834 Shares 2397 views

Co jest odmiedniczkowe zapalenie nerek: Diagnoza i objawy

Istnieje wiele chorób nerek. Teraz będziemy mówić o tym co odmiedniczkowe zapalenie nerek, należy rozważyć objawy choroby, a także możliwe sposoby diagnozowania.


Odmiedniczkowe – jest zapalną chorobą nerek, które charakteryzuje się miąższu (tkaniny funkcjonalnej) nerki, miedniczek nerkowych i kubka. Zasadą jest, że choroba występuje znacznie częściej u kobiet niż u mężczyzn. Są to czynniki wywołujące zapalenie enterokoki, Staphylococcus, Proteus, Escherichia coli i Pseudomonas aeruginosa.

W większości przypadków, penetracja patogenów związanych z refluksem moczu na nerki ze względu na powiększenie prostaty, pęcherza nadmiar ciśnienia dopęcherzowe zwiększa się na skutek hypertonus, kamienie, utrudnia przepływ moczu i zaburzeń strukturalnych.

Co jest odmiedniczkowe zapalenie nerek: im bardziej niebezpieczne jest?

Każdy nasilenie procesu zapalnego obejmuje inne nerkowych nienaruszone obszary. Po pewnym czasie, zamiast normalnych tkanek utworzonej blizny. W wyniku przedłużonego przepływu zmniejsza tkanek miąższu odmiedniczkowe zapalenie nerek (funkcjonalne). W końcu, korpus całkowicie przestanie funkcjonować. Jeśli uderzony przez dwa nerkami, niewydolność nerek występuje. Do utrzymania funkcji życiowych organizmu, narządu dotknięty jest zastąpione przez specjalne urządzenie.

Rozpoznanie odmiedniczkowe zapalenie nerek

Choroba objawia się dreszcze, ból, tępy ból, ból pleców, brak apetytu, gorączka (40 ° C) i ogólnie osłabienia. Zazwyczaj w temperaturze wrzenia układu pyelocaliceal rozszerza. Ta zmiana może być widoczne na USG. Korzystanie rentgenowskie może również wyświetlać stan nerek.

Objawy odmiedniczkowe zapalenie nerek:

  • zwiększenie sole leukocytów nabłonka i czerwonych ciałek krwi w moczu;
  • Osad i zmętnienia.

Jeśli nie jest to białko, możemy mówić o zapalenie nerek, a także naruszanie mechanizm filtrowania krwi praca.

Co jest odmiedniczkowe zapalenie nerek: leczenie choroby

Co do zasady, trzeba traktować ten kompleks choroby, w tym środki mające na celu wyeliminowanie przyczyn odmiedniczkowe zapalenie nerek, a także terapii antybiotykowej. Oczywiście, przy pomocy antybiotyków może szybko złagodzić stan zapalny, ale powodem nie jest w ten sposób wyeliminowane.

Antybiotyk terapii chorób

Powinniśmy wybierać produkty oparte na wynikach posiewu moczu w celu określenia wrażliwości bakterii na różnych leków. Typowo, ostre odmiedniczkowe leczone antybiotykami, na przykład, lek „Tsiprolet”. Czas trwania zabiegu – 2-3 tygodni.

Co jest odmiedniczkowe zapalenie nerek: przyczyny choroby

O prawdopodobnej przyczyny choroby mogą obejmować zwrotną, które powodują trudności w oddawaniu moczu, zapalenie pęcherza powikłanie, wzrost ciśnienia śródpęcherzowego, anomalie anatomiczne struktury moczowodów i przepełnienia pęcherza i zwieracza naruszenia pracy.

Wczesne rozpoznanie i leczenie – klucz do szybkiego powrotu do zdrowia! Kiedy pojawiły się pierwsze objawy należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.