888 Shares 1758 views

Metoda dedukcji i obserwacji

dzisiaj, kto nie widział filmy o Sherlocka Holmesa lub czytać książki, jak zręcznie i szybko zanika najbardziej skomplikowaną scenę nie ma prawie człowieka. Dbałość o szczegóły i metody dedukcji – to tajemnica sukcesu słynnego detektywa. Oczywiście, to, w jaki sposób buduje swoje wnioski popularny bohater Arthur Conan Doyle, to prawdziwy talent, a to rzadka umiejętność. Nie wszyscy z nas mogą wykazać się dedukcyjnej metody Sherlocka Holmesa w działaniu i ich zdolności, aby zobaczyć szczegóły. Jednak jakość tych danych możliwe jest opracowanie własne. To wszystko zależy od gotowości sił.


Rozwój obserwacji

Z obserwacji powstają żadne pytania – przydatna umiejętność zauważyć małe rzeczy potrafią rozwijać każdą osobę. Jest udowodnione, że ta cecha może być przeszkoleni w każdym wieku. Leonardo da Vinci nie zaleca się patrzeć na świat właśnie w ten sposób i grać cały widziany okiem umysłu. K.Paustovsky poinformowani kiedy chce pamiętać pomysł, że wszystko, co trzeba zobaczyć, aby opisać kolory. Najprostsze ćwiczenie – „Obserwacje inspiracji” – dostępne dla każdego: konieczne jest, aby wybrać temat, badać je uważnie podczas wdechu i zamknij oczy i wyobraź go podczas wydechu, starając się przypomnieć sobie maksymalną liczbę pozycji.

Rozwój rozumowania dedukcyjnego

Niech najpierw zrozumieć, co to jest. Metoda dedukcyjne – to sposób logicznego myślenia, która jest oparta na budowaniu konkretnego wnioski z dotychczasowych przepisów ogólnych. Innymi słowy, jest to ruch myśli od ogółu do indywidualnych potrzeb. Metoda odliczenia ma jasne zasady w momencie sugerowane i uzasadnione matematyk Descartes. Cała czwórka, więc będzie łatwe do zapamiętania:

  1. Przyjmując za prawdziwe wszystko jasno i wyraźnie postrzegane, nie daje żadnych powodów do wątpliwości.
  2. Każdy złożony, co powinno być podzielony na podstawowe składniki, w celu uzyskania wiedzy cząstek wyjściowych.
  3. Poznanie myśl powinna być w postaci sekwencji elementarnych, najprostszy i najbardziej zrozumiały dla nas rzeczy do bardziej skomplikowane i trudne do zrozumienia.
  4. Podczas wszystkich tych czynności, biorąc pod uwagę wszystkie pełnię wniosków (można użyć wykaz i klasyfikacja).

Opracowanie metody odliczenia jest możliwe na różne sposoby. Ci, którzy lubią wszystko dokładnie zrozumieć, można łatwo znaleźć odpowiednie instrukcje lub poradnik, z którym ćwiczyć rozwiązywanie problemów. Dobrym rozwiązaniem byłoby spędzać czas z osobą, z dobrze rozwiniętą logicznego myślenia, komunikacji, z którym, aby pomóc budować właściwe wnioski. Można oglądać kogoś znajomych swoich znajomych, z których nic nie wiadomo, a następnie w rozmowie z przyjacielem, by sprawdzić swoje wnioski o osobie: ile lat, co robi, gdzie mieszka, etc. I obserwacja mimiki i odzieży znajomych można powiedzieć wiele.

Jak inny sposób wykorzystywane w celu poprawy odliczenia

Wolą detektywów. krzyżówki, łamigłówki. Spróbuj żadnego problemu, aby znaleźć nie jeden, ale kilka rozwiązań, a następnie kolejno analizując każdy, wybrać najlepszą z nich. Metoda dedukcyjne jest ważna nie tylko dostrzegać małe rzeczy, ale aby móc podsumować dostępne informacje. Dlatego poznanie na podstawie poszczególnych faktów psychicznie zmontować kompletny obraz. Prędzej czy później będzie niesamowite wyniki. Najważniejsze – aby postawić cel i ściśle przestrzegać planu wypracowane.