221 Shares 1738 views

plusy i minusy – dwuspadowy.

Po przejechaniu obszarach podmiejskich, należy zawsze zwracać uwagę na różnych dachach. Tam po prostu nie mają formy tutaj! Niektórzy ludzie wolą prostotę i surowość, ale gdzieś, wręcz przeciwnie, cały montażu konstrukcji namiotu. Oczywiście, dach jest ważne, a jego rola jest określona nie tylko w wyglądzie, ale także wytrzymałość całej konstrukcji. Dla domów mieszkalnych lepiej wybrać dach z wielu stron. Najczęstszym opcja – dwuspadowy. To pozwala nadać tożsamość domu, zwłaszcza jeśli strony różnią się wielkością, kątem lub pokrycia dachowego.

Struktura dwuspadowy zależy od rodzaju dachowych, które są wykorzystywane w budownictwie. Naslonnye się w tych przypadkach, w których oprócz ścian zewnętrznych, są również wsporniki pośrednie, wykonane w postaci ściany lub słupka. Wiszące krokwie są umieszczone na dwóch ścianach. Wszelkie kratownica zamontowana na mauerlat. Zazwyczaj płyta ta, która jest używana do muru, bądź belki górnej, jeżeli budynek jest z drewna. Tak więc, jest możliwe, aby rozłożyć obciążenie równomiernie na całej powierzchni ściany.

System krokwi dwuspadowy o ten sam kąt nachylenia stron jest trójkąt równoramienny. Ten element geometryczny pozwala dać niezbędną sztywność całej konstrukcji dachu. Najczęściej stosowane do drewna krokwie, którego wielkość zależy od przewidywanego obciążenia. Materiał może być sosna lub świerk i modrzew. Teraz są już kratownica z metalu. Wykonana całą strukturę w fabryce, a następnie dostarczane do adresu, i jest zamontowany na miejscu, bez stosowania spawania, co znacznie ułatwia montaż.

W jego górnej części, dwuspadowy dach jest montowany w biegu, łączy krokwie i tworzy grzbiet. Jeśli chcesz dodać dodatkową sztywność systemu krokwi, a następnie użyć puff, ciąg lub nawias. Szczególną ostrożność muszą być dołączone do mauerlat krokwiami. Można korzystać z dwóch rodzajów połączeń. Hard Way eliminuje przesunięcie boczne. Związek przesuwny ma większą swobodę i jest używany, gdy jest zawieszona krokwie ze ściany, chroniąc go przed deszczem.

Aby dwuspadowy nie daje problemy, to lepiej zaprosić ekspertów, którzy dokładnie obliczyć wszystkie ładunki na podstawie wielkości domu i innych funkcji. Ale można to zrobić i własnymi rękami. Uzbrojony w tabelach i katalogów, konieczne jest, aby obliczyć liczbę krokwiami, na podstawie grubości materiału i odległości między nimi. Należy również wziąć pod uwagę długość przęseł i układ poddaszu. Wybór pokrycia dachowego może również mieć wpływ na obliczenia.

Ostateczna wersja tego, jak będzie wyglądał Twój dwuspadowy dach, bezpośrednio zależy od klimatu, terenu, ilości opadów, które spada w różnych porach roku, jaki rodzaj dachu planujesz używać, jakie zadania będzie nosić struktury, jakie materiały zostaną wzniesiony dom i ile pieniądze na budowę zostanie wydane.