116 Shares 3716 views

Jak zorganizować wycieczkę z korzyścią dla ciała i duszy?

Wakacje nie tylko ci się podoba, to również ma pozytywny wpływ na organizm: okresowe wizyty były związane z mniejszym ryzykiem chorób układu krążenia i zwiększenie długości życia, a także wiele innych korzyści dla zdrowia. Ponadto, trudno się dziwić, że podróż jest często związane ze zdrowiem psychicznym i szczęścia. Niewłaściwe podróż może przynieść więcej stresu i zamieszania w swoim życiu, podczas gdy prawa można nawet pozwolić się rozwijać mózg, aby pomóc znaleźć sens życia i zapewnić Państwu wspomnienia, które uczynią cię szczęśliwym przez wiele lat. Oto, co trzeba zrobić, aby uzyskać najbardziej pozytywne skutki dla mózgu podczas podróży.

Plan z wyprzedzeniem i jak najszybciej

Badania pokazują, że największe skoki radości nie występują u osób w trakcie podróży, jak i podczas jego planowania. Jednak niektóre badania pokazują również, że ludzie mogą czuć się większy nacisk na tydzień przed wyjazdem rosnącego stresu w pracy iw domu. Dlatego należy zaplanować podróż z wyprzedzeniem, więc było naprawdę miło was. Jeśli to możliwe, staraj się wybrać czas podróży, więc nie czuję stresu ze względu na fakt, że jesteś w tym momencie nie ma w domu lub w pracy, i zawsze zaplanować podróż, która może sobie pozwolić, aby nie martwić się stale o ich spędzać wakacje.

Wybierz nowe miejsce …

Nowe i niezwykłe miejsce, aby stymulować rozwój mózgu. Badanie nowych miejsc ma taki sam skutek, jak, na przykład, nowe i wymagające hobby, takie jak tenis. Kiedy znajdziesz się w zupełnie nowej i nietypowej sytuacji, po prostu twój mózg reaguje na niego. Powstawanie nowych dendrytów, a twój mózg dosłownie rośnie i rozwija się.

… ale nie zbyt nowy

Relaks – to klucz do rozwoju mózgu w celu zwiększenia produktywności i poprawy uwagi, więc każde miejsce, gdzie jesteś zgubiony lub przestraszony powinien natychmiast przetoczyła się na bok. Jeśli chcesz uzyskać doskonały skok kreatywności, należy odwiedzić nową kulturę, która ma pewne podobieństwa z jednym, w którym zostały podniesione.

Wyrusz w podróż ze znanymi ludźmi

Nabycie nowych przyjaciół na drodze – jest to dobre podejście, ale na wakacje – to również doskonała okazja, aby uzyskać wszystkie rodzaje świadczeń psychicznych z faktu, że jesteś sam z ludźmi, których kochasz. Badania pokazują, że najwyższy poziom szczęścia ludzi dotrzeć, gdy spędzać czas z najbliższymi. I wspomnienia z dawnych czasów razem z tymi ludźmi jest również dodatkowym źródłem przyjemności. Oczywiście argument podczas podróży mieć negatywny wpływ na energię i produktywność podczas podróży, więc trzeba wybrać najbardziej wiarygodnych ludzi.

Praktyka wstępnie relaks

Jeśli trenujesz mózg wyłączony przez krótkie okresy czasu, nawet przed podróżą, w trakcie podróży będzie łatwiej się odprężyć. Spróbuj zrezygnować z używania telefonu komórkowego w godzinach wieczornych, a także zapisać się na zajęcia jogi lub medytacji nauczyć mózg które sprawiają, że małe przerwy – jest to normalne, a wtedy nie będzie miał problemu z nim w czasie wakacji.

Wypełnić swoją podróż

Pierwsze kilka dni podróży opuścił najbardziej żywy wrażenie, więc trzeba zaplanować dla tych dni jest coś niesamowitego: luksusowy hotel lub nietypowa aktywność na ogólne wrażenie było bardziej żywe.

Wypełnić go z nowych rzeczy

Przejechać się kolejką linową lub odwiedzić interaktywnego teatru. Unikalne możliwości spędzania wolnego czasu sprawiają, że szczęśliwsze niż te, które mogą być już w porównaniu z poprzednim doświadczeniem. A jeśli się czegoś nowego, to zwiększyć swoje rezerwy energetyczne, a nie tylko podczas podróży, ale również po nim.

Ale nie zapominaj o odpoczynku

Ludzie, którzy wybierają podczas podróży bardziej relaksujące opcji rozrywką, donoszą, że są one w stanie lepiej w tym czasie, aby znaleźć sens życia. Ponadto, to przyniesie lepsze samopoczucie, więcej energii i więcej radości z życia, jeśli robisz to, co chcesz i relaksuje, tak że na wakacje – jest to najbardziej dogodny moment.

Staraj się korzystać z telefonu komórkowego w jak najmniejszym stopniu

Nawet jeśli pominiemy oczywiste, że stres towarzyszy wam, jeśli starają się wycisnąć pracy w wakacje, korzystanie z różnych urządzeń zmniejsza prawdopodobieństwo, że będzie pamiętał swoje wakacje. Badania pokazują, że jeśli pracujesz co najmniej jedną godzinę dziennie, to 43 procent będzie trudniejsze do zapamiętania, co widziałeś na wakacjach. Ale można bezpiecznie korzystać z telefonów do robienia zdjęć, ponieważ przynosi dobre wspomnienia po podróży.

Wziąć dodatkowy dzień wolny po powrocie

Jeśli masz szansę, wziąć jeden dzień wolnego po świętach zrobić porządki w domu, umyć, demontować pocztę i ogólnie sprawnie powrócić do codziennego życia, przed wyjazdem do pracy. Jeśli nie jest to możliwe, starają się unikać różnych większych spotkań i rozmów w biurze i nie bierz dodatkowej pracy.

Tak często jak to możliwe zmartwieniem magicznej podróży

To świetny sposób, aby dać sobie przyjemność po wakacjach – jest mówić o swojej podróży do innych. Jeśli chcesz być szczęśliwy, jeśli to możliwe w rozmowach wspominając o tych lub innych wrażeń z podróży.

Nie angażować się w nostalgii za przekazywane hartowanego

Nie ma nic dziwnego w tym, że można odczuwać brak energii i nastroju, po powrocie do codzienności po wspaniałej podróży. Badania pokazują, że tylko bardzo mały procent wycieczek sprawia, że czujesz się lepiej, gdy wrócisz do domu. Wystarczy pamiętać, że zrobiłeś coś bardzo cenne dla zdrowia, wchodząc na drogę, i jesteś zobowiązany do jej powtarzanie.