132 Shares 9601 views

Zwyczaje kotów: wartość

Koty, dzięki tajemniczej natury i niezależne (na pierwszy rzut oka), zdobył miłość wielu ludzi. Ponieważ między mężczyzną a kot jest „bariera językowa”, do budowy normalnej „relacji” z czworonożnego przyjaciela jest ważne, aby zrozumieć swoje uczucia i nastrój gestów. Zachowanie kotów może wskazywać różne stany zwierzęcia: urazy, smutek, poczucie bólu, agresji lub łagodny nastrój. Zrozumienie osoby z tych sygnałów jest bardzo ważne, aby w większym stopniu, dla kota, ponieważ, na przykład, w przypadku stanu niezdrowej, właściciel może podjąć działania: wziąć do weterynarza lub próbować samodzielnie leczyć zwierzę.


Agresywne gesty koty

Koty w naturze – pokojowego stworzenia. Oni rzadko starają się atakować i starają się unikać bezpośredniego konfliktu, rzucając w biegu. Ale zanim uciec od źródła zagrożenia, starają się zastraszyć go tak, że nie będzie mógł dogonić z kotem. Zastraszyć koty arch ich z powrotem w górę, stają się „na palcach”, aby się wyższy i bardziej. Rozmieszczone uszy i ogon pushitsya wizualnie wzrost wielkości.

Jeżeli nie można uniknąć walki, koty mogą pluć w kierunku wroga, warczenie i syczenie. Cała okolica w tej chwili usłyszał dzikie okrzyki emitują. Podczas walki starają się uchwycić fałd skóry wroga iw ten sposób przejąć kontrolę nad sytuacją. Jeśli wróg – pies, kot drapie jej nos, aby zmniejszyć stężenie wroga.

Jeśli kot jest doprowadzana do stanu pełnej agresji, trudno jest zatrzymać się, w którym momencie jest gotowy do najbardziej desperackich rzeczy, które zastraszyć nawet duże psy. Istnieją przypadki, gdy kot wypędzono psa i nawet gonił ją zrobić „kary”.

Zwyczaje kotów i choroby

Również na zachowania, mimiki, gestów i głosu, można określić, czy kot jest chory. Jeśli ona zawsze nie odbiega od właściciela i krzyki, a potem, najprawdopodobniej, ona jest w bólu i prosi o pomoc. Innym objawem choroby – trwale przymknięte oczy i bleary oczy, co wskazuje, że zwierzę jest bardzo zmęczony.

W chorobie kot stan może starać się ukryć ze wszystkich: pod łóżkiem, w szafie, pod kołdrą – gdzie nikt nie jest pozostawiony samemu sobie.

Jeśli kot jest bardzo nerwowy i tam jego stanu wzbudzonego (gwałtownych ruchów, zwiększenie tonem nerwowy szybko lizanie), jeden z najczęstszych powodów tego – pasożyty skórne: pchły i kleszcze, a powodem tego może być uczulony. Stała swędzenie może spowodować awarię w kota.

Zwyczaje kotów i łasic

Jeżeli murcit kota, jest wyraźną oznaką dobrego nastroju. Jeśli jej pat w tym momencie, to może przewrócić się na bok i podstawić mu brzuch, zbyt pat, a następnie „spłaszczyć” na plecach. W tej pozycji, kot jest podatny, a jeśli ona pozwoliła sobie takiego nierozważnego zachowania, to jest jasne wyrażenie zaufania swego pana.

Zwyczaje kotów i głodu

Jeśli zwierzę jest głodne, to zadzwoń do hosta i „prowadzić” go ze sobą do miejsca karmienia. W tym przypadku, kot patrzeć prosto w oczy „do tych, którzy” wyglądają, podnieś się i ogon meow ze znakiem zapytania.

Zwyczaje kotów i szacunku stosunek do właściciela

Dość często można zauważyć sytuację, gdy kot ociera się o nogi pana „priobnimaya” ogonie. W tym kontekście wyrażenie może dojść do skrajnego stopnia, gdy kot jest umieszczona z małym przerzutnika na ludzkiej stopy. Faktem jest, że koty więc spróbuj zostawić swój zapach na ubraniach ludzkich przypadkowi spotkać z przedstawicielem innego kota natychmiast zrozumiał, że ta osoba jest związana z innym kotem.

Innym wyrazem szacunku i zaufaniu relacji skrajny – „znakowanie” kota hosta lub ubranie. W tym stanie, koty „odzyskanie” jako dziecko pielęgnować swoją matkę. Kot, który nie ufać właścicielowi i nie podoba mi się, że nigdy nie zrobi, więc nie powinno być do jazdy w takich chwilach: więc może to być bardzo poważne przestępstwo.