581 Shares 3084 views

Krwawienie międzymiesiączkowe, dlaczego nie?

Bycie kobietą nie jest łatwe, i to nie tylko, że nowoczesna kobieta powinna być aktywna, zawsze wesoły, inteligentny i seksowny. To nie jest nawet w czasie porodu i wszelkiego rodzaju rowerach tym czasie. Sprawa również na tym, że kobieta jest testowany w ujęciu miesięcznym o prawo być traktowane jako takie. Ten test – menstruacja, miesięczny przydział, czasami bolesne i bardzo nieprzyjemne. Przez to pani kiedyś, ale krwawienie międzymiesiączkowe zawsze jest problemem, a nawet panika. Co jest tego powodem? Czy mam się martwić? Czy to objaw niebezpieczne? Czy muszę biec do lekarza? I, oczywiście, jak traktować ten problem?

Co to jest?

Szczęśliwi ludzie nadal pozostają w dobrej ciemności na temat zdrowia kobiet. Oni szczerze wierzą, że klocki i tampony – większość rzeczy w zasadzie bezużyteczne, wykonane wyłącznie przez wzgląd na zachcianki kobiet. PMS uznają nasze zachcianki. A czasem sami stają się niewygodne, ponieważ w tym okresie tak chcemy ogrzewać, opieki i uwagi. Silna kobieta nie pokazują ich słabości. Ale międzymiesiączkowe krwawienia – objawem niepokoju. Ostrzega nie tylko jakichkolwiek usterek w kobiecego zdrowia ciała. Ale może dzwon, mówimy o różnych chorób. Zauważyliśmy, że nie było dziwne krwawienie międzymiesiączkowe? Bez paniki – to powszechne zjawisko, które może być normalnym rozwiązaniem. Może przeddzień spadł z dużej wysokości? Albo miałeś zbyt aktywny intymny związek? Tak, czasem seks może tutaj dać taki efekt, więc poinformowanie partnera o możliwych problemów – bardzo dobry pomysł. Oczywiście, krwawienie międzymiesiączkowe może mówić o łzami w okolicy wejścia do pochwy, ale jest to czynnik, który należy zgłosić na policję. Jeśli kobieta ma łzy, to jest możliwe, że była ofiarą gwałtu.

Przyczyny krwawień nieplanowych

Więc nie międzymiesiączkowe krwawienia. Przyczyny tego objawu może być szybko i jak najdokładniej, aby zainstalować. Więc nie czytać z fusów i żywy Idź do najbliższego szpitala. Ale po drodze obejrzysz osobistych kalendarzy. Może owulacja? To zdarzenie w cyklu 10-16 dni. W tym przypadku krwawienia międzymiesiączkowego jest bardzo słaba i „przepływ” szybko wysycha. To nie jest całkiem normalne, ale pokazuje tylko niewielki niewydolności hormonalnej w organizmie. Zagrożenia zdrowia panie tam.

Jeśli wizyta w toalecie nagle stało się oczywiste ślady krwi na papierze toaletowym, ale ubrania nie uwalniają plama, to jesteś zdecydowanie owulacji. Z jajnika uwolnienia komórki jajowej, której towarzyszy zmniejszenie ilości estrogenów w organizmie. Jeśli wszystko się potwierdzi, nie panikuj. Jesteś absolutnie zdrowe i leczenie nie jest konieczne. Ale jeśli separacja powoduje niedogodności i ból występuje, należy skonsultować się z lekarzem, aby unormować hormony.

I tak dalej

Dość często międzymiesiączkowe przyczyny krwawienia są najbardziej banalne. Na przykład, kobieta bierze doustne środki antykoncepcyjne nieprawidłowo lub pominąć odbiór. Może ona stworzyła urządzenie wewnątrzmacicznego lub przeprowadziła szereg zabiegów w ginekologa. Czasami „krew” pani zrobić specjalne leki. Logiczne jest, że może wystąpić krwawienie międzymiesiączkowe podczas poronienia lub zapalenia. Zły wpływ na zdrowie pań i niski poziom hormonu tarczycy, endometrioza i ciągłego stresu. Ponadto należy zachować ostrożność ze zdrowiem dla dorastających dziewcząt i pań w okresie zmian hormonalnych. Organizm wkracza w nowy harmonogram prac i może „krwawić”.

Kiedy trzeba się martwić?

Najczęściej kobiety są znacznie przestraszony, jeśli mają one w czasie ciąży zaczynają międzymiesiączkowe krwawienia. Ciąża – jest w sam raz, nie jest najbardziej proste i radosne, ale jeśli pojawią się krwawe ślady prania lub, co gorsza, zaczyna „powódź”, to nie jest logiczne troska o życie i zdrowie dziecka. Ta patologia jest więcej wspólnych punktów. To może być poważnym powikłaniem, ale panika nie jest konieczna natychmiast. Plamienie nie powinno być. Wyjątkiem jest pierwszym trymestrze ciąży, kiedy kobieta może być w ciemności o jego stanie. Następnie zwolnić się rozsmarowywać. Dzieje się to w momencie przyłączenia jajeczka do macicy i zwykle odpowiada okresie menstruacji. W innych przypadkach, międzymiesiączkowe krwawienie jest patologii. Jeśli kobieta jest krwawienie we wczesnym okresie ciąży, a następnie wisi groźba poronienia. Ponadto, ten problem może ostrzec pozamacicznej lub „nieżywotnych” ciąży cząsteczkowej i ciąża. W późniejszym okresie krew wychodzi z abruption lub łożysko przodujące. Nie myśl tylko o nieprawidłowości płodu. Krew może przejść do ostrych chorób ginekologicznych u matki. Nawiasem mówiąc, plamienie w czasie ciąży nie oznacza, że nie ma powodu do obaw. W każdym razie, trzeba iść do lekarza.

Aby zrozumieć powody, dla których jest krwawienie, trzeba iść do ginekologa i przejść szereg badań na podstawie szpitalu lub domu macierzyńskiego. Lekarz podejmie wymaz z pochwy i wysłać próbki ogólnej i biochemicznej analizy. Koniecznie przeprowadzane ultradźwiękowe miednicy kontroli i płód. W przypadku wykrycia nieprawidłowości, leczenie krwawień międzymiesiączkowego ponownie lekko spowolniony ze względu na dodatkowe badania. Leczenie będzie określana przez wykrycie patologii i stadium choroby. Jeśli zaczynasz poronienia, to zostanie podjęte kroki w celu zachowania ciąży. Istnieją leki, które zatrzymują krew, obniżenie tonu macicy. Jeśli nie jesteś w stanie zaoszczędzić na płód, kobiety w ciąży powinny powstrzymać się od aktywności seksualnej i pozostać w maksymalnej spoczynku. Do profilaktyki, lekarze mogą polecić nalewki waleriany lub Leonurus. Można wziąć udział w kursie akupunktury lub endonasal ogniowego. Radzie lekarzy Ludowych lepiej nie słuchać, bo zioła zalecane przez nich może zaostrzyć sytuację.

powikłania

I tak straszne, gdy nie jest krwawienie. Okres międzymiesiączkowe zawsze jest postrzegany jako okres odpoczynku i rekreacji. Ale jeśli istnieje więcej ciąż i powikłań, panika zaczyna. Na przykład, niektóre aborcje nie mogą być traktowane po prostu. Jeśli nie można uniknąć poronienia, może się zdarzyć, wstrząs septyczny z powodu resztek martwej tkanki płodu w macicy. Jeżeli utrata krwi przekracza dopuszczalny zakres, nowa mama może umrzeć z powodu wstrząsu krwotocznego. Po łyżeczkowanie z hydatidiform mola może rozwinąć się rzadki nowotwór złośliwy.

profilaktyka dla

Dlaczego myśleć, w jaki sposób, aby zatrzymać krwawienie międzymiesiączkowe czy można próbować zapobiec?! Pierwszą rzeczą, aby myśleć o naturalnym planowaniu rodziny, czyli do odmowy aborcji. Należy również do zmniejszenia aktywności fizycznej i seksualnej w czasie ciąży. Jeśli kobieta ma przewlekłej choroby ginekologiczne, to trzeba je traktować w sposób terminowy, a najlepiej – być sprawdzona przez ginekologa przed planowaną ciążą i wyleczyć wszystkie dolegliwości. Dla kobiet także dobry zrealizować swoje przeznaczenie i stać się matką do 35 lat.

Co o lekarzy leczenia powiedzieć?

Jeśli zaczniesz międzymiesiączkowe krwawienia; przyczyny, leczenie i ewentualne zagrożenia będą malować tylko lekarz, więc nie zaniedbywać jego pomocy. Dbaj o siebie i Twojego dziecka! Lekarze nie wolno zatrzymać krwi przez tabletki. Po aborcji i łyżeczkowanie, nie doradza w ciąży przed trzech do sześciu miesięcy. Ponieważ seks jest lepiej być ostrożnym, zwłaszcza jeśli partner duży penis. Ponadto, lekarze starają się schłodzić zapał potencjalnych matek przyjmujących opóźnienia i rozmazów krwi oznak ciąży. Może być również zaburzenia jajnika. Ponadto, lekarze mówią, że kobiety w ciąży nie powinny iść do kąpieli, zwłaszcza dla małych kategoriach. Krew po stosunku może wskazywać na uszkodzenie błony śluzowej macicy i szyjki macicy. Kobieta schludny raczej trzeba się martwić o bolesnych wyładowań, ale jeśli nagle jest taki moment, możliwe jest występowanie zakażeń narządów płciowych. Zalecane przez lekarzy do przetestowania obu partnerów. Według wyników badań, lekarz przepisze leki, maści i czopki. W takim przypadku, jeżeli badania nie wykazują obecności zakażenia, konieczne jest, aby wybrać się na poszukiwaniu przyczyn niezakaźnych.

Hormonalne przyczyny awarii cierpiące na całe ciało, a nie konkretnych narządów. Można rysować analogię ze złamanym zegar – jeszcze nie znajdzie, a nie do diagnozowania problemu, dokładność figur nie czekaj. Obfity wyciek z macicy może sygnalizować endometriozy nadżerek, a nawet raka. W tym momencie nie można wahać się odwołać do lekarza i leczenia.

Jest lekarstwo

Naturalnie, to rzadki kobieta przy zdrowych zmysłach lekceważyć krwawienie, ale proces gojenia można podzielić na konserwatywne i postępowe. Ponadto, istnieją środki zapobiegawcze , które czasami wydają się zbyt radykalny. Zacznijmy metod, sprawdzone.

Przyjmowanie leków hormonalnych jest nadal istotne dla normalizacji cyklu i zatrzymać krwawienie. Jeżeli krwawienie jest spowodowane przez stres, to dobry sposób, aby blokować byłoby to recepta na leki uspokajające.

Musimy dostosować dietę i panie. Dodaj w menu więcej witamin i żelaza, które dużo wołowiny, roślin strączkowych, warzyw i owoców.

Pływający pierścień nie można uznać za normę i powinna być sprawdzona przez ginekologa. Czas zapłacić, można „złapać” na wczesnym etapie choroby i leczyć go bez straty dla jego ciała.

Jeżeli pacjent mówi na przyjęciu u ginekologa, chce przejść na doustne środki antykoncepcyjne, to jest prawdopodobne, aby powiedzieć jej, że okres dostosowawczy może towarzyszyć wydzieliny. Dlatego krwawienie międzymiesiączkowe podczas przyjmowania OK nie będą rozpatrywane patologiczny. Jedna trzecia wszystkich rozmazywania alokacji kobiety, a one są od trzech do sześciu miesięcy. Co wyjaśnia to zjawisko? Dość mała dawka hormonów!

Międzymiesiączkowe krwawienia podczas przyjmujących środki antykoncepcyjne pojawić ze względu na fakt, że organizm nie ma wystarczającej ilości hormonów blokują naturalne hormony. Jeśli przydział rzadkie i szybko do niczego, ten rodzaj antykoncepcji będziesz oczywiście pasuje. Tylko nie zapomnij czas do składania skarg do lekarza, czy nie było dokuczliwe uczucie w żołądku, ból i oddzieleniu się bardziej obfite. Jeśli wystąpi którykolwiek z podobnymi objawami, rodzaj antykoncepcji musi być zmieniony. I jak obfity przełomowy charakter i nie mówić o zaniku komórek endometrium, ale to niebezpieczeństwo, nawiasem mówiąc, nie reprezentują. Tylko konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem, w każdym razie. Nawiasem mówiąc, to nie jest złe, aby zapoznać się z instrukcją przed bezpośrednim odbiorze antykoncepcyjnych. Nie ma informacji, że dzienna dawka hormonu musi być podwojona przed całkowitym zaprzestaniu jakiejkolwiek selekcji.

Jest to niemożliwe, aby zakończyć OK, aby zaakceptować pół drogi, bo można zrobić poważną anemię i złe samopoczucie. Warto również nieco obniżyć się w palenie, jeśli to twoja pasja śmiertelne. Fakt, że papierosy hamują syntezę estrogenu.

Patologia i norma

Jeśli dziewczyna jest bardzo młody, ona naprawdę nie chce iść do lekarza, a zatem będą zaangażowani w pre-medicate. Prawie zawsze jest to zła decyzja, która może prowadzić do śmierci prawie, zwłaszcza jeśli chodzi o krwawienia. Jeśli problem jest w macicy, to twoje oczy nie widzą, ale może być obliczona. Jeśli kobieta była aborcji, a następnie zaczął się ból, gorączka, można założyć, że jest to zapalenie błony śluzowej macicy, czyli zapalenie wewnętrznej warstwy macicy. Jeśli nie leczona, choroba vyydot do następnego poziomu i stać się przewlekły. Krwawienie międzymiesiączkowe endometrioza – wołanie o pomoc ciała, ponieważ nie może poradzić sobie z obciążeniem problemów, które padły na niego.

W endometrium polipy mogą wystąpić po aborcji. Diagnoza przez oko tutaj, oczywiście, nie dostarczać, ale wyniki histeroskopii, ultradźwięki i histologii, wszystko staje się jasne. Będą traktować wyłącznie chirurgicznie, a następnie odbioru COC.

Trzeba zwrócić uwagę nie tylko na charakter, ale również podkreślić kolor. Jeśli są brązowe, wygląda endometriozy. Choroba ta już powiedziano wiele, ale konsekwencje są często ignorowane. Ale endometrioza może również włączyć bezpłodne.

Tak więc konieczne jest, aby podsumować wszystkie powyższe. Po pierwsze, krwawienie międzymiesiączkowe nigdy nie powinny być ignorowane. Nawet najbardziej nieszkodliwych przypadków objaw ten zwraca uwagę na swoje zdrowie, spokojnym, stabilnym psychicznie życia seksualnego. nie może być tolerowane krwawe absolutorium i pozostawione w ciemności partnera, ponieważ, być może, ich wygląd – jego winy i konsekwencją ostry seks.

Po drugie, należy udać się do ginekologa na pierwsze oznaki krwawienia. W najlepszym przypadku będzie to po prostu być zaplanowane skanowanie, który, nawiasem mówiąc, zaleca się wykonywać kilka razy w roku, w czasie, aby uniknąć potencjalnych problemów. Już ginekolog może sugerować przyczynę krwawienia, i, na przykład, aby nadać kierunek do recepcji do neurologa lub psychologa, jeśli chodzi o to stres.

Po trzecie, jest to niemożliwe do samoleczenia i wyznaczyć pigułkę, zalecana do Internetu. Jest to niemożliwe, aby postawić diagnozę na podstawie własnego bólu. Nie będzie nawet w stanie dokładnie określić lokalizację bólu.

Wreszcie, po czwarte, do odbioru na specjalistę dać mu jak najwięcej informacji, jak to możliwe. Jeżeli krwawienie powoduje dyskomfort? Jak długo to potrwa? Przez „długi” jest konieczne, aby zrozumieć okres dłuższy niż trzy dni. Czy krwawienia gorzej? Jest oczywiste, miesięczny cykl ty? Czy jest jakiś ból, a co mają charakter? Dobrze, jeśli można powiedzieć o kolorze i charakteru krwawienia, przypomnieć doświadczył sytuacji stresowej. Oczywiście, ideałem jest, aby nawiązać kontakty z prywatnego ginekologa, aby wystąpić w jednej osobie, i mieć przed oczyma całą historię swoich wizyt w biurze.

zamiast wniosku

Okazuje się, że krwawienie międzymiesiączkowe – nie jest śmiertelne, ale zawsze jest nieprzyjemny i podejrzane. Wiele kobiet jest zainteresowany i czy życie seksualne z krwawym rozładowania jest dozwolone? Dwuznaczne pytanie. Jeśli krew jest w dostosowywaniu się do doustnych środków antykoncepcyjnych, to nie ma przeciwwskazań. Oczywiście, że jest, że obaj partnerzy są związani zasadami higieny osobistej i nie boją się widoku krwi. Mężczyźni często się nerwowy na widok krwi i boją się, aby chorą kobietę. Wyjaśnij swojemu partnerowi, że w takiej sytuacji izolacji – to zjawisko przejściowe i bezbolesne, a seks daje pozytywne emocje i użyteczne, ponieważ oboje.