykładem dla swojego faworyta, dają mu prezenty, ot tak, bez powodu. Małe niespodzianki nie pozostawi mu obojętny. Chcesz, aby twój człowiek hojny? Bądź hojny dla niego.

Nie skąpić na emocjach, cieszyć się dziecko, nauczyć się zrozumieć jego poczucie humoru. Pamiętaj, że chciwość może być nie tylko materiał, ale także emocjonalne.

zmienić siebie

Jeśli twoja postać jest rzeczywiście obecny takie cechy jak ekstrawagancji, a następnie starają się go pozbyć. Uniknąć niepotrzebnego marnotrawstwa budżetu rodziny, nie zakup niepotrzebnych rzeczy, bez których nie możesz zrobić.

Kochasz swojego mężczyznę? Następnie przygotować się do faktu, że pod nim będzie musiał dostosować. Zmiany w zachowaniu i charakterze pomogą zmienić nie tylko istotne dla Ciebie – będzie to również spowodować chęć do zmiany partnera.

nigdy porównać

Nie wspominając gdy ma do czynienia z mężem do innych mężczyzn, nie używaj ich jako przykład – będzie to tylko pogorszyć sytuację. Nie mów mu, że jest coś gorszego niż inni. Twój człowiek, aby być wyjątkowy, najlepszy i najbardziej najbardziej.

niemile widziane

Psychologowie nie zaleca się mówić bezpośrednio do człowieka, który podejrzewać go o chciwość. Konieczne, ponieważ jest możliwe, aby przynieść bardziej miękki, aby omówić ten problem, w przeciwnym razie może wybuchnąć skandal.

W rozmowie z człowiekiem na pierwszy znak chciwości nie może być:

 • obrażać i poniżać go;
 • krzyczeć zagrożenie rozwodu;
 • rozpocząć rozmowę z dziećmi;
 • zmusić mężczyznę do uzgadniania ze swojej opinii;
 • oskarżać męża z jego niewypłacalnością.

Ponadto, ważne jest, aby zrozumieć, co spowodowało przejaw chciwości.

Dlaczego mąż stał się chciwy?

To pytanie jest podniesione przez kobietę po raz pierwszy do czynienia z ukochanym mężem nieprzyjemne cechy. Pojawienie się objawów jest spowodowana przez chciwość nie tylko uprzednio ukrytych skąpstwa, edukacji, ale żona i wyzywające zachowanie, a także innych czynników. Takich jak:

 • zaległości z nierozwiązanych problemów w rodzinie;
 • niezadowolenie seksualną;
 • zdrada;
 • ciężka praca fizyczna;
 • brak zrozumienia ze strony żony, jego agresywny charakter.

Czasami same kobiety prowokują taką postawę do ukochanej. Wymagania zakupu drogich prezentów, ekstrawagancja zakłócić stosunki harmonijne.

W jakich sytuacjach wymagają specjalistycznej interwencji

O pomoc do psychologa rodzinnego powinno być traktowane, jeśli wcześniej mąż takiego zachowania odnotowano. Krytycznym przejawem chciwości jest uważany oszczędności nie tylko żonę, ale także na dzieci, jak i dla siebie.

Warto wiedzieć, że patologiczna chciwość utożsamiane z chorobą psychiczną i terminowo pomocy dla bliskiej osoby jest koniecznością.

Po raz spotkałem młodego człowieka i zrozumiał, że był bardzo chciwy, wybór należy do Ciebie: być z nim i wziąć go za to, co to jest, albo odmówić komunikować się z nimi. W każdym razie, trzeba słuchać własnej intuicji i uczuć – są szybkie, czy prawo wybór został dokonany przez Ciebie.