438 Shares 8955 views

Co może być tego rodzaju chód konia?

konie kroków przedstawiają sposób ich przemieszczania się w przestrzeni, w której zależy od siły, szybkość wytrzymałości i gładkości zwierzęcia. Historycznie rzecz biorąc, nie było zdecydowanym projekty konstrukcyjne, które przetrwały do dziś i obejmuje dwie główne grupy:

1. Naturalny ruch

Należą chód, które zwierzę jest w stanie chodzić od urodzenia, takich jak spacer, kłus, galop. Zbadajmy je szczegółowo.

Krok – najwolniejszy sposób poruszania się, gdy koń na przemian przestawia się z tyłu i po przekątnej naprzeciwko przedniej nogi. Dlaczego kurs zaczyna się od tylnych nóg? Odpowiedź jest dość prosta. Podobnie jak każdy inny rodzaj tempie, to ma bezpośredni związek z środkiem ciężkości konia. Zwierzę o odpowiednio ustawiony głowy i szyi – głównych regulatorów i salda – posiada środek ciężkości w przedniej części ciała, które z kolei nieznacznie cięższy tylnym. W ten sposób koń jest umieścić „wolny” stopę, do przedstawienia przód załadowany. W wyniku stopniowej centrum smeschaniya ciężkości wyraźnie usłyszał cztery kopyta na ziemi. Nowoczesne przydziela ujeżdżalnia zebrane, średnie, dodatki, jak również swobodny krok.

Lynx – rodzaj tempie, charakteryzują się ostrymi ruchami w dwóch barów. Koń jednocześnie sprawia, że przód lewy tylny i przedni prawy nogi, a następnie przez chwilę zawieszenia powinny wstrzymać się fazy, to nie jest odpychanie się od ziemi i jednocześnie przesunąć prawą tylną i przednią nogę w lewo. W rezultacie, dwa kopyta słyszał uderzenia o ziemię. Allure „krótki trucht” jest powszechna w ujeżdżeniu, gdzie oprócz niej odróżnić średnich i rozszerzonych drepcze. Każda z tych różnych typów tzw pokrywają długość poprzedniego utworu. Tak więc, w pierwszym przypadku, ślad tylnymi kopytami śladu nie pokrywają się z przodu, w drugim – nałożone jedna na drugą, a trzecia – tylny tor nałożonego daleko z przodu.

Galop jest trehtaktnoe ruch do przodu, kiedy koń się porusza szybkie bicie serca z dość długiej chwili zawieszenia. Taka odmiana jest również kilka typów chodu zmontowaniu pośrednich i dodaje Canter (PIT). Szkoła jazdy odróżnia ruch po prawej i lewej stopy, w zależności od rodzaju nogi konia sprawia naprzód dalej. Podczas jazdy w kółko, aby koń bardziej komfortowe „wiodący” stopkę, która jest bliżej środka koła. Zapewnia on stabilny i harmonijny ruch.

2. Ruch sztuczny

Ta kategoria umiejętności rangi, które zostały uzyskane w wyniku kontaktu z osobą. Są mieszaniną różnych naturalnych formach ruchu, że koń może wykonać dowolnie, ale wykonywany przez zespół z odpowiedniego szkolenia. Na przykład, Piaff – rodzaj chodu, koń unosi nogi, zarówno w kłusie, ale to jest na swoim miejscu. Podobny element może być łatwo widoczne z konia Rozbrykanym overexcited. Oprócz Piaff do sztucznych ruchów obejmują pasaż, piruet-pass, ramion, trawers, Schody Hiszpańskie, i wiele innych.