784 Shares 3126 views

SKS – SKS-45

SCS 45 – SKS – radziecki karabinek, którego projekt został opracowany przez armourer krajowy Siergiej Simonow. Oficjalne przyjęcie karabinek odbyła się w 1949 roku. Pierwszy wariant SCS 45 zostały wprowadzone działa w trakcie okresu wojny związków na początku 1945 r. Na ten punkt można nazwać tylko po Wielkiej Wojny Ojczyźnianej stosowano naboje kaliber 7,62h39 milimetrów.


SCS-45. opinie

Wielu ludzi, którzy nabyli broń do wykorzystania go jako karabinek myśliwski, w pierwszej kolejności zauważyć, prostotę i dlatego niezawodność konstrukcji. Ponadto, karabinek wygląda całkiem atrakcyjnie. Ponadto, broń jest tak łatwy w prowadzeniu, ponieważ jest analizowana (podobnie jak w przypadku Kałasznikowa), a otwory w których może gromadzić się brud, nie tak dużo. Kolejną istotną korzyścią jest to potężne pole brama.

Wśród niedociągnięć osób korzystających z SCS, nie emitują kompensator, który, według nich, nie będzie kolidować z szybkiego ognia. Wiele modeli SCS są usterki fabryczne w podwójnych strzałów. Kiedy bieg magazyn amunicji niezbędne do kontrolowania całego procesu, ponieważ ta sprawa jest obarczona klina.

SCS-45. strojenie

Interesujące jest to, że wielu fanów karabinek pochodzą z zagranicy. Szczególnie cenione broń w Stanach Zjednoczonych ze względu na swoją prostotę, niezawodność i oczywiście tani. Ogólnie na Zachodzie dość docenić SCS-45. Jego cena wynosi zazwyczaj 120 $. W zależności od roku może wzrosnąć do 150 dolarów za jednego karabinka. Ale nadszedł czas, aby mówić o broni tuningowych.

opcje taktyczne

Jako zewnętrzny dodatki właściciel karabinek może być przewidziane zmianie schrony paska (typu „szyny Picatinny”). Ideałem byłoby montaż skrzynek z kompozytowych, specjalnych materiałów o wysokiej wytrzymałości. Jeśli finanse pozwalają, nie skąpić – kup Pokrywa komory gazowej, która będzie również obecny taktyczny mocowanie. To nie będzie zbędna regulacja tyłek, jak również zakup chwytem pistoletowym. Cały ten zestaw będzie kosztować około $ 245. Ale w tym samym SCS 45 w polowaniu będzie bardzo przydatne i wygodne broń.

Inna opcja – instalacja specjalnym magazynie, który jest zabezpieczony przed wilgocią i ma powłokę, która chroni go przed zadrapaniami. W tej wersji dostępne na okładce odpowietrzający i jelcem, które są wykonane z materiałów polimerowych jest również. Cena tego zestawu jest mniej niż 200 dolarów.

pod SVD

Kończąc SCS pod karabin Dragunov również wygląda bardzo interesująco. Butt tej modyfikacji jest zabezpieczone przed porysowaniem przez nakładanie na nią powłok. Ponadto, ze względu na to, że staje się bardziej odporna na wilgoć. Przedni koniec jest konieczne, pokrywa kanału wylotowego gazu jest wykonany z materiałów polimerowych. W zakresie malarstwa można powiedzieć, że tutaj wszystkie części są czarne. Jest taka odmiana $ 220.

Historia powstania

Pośredni nabój kaliber 7,62h39 została przyjęta w 1943 roku. W tym samym czasie rozpocząć prace nad opracowaniem nowego systemu uzbrojenia, które mogą pracować bardziej efektywnie z tej kasety. Prace były nadzorowane BV Simonov. Faktycznie, stworzył pierwsze próbki swojego karabinka komorowy kalibru 7,62h39 milimetrów pod koniec 1944 roku. Początkowo karabinek został opracowany przez radzieckich projektantów nawet wcześniej, w latach 1940-1941. Potem był konkurs na projekt broni, a Simonow wziął w nim udział.

Jednak nowa odmiana miał kilka cech konstrukcyjnych. To nie był zdejmowany bagnet składany, nowe naboje kalibru (które już zostało wielokrotnie wspomniane wcześniej) wymienny kanał gazu. Również Hamulec wylotowy-kompensator na nowych modelach był nieobecny. Pierwsza partia strzelb dostarczonych części wojskowej pierwszej Frontu Białoruskiego. Stało się to na początku 1945 roku.

Ponadto, działanie broni podstawowych i przeprowadzili kurs zatytułowany „Shot”. Ogólnie rzecz biorąc, należy zauważyć, że broń została uznana przez ekspertów naprawdę nadaje się do operacji. Opinie były na ogół pozytywne. Ale przed nową kasetę z karabinka Simonow SKS-45 dostosowane do bardzo, bardzo dawna. Trwało to aż do końca dekady. Dopiero w 1949 karabinka, dostosowane do nowej kasety został przyjęty do stosowania w Armii Radzieckiej.

Przez dziesięciolecia, self-loading karabinek SCS-45 był (pod względem popularności) w tym samym rzędzie z karabinu maszynowego RPD i Kałasznikow Karabin. Wszystkie te modele broni są wzajemnie wzmacniające, które powinny być odnotowane. Razem objęte wady każdego rodzaju broni. Jako przykład, wysokiej gęstości ognia karabinu Kałasznikow, która powstała na skutek wybuchów ognia.

Zatem krótkiego zasięgu jest kilkakrotnie zwiększona skuteczność strzelania. I, oczywiście, z wypalania niewielkiej grupy wroga. SCS o posiada mający linię i korpusu (10,5 cm i 10 cm, odpowiednio). Który jest dłuższy niż karabin szturmowy Kałasznikow. W konsekwencji, karabinek był bardziej dokładny niż on. Trzeba powiedzieć, że spełnia shotgun wymagania, które odnoszą się do prowadzenia strzelania z automatycznym urządzeniem załadunku.

Pod koniec lat 50-tych

Okres ten cechował przypadkach unifikacji małe ramiona są w rękach żołnierzy Armii Radzieckiej. Tak więc, rząd podjął decyzję, zgodnie z którą jednostki piechoty armii zostały wyposażone w karabiny maszynowe zamiast karabinów. Uważa się, że komenda wysokiej gęstości ognia, charakterystyczne dla karabinu Kałasznikow, wygrał w pojedynku na milczącej dokładnością SCS w jednym ujęciu. Według ekspertów wojskowych, ten ostatni fakt, w porównaniu z innymi samych wskaźników AK nie grał tak decydującą rolę, więc mogą być ignorowane.

Cokolwiek to było, bez względu na to, w jaki sposób proces wymiana przebiegała w piechocie, a SCS z wojska nie iść aż do lat 80-tych. Składał karkarabin Simonow SCS 45 w usług części konstrukcyjnych, jak również związki i materiału voennostroitelnyh dostarczenie związków. Że w zasadzie, to jest logiczne, ponieważ udział w starciach nie były głównym zadaniem tych jednostek. Teraz SKS używane części zmilitaryzowanej straży. Straż honorowa z racji estetycznych cech karabinu stosować go również jako parada i ceremonialne broni.

eksport

SKS 1945 próbkę również dostarczane do krajów Afryki i Azji. Użyto w konfliktach zbrojnych występujących w okresie historycznym z 50. na 70.. Jest w tym wietnamskiego konfliktu zbrojnego i wojny koreańskiej. Karabinów wyprodukowanych w ZSRR, jak również na terenie Chińskiej Republiki Ludowej. Podczas broni używanej w konfliktach zbrojnych, stwierdzono, że SCS jest bardzo nadaje się do stosowania w odpowiednich warunkach klimatycznych panujących w dżungli.

Można powiedzieć, że siła ognia karabinu pokonał na krawędzi. Chodzi o to, że po zderzeniu z żołnierzy US Army rozmieszczonego w zakresach, które były mniejsze niż efektywny zasięg strzałów z karabinu Simonow. Wiele sklepów karabin próbka zagraniczne były mniej gwałtowny niż SCS próbki w 1945 roku, i to wielokrotnie zauważyć, ekspertów wojskowych. Przejściowe bitew, które odegrały ważną rolę.

adaptacje zagranicznych

Wiele próbek krajowych broni produkcji radzieckiej były postrzegane przez zagranicznych projektantów. Często stają się przyczyną powstania podobnej broni na podstawie istniejącej instancji struktury. Tak było z legendarnego karabinu Kałasznikow i karabinka Simonow próbki 1945. Na przykład kraj przyjazny dla Związku Radzieckiego (i był to chiński Republiki Ludowej, Niemieckiej Republiki Demokratycznej i niektóre inne kraje) opracowały masową produkcję podobnych broni, która opiera się na urządzeniu SCS.

Odnosi się to do „rodzaju 56” (wykonane w Chinach) karabinka-S (produkcji NRD), o”Typ 59„(Republika Jugosławia). Ten ostatni, nawiasem mówiąc, ma szczególne mocowanie wylotowego i składany oczu, który był używany do wypalania typu karabin granat. Produkować podobne bronie w Egipcie (było „Rashid”). Budowa nieznacznie zmodyfikowane, zmienił Handguard, podjął kolejną słuchawkę, ale również zmienić położenie rączki ładowania.

W sumie na całym świecie, że wydał ponad 15 milionów egzemplarzy, a różne modyfikacje karabinek Simonov.

obecnie

Dziś SKS jest bardzo, bardzo popularny model broni cywilnych. Bazując na popularności karabinu do jego taniość i niezawodność, prostotę obsługi. Na przykład dzisiaj w Stanach Zjednoczonych sprzedano około 2,5 miliona modeli. Teraz sklepy pistoletem w Stanach Zjednoczonych często można znaleźć ogromną liczbę akcesoriów, które pozwalają na uaktualnienie poprzednio nabytych SCS. Różni się to od niedopałków specjalnych materiałów i innych zabytków.