216 Shares 7309 views

Czarny Pomeranian Spitz. German Spitz Czarny

Black Dog – zuchwały ekstrawertyk, miły i wierny pies. Te dziecko inteligentne, łatwe do pociągu i miłości, aby zadowolić swoich panów.

Historia rasy

Dziś trudno sobie wyobrazić, że to urocze stworzenie z cute atrakcyjnym twarzy, który jest czarny pies, pochodził z północnej hardy i dużych psów. Jednak większość badaczy rasy wierzyć, że tak jest – pomorscy przodkowie naprawdę żyli w krajach skandynawskich. Na przykład w Szwajcarii one zamieszkane w okresie neolitu.

Niektórzy naukowcy uważają, że historyczna ojczyzna Spitz mogą być stany takie jak starożytnych Chinach i ewentualnie Egipcie. Oni cytują jako dowód jego wersji obrazu psa podobnego do Spitz, który znaleziono na przedmioty codziennego życia i kultury narodów tych krajów. Jednak trochę bardziej wiarygodne argumenty są zwolennicy północnej wersji pochodzenia rasy.

Największe zainteresowanie w Spitz pokazał Niemców w średniowieczu. W XV wieku były już obsadzone Spitz, który pierwszy dał nazwę „shpitshund”. Ich wygląd jest bardzo podobny do współczesnych przedstawicieli rasy.

Prace nad rasy w Niemczech

Odbyła się ona w różnych ośrodków średniowiecznych Niemczech i doprowadził do tego, że w XVIII wieku został faktycznie utworzony rasy, który szybko zyskał popularność. Niektórzy eksperci uważają, że najważniejszą rolę w rozwoju rasy psów pomorskich koparki odegrały niemieckim mieście Wirtembergii, inni bezwarunkowo oddać Pomorze palmowy. W tym mieście były zaangażowane w hodowli tych psów nie jest jeszcze Niemcy i Finowie. Tradycyjnie jednak, twórcy Pomorskiej rasy jest uważana Niemiec Kennel.

Później, rasa została podzielona na dwie odmiany: pomorskiego i niemieckiego Spitz, które różnią się nieco na zewnątrz. W przeciwieństwie do „FOX” orange, niemiecki Dog jest „miś” z okrągłym pyskiem.

Pomorskie Czarny: opis rasy

Te dzieci są karzeł umysł iglica. W Federacji Rosyjskiej zatwierdziła standard, który został przyjęty przez Międzynarodową Federację FCI. W Ameryce jest właściwa standardem, według którego wysokość Spitz w kłębie wynosi 26 cm. Standard FCI pozwala na wzrost tych psów nie mają więcej niż 22 cm.

Obudowa ma format kwadratowy – wysokość koreluje z długością 1: 1. Konstytucja mocne i suche, dekoracyjny elegancja w połączeniu z dobrze rozwiniętymi mięśniami.

Głowa mała, pysk krótki, stożkowe, trochę jak lis. Pysk odpowiada czaszkę 2: 4.

Black Dog ma czarny nos. Tylko pomalowane usta i obcisłe do szczęk.

Oczy podłużne, skośnie ustawione. Wyrażenie żywy, który daje ten uroczy dzieci złośliwy wygląd.

Uszy są trójkątne w kształcie, stojąca, ze spiczastym szczycie, są dość blisko siebie.

Szyjka silne, o średniej długości, pokryty grubości kołnierza, przypominający grzywę.

Grzbiet jest mocny, krótki i prosty. Kończy się wspaniałym ogona, który jest częścią pokrywy z powrotem. Ogon średniej długości, pokryte grubą włosów umieścić bardzo wysoka i podstawy jest skierowana ku górze i do tyłu – to jest w przypadku leżącego na plecach, jak wspaniałej wentylatora.

Przednie nogi są proste. Łopatki długie, wyluzowany. Łopatki muskularne, przylegające do klatki piersiowej. Przedramię proste i krępe, owłosione na odwrotnej stronie.

Łapy zwarte, małe, okrągły kształt. łapy czarne łapy. Jedynymi wyjątkami są zwierzęta z brązowego koloru – są brązowe.

Kończyn tylnych bardziej masywny, piszczel i długość kości udowej są w przybliżeniu takie same. Są równoległe, proste. Do stawu skokowego są pokryte włosami.

wełna

German Spitz (czarny), a także pomorskie, ma luksusowy płaszcz. Jego płaszcz składa się z dwóch rodzajów włosów: powlekanie długie włosy i grubości jak watowe podkładu. Na głowie i uszach, jak również na przednich nóg włos jest krótki. Na ramionach i szyi są bujne i puszysty kołnierz. Na tylnych łapach – obszerne spodnie.

kolory

Pomimo faktu, że tematem tego artykułu jest czarny pomorskim, pokrótce omówić to, co inne kolory są u tych zwierząt.

Biały kolor oznacza, że futro zwierzęcia jest całkowicie biały, bez odcieni innych kolorów. Wszelkie odchylenia są rozpoznawane małżeństwo.

Spitz czarny musi być czarny lakier do włosów, bez oznaczeń innego koloru. Wszelkie wtrącenia są dyskwalifikujące ekspertów czynnikiem. Czarne szczenięta Spitz może mieć na narodziny brązowo podszerstkiem. Jeśli stary czarny pies byli przodkami innym kolorze, to jest prawdopodobne, że szczenię rodzi się czarny kolor po linienia sukces.

Brązową szpic powinien być równomiernie w kolorze ciemno brązowym wełny. Im ciemniejszy, tym lepiej.

Black and tan pomorskim ma wyraźne oznaczenia. Mogą być w różnych kolorach. Na przykład, czerwone ślady na przedniej części klatki piersiowej, gardła, na stopach pozwala nam powiedzieć, że przed tobą w czarnym i czerwonym Spitz. Znaki Nasycenie może się wahać od kremu do brązowo-czerwonego. Black and tan pomorskim i płowy może mieć oznaczenia.

charakter

Niemiecki szpic Black – to fascynujące zwierzę z przyjaznym charakterem. Delikatne i bezbronne, to pies po prostu wydaje się być w jego sercu, on tęskni za dzielnych i bohaterskich czynach i przygodach. Dlatego nie jest konieczne, aby rozważyć pies siedzi. Black Dog nie będzie leżał na kanapie całymi dniami. On potrzebuje na spacer ze swoim ulubionym przyjmującego.

Jednakże, domy karłowaty Spitz czarny figlarny i aktywne. Nie lada gratką ten dzieciak dostaje usłyszeć „Porto” właściciel zespołu. W tej samej chwili chciał biec na patyku lub zabawki.

Miniaturowy Spitz Czarny nie jest tak dobroduszny, jak się wydaje na pierwszy rzut oka – jest nieufny wobec obcych i jest mało prawdopodobne, aby mogły pogłaskać piękną shorstku. Niewątpliwie nie jest to pies obsługa, ale czasami zachowuje się tak, jakby nie zdawał sobie sprawy, że jej wielkość nie pozwala biec do ataku.

Dlaczego pies szczeka dużo?

Często właściciele twierdzą, że skłonność tych zwierząt szczekać. Należy pamiętać, że szczekanie psa nie powoduje, że ma sens, jak płacz małego dziecka, a zadaniem przyjmującego – aby zrozumieć, co „mówi” zwierzaka.

Co jest potrzebne właściciel Spitz?

Większość właścicieli psów są przekonani, że Black Dog – jest to idealny towarzysz dla każdego. To nie jest tak. Spitz potrzebują więcej ćwiczeń. To jest długi (nie mniej niż 1,5 godziny) spacery i gry akcji. Jeśli długie spacery niemożliwe, aby przygotować się do tego, że dziecko będzie aktywny w domu. Biegać, broić i jest on zawsze gotowy do skoku. Dlatego Spitz jest mało prawdopodobne, aby być dobrym towarzyszem dla osoby starszej i niezbyt zdrowe.

negatywne cechy

Black Dog ma kilka nie tak dobre cechy charakteru. Należą upór i własnej woli. Dlatego też, pomimo wysokiego poziomu inteligencji, nie są one zawsze łatwo przeszkoleni. Szczególnie negatywny odnoszą się do poleceń statycznych, które są związane ze stanem spoczynku: „Precz! Siedzieć! "

Ponadto, mają tendencję do dominacji nad innymi zwierzętami. Nie zdziw się, jeśli Twój maluch Spitz pojmuje dominować wielkiego pasterza. Prawdopodobnie długo zainteresowanie tą rasą Royals odegrały pewną rolę.

Spitz wolą być zawsze w centrum uwagi. Aby tego uniknąć, trzeba wczesnej socjalizacji. Jeśli w tym czasie szczenię w domu już nie żyją inne zwierzęta, to nie ma problemu. Ale jeśli zdecydujesz się mieć innego zwierzaka i doprowadzić go do dorosłego psa, to są szanse, dziecko pokaże charakter i dołoży wszelkich starań, aby deptać słusznych praw nowego lokatora. To samo można powiedzieć o postawie wobec dzieci: Spitz ich kochać, gotowy do gry z nimi dzień i noc, ale tylko wtedy, gdy są one znane z nich od szczenięcia.

Ale nie bójcie się tych złożoności behawioralnej. Są one w pełni rekompensowane przez zdolność tej puszystej dziecka dać radość i miłość do właściciela. Są trochę niespokojny bardzo przywiązany do człowieka i stara się zawsze być z nim. Byli bardzo smutny, kiedy wychodzisz z domu sama. Ale kiedy właściciel wraca, Spitz zrekompensować jego samotności zwiększonej uwagi.

On będzie opiekować się na piętach, siedzieć u nóg, gdzie można przygotować jedzenie bardzo uważnie oglądając telewizję, siedząc wygodnie na swoich rękach, a nawet spać spadnie od właściciela łóżku. Każdy, kto chce mieć trochę jedno, trzeba wiedzieć, że jest to prawdziwy przyjaciel, który zawsze będzie dążyć do udziału we wszystkich sprawach.

Gdzie kupić szczeniaka?

Zrozumiałe jest, że nie renomowanego hodowcy nie będą sprzedawać szczenięta na rynku zoologicznym lub przystanku autobusowego. Szczenięta, które są sprzedawane w ten sposób mogą zostać wykupione nieudokumentowanych i Puppy karty, to nie może być prawdziwe. W tym przypadku nikt nie daje żadnych gwarancji, że szczenięta zostały zbadane przez weterynarza, traktowane preparaty robakom i otrzymaniu niezbędnych szczepień dla ich wieku. Nie ma też gwarancji, że szczeniak należy do tej rasy, nie tylko bardzo podobny do szpica.

Dlatego, jeśli chcesz mieć czystej krwi miniaturowy pomorskie (Black) – skontaktować się z klubem, specjalistycznego przedszkola lub do znanego hodowcy. W tym przypadku, można uzyskać zdrowe zwierzę.

Czarny szpic: cena

Koszt tych psów jest zależna od wielu czynników. Szczenięta z elitarnych rodzicami, zwłaszcza z psami przywiezionymi z Niemiec mistrzów, są od 60 do 150 tysięcy rubli. Dzieci, które mają bardziej skromne pochodzenie, będzie kosztować w przedziale od 50 tysięcy rubli. Suki są zwykle droższe niż mężczyźni. Nieudokumentowane szczeniak kosztuje około 15 tysięcy rubli.