643 Shares 8165 views

Kiedy i jak sadzić piwonie?

Większość ogrodników centralnej Rosji i bardziej północne regiony wolą być sadzone w swoich dziedzinach wspaniałymi jasne kwiaty – piwonie. Ale potem, jak sadzić piwonie, co nie wymagają konserwacji, nie wiem wszystkiego. Wynikiem tego braku informacji staje się coraz słabsze rośliny o małych i bladych kolorach, które są złe w wazonach i obrzydliwe wyrazem rabatkah.


Piwonie są doskonałą alternatywą dla kapryśny róż. Zdrowe rośliny kwitną co najmniej miesiąc, a prawidłowe dopasowanie minimalizuje obowiązkową opiekę do minimum. Ogrodnicy zalecane, aby wybrać odmian o różnych terminach kwitnienia, aby zapewnić swoje kwietniki w jasnych kolorach na cały sezon. Istnieją rodzaje tych niezwykłych uroków, które kwitną w połowie wiosny, a następnie wczesnym i późnym latem. W związku z tym nasuwa się uzasadnione pytanie, kiedy lepiej jest sadzić piwonie, aby uzyskać maksymalny efekt dekoracyjny?

Sadzenie i odpowiedniej opieki

Po pierwsze, trzeba zdecydować się na kolorach i rozmiarach przyszłych hodowców zwierząt domowych zostały już wyeliminowane różowy, biały, fioletowy, czerwony i żółty wariantów. Również paki może być gładka lub ma podwójne krawędź sferycznej niektórych rzadkich gatunków zawilce przypominają japoński lub egzotycznych. Każda z wybranych opcji znajdzie swoje miejsce i rejestracji na stronie. Wiele osób pyta, kiedy sadzić piwonie na przedmieściach? Idealny czas będzie najcieplejszym lipiec bez ulewnego deszczu. Siedzących piwonie delonkami – kawałki kłącza do objętości 3-6 pąkami przynajmniej. Konieczne jest, aby upewnić się, że jakość materiału rozmnożeniowego była wysoka: nie wolno nawet śladu zgnilizny lub więdnięcia młodych pędów korzeni. Jeśli lądowanie powiedzie, zakład będzie mógł żyć w tym samym miejscu, bez przerwy, przez dziesięciolecia.

Po zapoznaniu się z jak sadzić piwonie specjalistów, początkujący poznają tajemnicę. Najważniejszym aspektem sadzenia – wybór kwiatów głębokość wykopu. Jeśli tak dobrze, 40-45 cm, zakład będzie mógł cieszyć oko w tym miejscu maksymalnie 6-7 lat. Aby przedłużyć rosnącą potrzebę bezpośredniego dołu co najmniej 75-80 cm od składu gleby powinny być pożywne. – Te kwiaty to za mało „żarłoczne” rośliny, które wymagają właściwego gleby. Moskwa Kwiaciarnie podzielone jak piwonie posadzone w regionie. Mieszaninę docelowa jest wykonana z wysokiej jakości kompost lub sfermentowanego kompostu dodać co najmniej 2 filiżanki kostną, 300 g normalnej jesionu i szkło nawozów fosforowych. Jednak, jak jest dobrze zmieszać 2-3 łyżki. l. Nawozy mineralne suche. Jeśli witryna znajduje się na terenach torfowych – potrzebę dodania gliny i sady z gliniastej glebie w poręcznej czystą, prażonego piasku. Przygotowywane miesza się ze zwykłym podłożu odzyskanego z odwiertu i wypełnieniu dołu docelowej 2/3. Ustąpić trochę prosest lub ubija go z narzędzi ogrodniczych.

Jak sadzić piwonie tajemniczą delonkoy?

Plonu nasączoną roztworem nadmanganianu potasu przez 20-30 minut, to trik zapobiega wielu chorób. Zasnąć korzenie 4-5 cm na wierzchu nerek, nie jest konieczne, aby roślina głębiej w taki sposób, aby nie opóźniać kwitnienie. Podlewanie jest konieczne do umiarkowanego, jak suszenie śpiączki uziemienia. To cała troska o bajecznych i tak atrakcyjnych piwonii.