319 Shares 3178 views

Jak zrobić nóż z pliku?

Dla wielu, otwieracz pliku jest czymś niezrozumiałym. Jednak, aby zbudować taki produkt własnymi rękami jest możliwe. Konieczne jest jedynie, aby mieć odpowiednią maszynę rozmiar pliku z tarczy szlifierskiej, kuchenka gazowa (piec), niektóre drewniane kije na uchwyty, papier ścierny, ze stali nierdzewnej nitu i wosku.

W celu dokonania nóż z pliku, musi być również przygotowana zacisk. Jeśli trzeba wyciąć żadnych części, można użyć szlifierki. Praca rozpoczyna się od przygotowania metalu do obróbki. Oznacza to, że pliki, należy najpierw rozgrzać przez 6 godzin. W tym przypadku musi być chłodzony powoli. Obszary te, które działają w upale, to najlepiej do soli, która jest rodzajem wskaźnika jakości ciepłe (z dobra obsługa to oplavitsya).

Dalsze nóż pliku do przetworzenia szlifierki. Oznacza to, że trzeba przyjąć formę istniejącego kawałka. Jeśli zamontować uchwyt na nity, konieczne jest, aby wyciąć otwory z góry za nimi. Teraz możemy przystąpić do kolejnego etapu – twardnienia metalu. Tutaj konieczne jest, aby wziąć pod uwagę kilka cech. Jeśli wstawisz go do pliku magnes, ale nie przykleja się, oznacza to, że obrabiany przedmiot osiągnie optymalną temperaturę odpuszczania. Po osiągnięciu procedurę kontynuuje się jeszcze przez kilka minut, po czym metal gwałtownie obniżone do wody.

Więc nóż z pliku, aby uzyskać silny i wytrzymały. Podczas utwardzania Bądź bardzo ostrożny, jak pracować z otwartym płomieniem. Należy nosić odzież ochronna, okulary i rękawice. Trzeba też wspomnieć, że po hartowaniu konieczność spędzenia wakacji i wyjąć wewnętrzny stres metalu. Ta procedura jest dość prosta. Wystarczy ponownie umieścić obrabiany w piecu i podgrzewać przez 2 godziny.

Produkcja nożem plików obejmuje obróbki metali za pomocą zmielenia kamień i ściernego papieru. Cóż, jeśli masz do tego celu specjalnej maszynie. Powierzchnia ta powinna okazać się płaska i gładka. Polerowanie ostrza wykonana jest trwać. Teraz jesteś gotowy do obsługi produkcji. Aby to zrobić, należy dołączyć dwa cienki drewniany bar do tarczy i zabezpieczyć za pomocą nitów. Dziura w drzewie, należy smarować woskiem lub żywicą. Następnie trzeba obsłużyć ścięgno przez kilka godzin.

Ostatnie własny się noże z pliku podatny na trawienie w chlorku żelazowego i polerowania kawałka filcu. Jeśli specjalnych narzędzi do metalu trawienia nie używać zwykłego octu. Po tym, nóż ponownie polerowany z drobnym papierem ściernym i przetarł z woskiem do jeszcze połysk.

Najnowszy dotykowy jest ostrzenie „zdobytą” nóż. Należy to zrobić bardzo ostrożnie, aby na powierzchni cięcia nie odpryski. W zasadzie cała ta procedura jest konwersja pliku w zadbanej i atrakcyjnej nożem. Powodzenia!