666 Shares 6024 views

Orzech laskowy (leszczyna): sadzenie i pielęgnacja. piwne krasnolistnyh

Wspólna Hazel (Hazel) – Las mieszkaniec centralnej Rosji, znane od czasów starożytnych jako doskonały smak jej owoców – orzechów, ich wysokiej wartości odżywczej, a przypisane do niego wiara ludowa magiczne właściwości drewna. Ta użyteczna krzew i jest bezcenne dla swoich skrzydlatych asystentów – pszczoły. Jego obficie kwitnąca wiosna zapewnia dużą ilość podstawowych owadów paszowych – pyłek wspierając je dokładnie po hibernacji. Doskonała dekoracyjny leszczyna, a zwłaszcza jego hybryda kultura – plantatorzy orzechów laskowych są coraz częściej wykorzystywane w dekoracji domów letniskowych i osiedli.

Opis kultura

Który to krzew liściasty lub niska, aż do 8 m wysokości, drzewo, leszczyna, zdjęcia, które można zobaczyć w artykule, jest dekoracyjny i atrakcyjny wygląd. Owalny lub kuliste i gładkie gęsta korona jasnoszary korą poziome paski tworzyć dobre wrażenie. Kwitnienie laskowy występuje wczesną wiosną, jeszcze przed kwitnieniem liście. Od piwny jest jednopienny roślin, i pokazuje piękne kolczyki pręcik, pojedyncze lub w wiązkach, a słupki kwiatów. Cztery rozwidlone pręciki przyłączył się kwiat. Wiosna kwitnienia leszczyny – piękne życie potwierdzając pokaz. Owocem leszczyny – nakrętka. owłosione że okrywa i zielonkawo łodygi są połączone w 3-5 i więcej kawałków. Laskowy owoce corocznie, na przemian ciężkich i średnich plonów. Począwszy od 5-8 lat charakterystycznej owocowania tej kultury, takich jak orzechów laskowych (filbert). Sadzenie i pielęgnacja są ustalane w drodze sadzenia.

Orzechy: skład i zastosowanie

Dojrzałe jądra orzechów laskowych są nie tylko smaczne, ale również najbardziej kalorii wszystkich rodzajów orzechów. Przekraczają one sprzedane produkty odżywcze mięsa i przemyśle mleczarskim. Zawarte w nakrętki, tłuszcze, minerały, witaminy, aminokwasy i ich unikatowe rdzeni przyłączeniowych daje doskonały smak i właściwości lecznicze. Ich stosowanie w żywności przydatne dla dzieci i dorosłych, promuje wieloaspektowy rozwój młodego organizmu, jak również przedłużenie życia i zdrowia utrzymanie na poziomie jakościowym, w średnim wieku ludzi. Orzechy spożywane surowe lub palone, dodaje się jako wypełniacz w produkcji czekolady, wyroby cukiernicze, słodycze wschodniego. Smak posiadające doskonałe masło orzechowe jest składnikiem sałatek, gorących i zimnych przekąsek. Długotrwałe przechowywanie owoców orzechów laskowych (3-4 lat), podczas którego nie tracą swoje podstawowe cechy – Inną zaletą tego unikalnego produktu.

Dostępne w korze i liściach taninami Hazel, garbniki, olejki eteryczne mogą skutecznie wykorzystywać je w perfumerii i przemyśle farmaceutycznym.

właściwości lecznicze

Wysokich właściwościach bakteriobójczych piwne z powodzeniem stosować w leczeniu chorób skóry (neurodermit, egzema i in.). Młode liście roślin łatwiejsze bolesne przejawy uszkodzenia wątroby i obrane owoce (bez łuski brązowy) w mieszaninie z miodem zwiększyć hematopoetycznych funkcji organizmu i łagodzi bóle reumatyczne. Wlewy wódka nakrętki zostały z powodzeniem stosowany w leczeniu chorób płuc, zapalenie oskrzeli, gorączki, choroby nerek. Wbity rdzeń, dokładnie wymieszać z jajkiem białym – idealne remedium na oparzeń chemicznych i termicznych. Wywary z kory wiosna ułatwić gorączki malarii, olej z orzecha włoskiego pomaga w zwalczaniu robaków, stosowanych w kosmetologii.

Hazel Photo pokazując dekoracyjny

Równie ważna jest jakość i krzewów ozdobnych. Hazel ceniony projektanci krajobrazu obszarów ogrodowe spowodowane gęstą roślinność, która jesienią malowane w żółtych i czerwonych barwach. Istnieje bardzo malownicza postać leszczyny z niezwykłym odcieniu liści szkarłatne, kontynuując przez cały sezon. Ten tak zwany krasnolistnyh leszczyna. Stosowanie tych niezwykłych roślin w ogrodzie projektowania krajobrazu nie tylko zdobią przestrzeń i uczynić go wyjątkowym.

Krasnolistnyh i piwne zelenolistnyh

Aby zapewnić roczny owocowanie, powinny być sadzone w miejscu vzaimoopylyaemye odmian. Hazel „pierworodny” i „Tambow wcześnie” po prostu są zapylaczy krasnolistnyh formy. Tworząc odpowiednią liczbę zimowych hardy męskich kwiatostanów, zapobiegają utracie wydajności. Ponieważ zima pyłek leszczyny często umierają, ale uratował żeńskie kwiaty, które są zapylane później z powodu zimowych akcyjnych zapylających odmian. Rodzaje orzechów laskowych z zielonych liści są uważane za bardziej odporne na zimno. Hazel krasnolistnyh – narażone w zimnych porach roku. Jednak liczba krasnolistnyh słynie odmiany odporne na zimno „Mariya Makarevich” i „Puszkina czerwony”.

Na początku ubiegłego wieku I. V. Miczurin pracy na aklimatyzację południowej gatunku orzecha otrzymał kulturę Hardy. Następnie, w ciągu lat pracy hodowlanej stworzyły nowe odmiany orzechów laskowych o doskonałych właściwościach, z powodzeniem rośnie dziś jak w południowej i w umiarkowanych szerokościach geograficznych Rosji.

Orzech laskowy (leszczyna): Sadzenie i pielęgnacja

Laskowy preferuje wschodnie i północno-wschodnie obszary o niskim nachyleniu. To właśnie w tych obszarach jest minimalne ryzyko poparzenia lub zamrożenia. Hazel półcieniu, ale stały cieniowania może spowodować utratę wydajności i dekoracji. Powinny być wybrane do sadzenia przed jasne światło słoneczne, silne wiatry porcjami płodnej a odsączone gleby bez zalewania neutralnego wód gruntowych. Dla roślin z orzechów odporne uprawy krzewy potrzebny jest odstęp 3 metrów dla możliwością zapylenia krzyżowego wiatrowej.

reprodukcja piwne

piwne sadzenia – bardzo proste, ale wymaga to czasu, aby przygotować, gdy materiał sadzenia niezależnie. Leshchina propagowane przez nasiona, przez podzielenie tuleję lub sadzonek, korzeni, które zagina się do ziemi i prishpilivaya są umieszczone w bruzdach i pokrywać glebę. Wierzchołki oddziałów delikatnie podniósł i przywiązane do palików. W rok później, dobrze ukorzenione sadzonki mogą być przeszczepione do wybranej stałej lokalizacji. Sadzenie nasion leszczyny – długi i pracochłonny proces. Po pierwsze uwarstwienie potrzeby, t. E. Dłuższa chłodzenia nasion posadzono w ziemi, symulując zimy biologiczną. A po drugie, w tym mnożenia zmieniającym główne cechy kultury dominującej i różnorodność nie jest zachowana. Zazwyczaj sadzonki orzecha laskowego zregenerować w polufunduk, które jednak nie są gorsze w smaku i dekoracyjnych cech postaci dominującej. Naturalnie, przełożone i czas rozpoczęcia owocowania. Seed są dojrzałe orzechy – piwne. Sadzenie i konserwacja są proste. Zasiać nasiona jesienią, pochowany na 7-8 cm, lub na wiosnę. – 5-6 cm Sadząc nasiona leszczyny zaczyna owocować w 6-8 lat, rozmnażanie wegetatywne pozwala młody krzew zaczynają owocowanie w 3-4 lat.

klonowanie

Rozszerza powodu krzewów uśpione pąki znajdujące się na kłącza. W 2-3-letnich pędów słabych korzeniach. Muszą pozwolić rosnąć kilka lat. Dobrze wziąć sadzonek korzeniowych z korzeni ponad 15 cm. Nabyte lub wyhodowane sadzonki leszczyny można sadzić wiosną lub jesienią. zakłady obróbki wstępnej jest cięcie martwych lub złamanych korzeni i zanurzając je w nawóz, gliny zacieru i chroni przed próchnicą. Opadłych liści z leszczyny wnosi na scenę cały szereg składników odżywczych kultury. Dlatego w boksie lądowania dla sadzonek należy dodać taką właśnie glebę – z krzaka wzrosła orzechów laskowych – i humus. Sadzonka starannie zorganizować w studni i pokryte ziemią, ubijania dobrze rzucić. okopowych szyjki macicy powinna wzrosnąć powyżej poziomu gruntu na 3-4 cm. Końcowy etap polega na mulcz sadzenia gleby w miejscu, w którym roślina jest obsadzony jak orzech laskowy (filbert). Sadzenie i pielęgnacja na tym etapie uciążliwe dla hodowców.

tworzenie buszu

Zapewnienie krzew ozdobny nie powoduje wiele problemów ogrodników. To prawie nie tnie, usuwając tylko połamane gałęzie i niepotrzebnego wzrostu. Tworzą krzewów w 6-8 pni i to tylko w celu wspierania jego wygląd. Żywe krzew jest 70-90 lat, ale owocuje w ciągu pierwszych 20 lat. Bo o tym wieku powinny rozpocząć każdy rok do wymiany starych pni na nowego wzrostu przycinanie 2-3 bagażnik. Symulowanie drzewo jest wybrany i jeden pnia gałęzie szkieletowe 4-6 powstaje na wysokości pół metra. Pamiętaj, aby usunąć wszystkie kiełków. Idealne wykonanie działce uzyskuje się efektywnie, co wymaga kulturę ozdobnych leszczyny (leszczyna). Sadzenia i pielęgnacji, a także uprawy orzechów laskowych jest prosta manipulacja jednak przynosząc estetyczną satysfakcję i dobrą uprawy orzechów.