310 Shares 2167 views

Co jest stulejki u dzieci?

Stulejka u dzieci – jest to stan fizjologiczny, który znajduje odzwierciedlenie w zwężenie napletka oraz trudności w usunięciu żołędzi prącia. Ten warunek ten nie każdy chłopiec, bo to zależy od charakterystyki wewnątrzmacicznego rozwoju płodu. Dzieci Andrologii i Urologii zgadzają się leczeniu stulejki, ale wierzą, że to przejściowe zjawisko, stwierdzając, że po pewnym okresie czasu (8 lub 15) odbędzie się oddzielenie napletka i głowy w wyniku spontanicznego odrzucenia zrostów.


Stopień choroby

Stulejka fizjologiczna ma cztery stopnie rozwoju:

1 stopień. Normalnie wyświetlany jest główka penisa, ale są problemy z erekcją.

2 stopni. Głowa nie jest całkowicie wyeliminowane, ale jest renderowane.

3 stopni. Wyjście tylko część głowy.

4 stopni. Trudności w oddawaniu moczu , w obecności zrostów prepurtsialny worka.

Pierwszy i drugi stopień stulejki musi spełniać jedynie z zasadami pielęgnacji i higieny, z kolei czwarty lub trzeci stopień – warunkiem powołania odpowiedniego leczenia. Zwykły wanny odbioru buliony stokrotki, nagietek lub dodanie nadmanganianu potasu wymagane dla zabiegów higienicznych w chłopców z stulejki 1 i 2 stopni. Kiedy stulejki trzeci stopień procedury te są równie ważne, ponieważ pozwalają uniknąć operacji.

możliwe powikłania

Czasami ze względu na niezgodność z zasadami higieny, stulejki u dzieci może powodować różne komplikacje. Zjawiska te obejmują balanoposthitis (zapalenie napletka). Często choroba jest wyrażona obrzęk, zaczerwienienia, świąd i odkształcenia prącia, jak również naruszenie oddawania moczu. Jeśli są częste nawroty balanoposthitis, mogą być wyrażone w wyglądzie blizn na napletka. W wyniku fizjologicznej stulejki u dzieci zamienia się blizna, i ten stan już wymaga odpowiedniego leczenia. Balanoposthitis, choć rzadko, ale wciąż może dać powikłania w postaci rozprzestrzeniania się zakażenia układu moczowo-płciowego. W tym przypadku, chłopiec będzie potrzebował odpowiedniej antybiotykoterapii uroseptiki, obfite drinka.

Innym powikłaniem stulejki – załupek, warunek ten występuje podczas próby otwarcia głowę, istnieje ją uszczypnął. Załupek wymagają opieki w nagłych wypadkach, ponieważ może to doprowadzić do nieprawidłowego krążenia w narządach płciowych i jego obumierania. pomoc w nagłych wypadkach jest również wymagane, jeśli chłopiec czuje poczucie dyskomfortu podczas oddawania moczu, jeżeli strużka moczu jest bardzo cienka, jeśli lokalne procedury nie zapewniają pożądaną ulgę.

Stulejka u dzieci. Leczenie.

W obecnej praktyce medycznej, dwie metody leczenia stulejki u dzieci. Delikatna metoda chirurgiczna operacja jest do mini-cięcia istniejących zrostów. Druga metoda – klamrowania lub tsirkumizatsiya, jest on stosowany w bliznowaty stulejki lub inaczej nieskutecznego leczenia. Do metod medycznych obejmują długotrwałe stosowanie hormonalnej maści, które miękną i zwiększają elastyczność napletka. Wadami tej metody są długotrwałe stosowanie hormonalnych metod i ich wpływu na organizm dziecka, ale istnieje wiele pozytywnych wyników za rok, kiedy lekarze szukali lekarstwa nawet stopnie trzeci i czwarty. Taki zabieg stulejki u dzieci jest obecnie uważany za dość rasporostranonnym.

Należy zauważyć, że terminowe przejście badań lekarskich, dbałość o zdrowie i do skarg swoich dzieci zasad higieny podstawowy – jest to doskonała profilaktyka powikłań, a gwarancja zdrowia przyszłego człowieka.