91 Shares 1552 views

„Opowieść o zniszczeniu Riazań”: podsumowanie. historical fiction

„Opowieść o zniszczeniu Riazań”, podsumowanie którym jesteśmy zainteresowani – to kronika produkt. Nieznany autor opowiada o tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce w 1237 roku. Należy zauważyć, że do tej pory naukowcy badali ten pomnik literatury, odkrył 11 wydań dzieła. Są one reprezentowane w ponad sześćdziesięciu list.


Co to jest produkt?

Ważne pytania wpływające „opowieść o zniszczeniu Riazań”. Fabuła ją dajemy wcześniej powiedzieć kilka słów o znaczeniu tego dzieła. Nieznany autor był w stanie jednoczesne wyświetlanie i te smutne i katastrofalne konsekwencje, które wynikają z rozdrobnienia Rosji i waleczności zwykłych żołnierzy i książąt rosyjskich żołnierzy odwaga w obliczu śmierci. Głównym motywem tej pracy jest po prostu chwalić męstwo i odwagę obrońców Riazaniu, odważnie zmierzyć się z wrogiem. Wszystkie te tematy są typowe dla jego czasu. Literatura starożytnej Rusi nie jest bardzo bogaty pod względem ideologicznym. Jednak jest cenna, ponieważ doskonale odzwierciedla erę. Literatura starożytnej Rusi wprowadza nas do światopoglądu naszych dalekich przodków, podnosi kwestie, które były najbardziej istotne w tym czasie. To jest ciekawe. Proste fakty historyczne nie może przekazać ducha czasu, może to zrobić tylko literatura.

Autorka mówi o wyczynu dokonanego Evpatii Kolovrat. Z małym oddziałem żołnierzy, postanowił wypowiedzieć się na niezliczone oddziały Tatarów. Jednak mimo oczywistego braku liczby strażników, udało się Yevpaty najważniejsze – siać strach w środowisku wroga. Nawet Baty został uderzony przez odwagę rosyjskim nie boją się śmierci. nie opuszczą pole walki do końca. Rosyjscy żołnierze woleli umrzeć wolny, niż być niewolnikiem Batu. To, co mówi autor, który napisał „Historia zniszczenia Riazań Batu”.

Streszczenie: Historia rozpoczynających

Tak więc w roku 6745 od stworzenia (narodzeniem Chrystusa – w 1237-m), 12 lat po Riazaniu Chersoniu z cudownym obrazem św został przeniesiony. Mikołaj przyszedł do Rosji ogromną armią Tatarów. Na jej czele przez Batu-chana. Należy pamiętać, że praca została napisana, opierając się na faktach historycznych. Stary rosyjski pisarz opisał, co stało się w rzeczywistości. Produkt jest klasyfikowany jako „Fiction historycznej”. Autorka odtwarza wygląd i wydarzenia z przeszłości. literatura historyczna opiera się na danych historycznych, ale charakter kreatywności i inwencji, bez którego niemożliwe jest jej sztuki.

Armia zatrzymała blisko Riazań ziemi. Khan wysłał poselstwo do Yuri Ingvarevich, Ryazan książąt. Zażądał zapłaty daniny w wysokości jednej dziesiątej wszystkich bogactw, co ma ziemię Ryazan.

Książę natychmiast wysłał do Vladimir o pomoc swoich posłańców. To miasto jest rządzone przez George'a Vsevolodovich. On jednak nie odpowiedział na wezwanie. Następnie Yuri Ingvarevich nazywa radę. Zaprosił go do swych braci i innych książąt. Na Rada powinna podjąć decyzję w jaki sposób złagodzić prezenty Baty, że nie poszedł na wojnę przeciwko ziemi rosyjskiej.

Fedor nie złoży Batu

Riazań książę Fedor prezenty wysłał do syna, do tatarskiego chana. Baty otrzymał je i fałszywie obiecywał nie rozpocząć wojnę z Riazaniu. Do tego zaczął domagać córki i siostry książąt jako nałożnice. Niektóre godne mieszkaniec Riazaniu, opętany zazdrością, Khan powiedział, że Fedor Yurevich Ryazan żona królewskiego rodu. Poza tym jest piękniejszy niż wszystkie inne kobiety w mieście.

Bezbożny Batu-chan zaapelował do książę zażądał, aby przynieść mu księżniczkę. Jednak Fedor Y. nieustraszenie odpowiedział, mówiąc, że chrześcijanie źle prowadzić swoje żony do niegodziwego króla na nierządu. Małżonkowie ihnimi Baty będzie posiadał tylko wtedy, gdy stanie przezwyciężyć rosyjsku. Następnie Khan nakazał żołnierzom zabić zbuntowanego księcia, a wszyscy przybyli z nim. Ciała zmarłych, kazał rzucać dzikie bestie być rozdarty na strzępy.

Śmierć żony i syna Fiodora

Jednak blisko jedna księciu udało się przeżyć. Potajemnie zabrał ciało Theodore, i dał mu ziemię, a potem przyszedł do księżniczki Eupraxia, jego żony i powiedział, jak zmarł jej mąż. Po otrzymaniu takiego smutną wiadomość, księżniczka rzuciła się w dół z wysoką wieżą i umarł. Na dłoniach trzymała Iwana, syna, który zginął, też.

Yuri Ingvarevich decyduje się walczyć z wrogiem

Tragiczne wydarzenia mówi nam, „opowieść o zniszczeniu Riazań”. Bohaterami opowieści dołożył wszelkich starań, aby walczyć z wrogiem. Yuri Ingvarevich, Riazań Prince (ojciec Fedora), aby dowiedzieć się, co stało się z jego syna przez długi czas opłakiwał z żoną i rodziną. Po śmierci Fiodora ubolewał miasto. Yuri Ingvarevich postanowił zemścić się na swoich wrogów. Zebrał armię. Przede wszystkim, Yuri zwrócił się do Boga w modlitwie. Poprosił go o pomoc w niszczeniu wrogów. Po tym, książę odwrócił się do swoich ludzi. Powiedział im, że wziął z rąk Pana dobra, więc należy być cierpliwym i zła. Lepiej sobie wieczną chwałę przez śmierć, niż być na łasce pogan. Yuri Ingvarevich powiedział, że jest gotowy do picia z kielicha śmierci przed wszystkim dla wiary chrześcijańskiej, dla Boga i ojczyzny kościoła Ingvar Svyatoslavich, wielkiego księcia.

Riazań książę udał się do kościoła i modliłem Nikolayu Chudotvortsu tutaj, jak również jako Borys i Gleb, który był krewnym. Potem pożegnał się z żoną i zabrał księży błogosławieństwem. Książę udał się na kampanii przeciwko wojska Batu.

bitwa Yuri Ingvarevich z Batu

Walka odbyła się w granicach Ryazan. Była bezlitosna i długie. Palo liczne tatarskie żołnierze, przestraszony i Batu.

Jednak jego armia znacznie liczniejsze druzyne Ryazan księcia. Nieznany autor zauważa, że wielka i niezwyciężona siła były Batu. Tak bardzo, że jeden Ryazantsev musiał walczyć z tysiącami wrogów, a dwa – z dziesięciu tysięcy. W tej bitwie zginęło, a Riazań księcia i jego braci, i wielu innych wojowników, gubernatorów i książąt. Jednak nie tylko o to, „opowieść o zniszczeniu Riazań”. Autor pisze, że żaden z żołnierzy rosyjskich nie boją się śmierci, nie zawrócić – to się liczy. I inwazja Batu było za grzechy ludzkiej woli Boga.

Oleg Ingvarevich, jeden z braci księcia, zabrał Tatarzy żyją w niewoli. Został ciężko ranny. Pierwszy Batu chciał zaoszczędzić Oleg Ingvarevich życie, jeśli bierze swoją wiarę. Jednak książę odmówił oferty, wzywając jednocześnie Khan wroga chrześcijaństwa i niewiernym. Batu był wściekły. Kazał posiekać na kawałki Oleg Ingvarevich.

Batu wygrywa rosyjskiego miasta

Khan poszedł na ziemi rosyjskiej. Jego żołnierze spalili miasto i zabił wszystkich bez litości. Więc byliśmy zniszczony Bel Pronsk, Izheslavets. Zostały one całkowicie zrównane z ziemią – praktycznie wszyscy mieszkańcy tych miast zostały zabite. I stało się nieszczęście za grzechy ludu.

Jako upadły Riazaniu

Batu przyszedł pod murami Riazaniu z wojskiem. On oblegał miasto. Walka trwała przez pięć dni. Khan żołnierze zastąpione siebie. Niestrudzenie walczył mieszkańców miasta. Wiele z nich zostało rannych, a wielu zginęło. Wczesnym rankiem, o szóstej rano, wojska Batu poszła do miasta z taranem, ze światłami i niezliczonych schodach. W dniu 21 grudnia, byli w stanie podjąć Ryazan.

Zdobywcy poszedł do kościoła. Była matką księcia Riazaniu i innych księżniczką. Wszystkie z nich zostały wycięte z mieczami. Kapłani również zostało zabitych: niektóre miecze z wrogiem, a wielu zostało spalone w kościele. Populacja miasta eksterminacji, w tym kobiety i dzieci. Niektóre utonął w rzece, drugą broń do zabijania. Wrogowie zniszczone Ryazan i spalili miasto. Nieznany autor stwierdza, że żadna istota nie pozostanie w nim. Nie było płaczu lub jęczeć. Wszyscy zmarli leżeli razem. A powodem tego wszystkiego – grzechy ludzkości.

Batu wysłany na swoich żołnierzy. Idzie do Vladimir i Suzdal, chce podbić wszystkie państwa rosyjskiego, aby zniszczyć Kościół i całkowicie wykorzenić wiarę chrześcijańską.

Dzielna drużyna Evpatii Kolovrat

Ingvar Ingvarevich Riazań brat książę, w tym czasie znajduje się w Czernihowie i Yevpaty Kolovrat, Riazań szlachcic, wraz z nim. Idą na pomoc mieszkańców Riazaniu, ale zbyt późno, kiedy miasto zostało już zniszczone. Yevpaty postanawia zebrać armię i walcz Tatarów. Atakuje Batu nagle i walczyć tak, że „miecz tupyatsya”. Śmiałość i odwaga rosyjskim, w szczególności Evpatii Kolovrat, uderzyć wroga. Hostovrul, szwagier Batu, chwali się, że będzie żyć Evpatii wraz ze swoim orszakiem. W pojedynku zbiegają Kolovrat i Hostovrul. Rosyjski bohater „osiodłać” krajanie pół-brat Batu. Tatarzy, jednak udaje mu się zabić Kolovrat. Ale nawet umarli Evpatii boją. Autor zauważa, że wrogowie mają dla rosyjskiej dzielnego szacunku. Baty mówi, że jeśli ktoś taki jak Kolovrat, podawane z nim, to on przyprowadził go do niej.

Przywrócenie Riazaniu

Zbliżając się do ostatecznej „opowieści o zniszczeniu Riazań”. Główną ideą pracy, jak już rozumieć – gloryfikacja waleczności żołnierzy rosyjskich.

Ingvar Ingvarevich opłakuje swoich krewnych, matkę i braci. Każe znaleźć zwłok Olega Ingvarevicha Yuri Ingvarevich Fedor Yurevich i in. Z chrześcijańskich wyróżnieniem grzebie swoją żonę i syna Fiodora. Ingvar Ingvarevich teraz książę Riazań. Aktualizuje miasto odbudowuje klasztory, kościoły, gromadzi ludzi. „Opowieść o zniszczeniu Riazań”, podsumowanie, które właśnie kończy czytać, chrześcijan stała się radość, ponieważ Bóg wydał ich z bezbożnym Batu.