553 Shares 8983 views

Kto ma najdłuższą szyję łabędzia, żyrafa, dinozaur różowego flaminga

W świecie istnieje ogromna różnorodność zwierząt i ptaków. Niektórzy ludzie traktują je obojętnie, inni dotyka nawet zwierzęta, które są niebezpieczne dla życia. Jasne miłość do zwierząt takich jak psy i koty. Od dawna oswojony „strażników” w palenisku. I wydaje się, w dzikim świecie zwierząt żyją niektóre z jego życia, nie jest w pełni zapoznać się z nawet zoologów. Ale bez ingerencji człowieka, a tam nie była. W ogrodach zoologicznych, wiele zwierząt, które przyzwyczaiły się do sąsiedztwa z ludźmi. A ilu przedstawicieli dzikich zwierząt w cyrku! Należą do nich słonie, hipopotamy, lwy, tygrysy, węże, małpy i krokodyle.


Oznacza to, że ludzie nauczyli się nie tylko do utrzymania dzikich zwierząt w klatkach i paszy, ale także rozumieć, kochać i pociąg. Czy można sobie wyobrazić, jak trudno jest – inspirowanie dziką bestię, że nie jesteś jego wrogiem, a nawet nauczyć się wykonywać różne sztuczki …

Wszystkie zwierzęta są wymagane!

Konieczność niektórych zwierząt dla natury jest oczywiste. Wymieranie gatunków prowadzi do zachwiania równowagi ekologicznej. Każde zwierzę w naturze przypisane swoją rolę. Lew karmić swoje młode, polowanie na zebry, jastrzębie złapać małe ptaki, lisy i wilki jedzą martwe ptaki, a nie w celu przekształcenia obszarów leśnych na cmentarzu zwierząt i żywności osoba zużywa w niektórych zwierząt. W tym cyklu, co do zasady, przetrwanie najsilniejszych. Ale nie zawsze dogonić antylopy lwa. Potem daje nowe potomstwo. Linki w tym łańcuchu nie złamie się, a genotyp najsilniejszy staje się idealnym tylko.

Człowiek przez całe życie może zadać różne pytania na temat ptaków i zwierząt. Na przykład, co zwierzę jest najstarszym, najbardziej absurdalne, najbardziej zło lub czynić dobro, najbardziej inteligentny, i tak dalej. A ten artykuł pokaże, które zwierzę i ptak najdłuższą szyję.

dźwig

Crane – wdzięku ptak. On ma dość długą, cienką szyję. Wysokość -. 1,25 m masy ciała zmienia się w zakresie 4,5-5,5 kg. Rozpiętość – około 2 m ciało wydłużone .. Dźwigi pary, a także łabędzie, różne monogamiczne.

różowe flamingi

Flamingo – różowy ptak z długą szyją. Jeden z najpiękniejszych na świecie. Jego natura obdarzyła niesamowite zabarwienie, które mogą być jasnoróżowe, różowy i biały, różowy i fioletowy, różowy i brzoskwiniowy, a nawet ognistej czerwieni. W dawnych czasach ludzie uważali jej magicznego ptaka.

Kto oglądał jednoczesny wzrost stada flamingów, których nigdy nie zapomnę tego wspaniałego widowiska. Długość ciała różowy Flamingo osiągnie 1,5 m, ciężar – do 5 kg. Ten fantastyczny ptak jest wyjątkowy charakter z długimi nogami i bardzo długiej szyi. Naturalnie, te kryteria to te dotyczące czerwonaków bagażniku.

Taka długa szyja pozwala ptak zanurzył głowę pod wodą, o ile to możliwe. Więc produkować własną żywność w postaci ryb.

Swan z długą szyją

Swan – wdzięku ptak rzadkiej piękności, który symbolizuje łagodność, wierność i miłość. Nic dziwnego, że to pojęcie „Swan wierności”. Wygląda na to, trębaczy, trzydziestu czy czterdziestu lat mieszka tylko z jednym partnerem. A jeśli tego stawu, nie pozwalają na inne zwierzęta. Pomimo pozornie spokojny i wyniosłym spojrzeniem, to dość agresywne zwierzęta. Ponadto istnieją gatunki, takie jak trębaczy łabędzia niemego, tundra Łabędź, Whooper łabędź, czarny łabędź, łabędź czarnodzioby, łabędź USA.

Swans – największa ptactwo, które ważą średnio dziewięć kilogramów. W porównaniu z innymi przedstawicielami rasy kaczek, szyja łabędzia jest najdłuższy. I jakiego rodzaju? Okazuje się, że najdłuższej szyi w kolorze czarnym. Nogi są krótkie, idzie kaczkowaty. Na ziemi, to Swan z długą szyją spędza trochę czasu. Głównie zamieszkują wody.

struś

Struś – największy ptak. Jej wysokość -. 2-2,5 m Waga – 60-75 kg. Ciężar dorosłego osobnika męskiego może osiągnąć 120 kg. Ma silne nogi, długą szyję. Jednocześnie szef tego małego ptaszka.

Długa szyja jest nie tylko ptaki, ale również zwierzęta

Długość szyi u ptaków zależy od liczby kręgów. Ich liczba waha się od 9 do 25. Naturę świadomie oddali długości szyjki niektórych gatunków. Na przykład, łabędzie nie są w stanie nurkować jak kaczka. Dlatego w poszukiwaniu pożywienia, pozostawiając ciało na powierzchni, zanurzył głowę pod wodą. I dzięki długiej szyi dotrzeć do dna (oczywiście nie mówimy o głębokich wodach). Tam zdobyć pożywienie. Istnieje wiele gatunków ptaków, z długą szyją, ale pierwsze miejsce jest nadal różowe flamingi.

Rozważmy teraz niektóre zwierzęta. Kim są najdłuższym szyi?
Najstarsza jest dinozaur. To najsłynniejsze wymarłe gady squad, które żyły na Ziemi 150 milionów lat. Naukowcy zidentyfikowali dziesiątki gatunków tych zwierząt – Utahraptor, sinornitozaur, yanhunozavry, skutellozaur, Triceratops, i wiele innych. Długie nogi i szyja były roślinożerne dinozaury.

Brachiosaurus

Przed pojawieniem się diplodocus i Brachiosaurus argentynozaur była jedyna w swoim rodzaju. Dinozaur z długą szyją. Długość tułowia może osiągnąć nawet 30 metrów i wysokości 14 metrów.

Masa ciała – średnio czterdzieści ton. Mała głowa została umieszczona na szyi, którego długość wynosiła około osiem lub dziewięć metrów.

Zhiraffatian

Pozostałości tego gatunku dinozaura znalezionego w Afryce. Długość szyi było około dziesięciu lub dwunastu metrów. Wysokość – około trzynaście metrów. Ciężar jednostki sięga 31 ton. Ramiona Zhiraffatiana się na poziomie sześciu metrów.

mamenchizaur

Mamenchizaur – dinozaur z długą szyją. Żył na terenie współczesnych Chin.

Jest to najdłuższy zwierząt z okresu jurajskiego – jego tułów do 23 m długości. Wysokość – szesnaście metrów. Waga – 25 ton. Nowoczesnych istot żywych tylko płetwal błękitny można porównywać wagowo z mamenchizaur. Wśród wszystkich swoich braci, był rekord długości szyi (szesnastu metrów!). Takie cechy zewnętrzne dać zwierzęciu przewagę wśród innych zauropodów w poszukiwaniu pożywienia. Mamenchizaur mogła dostać nawet na szczytach bardzo wysokich drzew.

żyrafa wysokość, długość szyjki, opis postaci

Jego tułów jest nieco krótki, mała głowa, uszy telefony są średniej wielkości i „rogi” na czole. Te wzrosty są naukowa nazwa – „ossikony”. Już żyrafa rodzi się z nimi. Żywotność osób – około trzydziestu lat. To zwierzę jest właścicielem długimi nogami. Wysokość żyrafa – 6-7 metrów. Ponieważ głowica znajduje się na wysokości od dwóch do trzech metrów od centrum, to jednak zmuszeni prodelyvat ciężkiej pracy, dostarczając szyi krwi, których długość osiągnie 2-3 metrów.

Jest to błędne przekonanie, że szyja żyrafy, tak długo ze względu na dużą liczbę kręgów szyjnych. Podobnie jak wszystkie ssaki, miał siedem. To jest po prostu, że zwierzę są wystarczająco duże. I, na przykład, w małych gryzoni są małe rozmiary.

Na pytanie „Dlaczego żyrafa długą szyję?” odpowiedź jest dość prosta. Przy tak długiej części ciała zwierzęcia zrywa liście z wierzchołków drzew. Te roślinożerne, takie jak antylopy i zebry, zrywać liście z dolnych gałęzi i jeść trawę żyrafa niewygodne. Pozostaje do jedzenia na wysokości, gdzie, nawiasem mówiąc, nigdy rywalami.

Mamy do czynienia z pytaniem, dlaczego długiej szyi żyrafy. I wciąż jest godne uwagi w tego zwierzęcia? W żyrafa język jest dość długi – około pół metra. Dzięki niemu zwierzę łatwo oderwać od wierzchołków drzew, młode pędy, które są prawdziwą ucztą dla niego. Język jest w tym bardzo silny mięsień.

Długie nogi czasami dostarczyć żyrafa niedogodności. Na przykład, jeśli chodzi o podlewanie, przekazane szeroko pchać do przodu i wyciągnąć głowę na powierzchnię wody. Często zdarza się, żyrafa i zmuszony do zginać nogi.

Te zwierzęta z długą szyją może osiągnąć prędkość do 55 km na godzinę. Szyja jednocześnie odpowiedzialny za intensywności ruchów.

Wreszcie, mała

Podsumowując, możemy powiedzieć z pełnym przekonaniem, że obecne właściciele najdłuższej szyi wśród ptaków są różowe flamingi, a wśród zwierząt – żyraf.