412 Shares 4382 views

Jak zrobić teleskop w domu

Wszyscy zapewne chciała dziecko zrobić własny teleskop ze złomu, ale jakoś nie trafiają do rąk … Jak najwięcej teleskop? To jest bardzo proste, ponieważ obecnie wiele systemów amatorskie teleskopy, szeroki wybór wzorów.


Po pierwsze, musimy zwykłą kartkę papieru. Pierwszym etapem jest farby jednej stronie arkusza w czarny – jest wewnętrzna. Malowanie jest niezbędna do wewnątrz tuby teleskopu, który będzie zawalił i papieru rysunek, było ciemno, poza tym widać w okularze dość nudny obrazu i jest mało prawdopodobne, aby znaleźć odpowiedź na pytanie „Jak zrobić teleskop”. Aha, i na dłuższą arkuszu papieru powinna wynosić około 1 metr – czyli ogniskowa jest idealnym rozwiązaniem dla self-made teleskopu.

Tak, przyszłość rury teleskopowej jest gotowy. Teraz trzeba znaleźć soczewki obiektywu. W przypadku urządzeń o długości ogniskowej metr odpowiednie szkło +1 dioptrii. Co dobrego jest fakt, że obiektywy te są sprzedawane w każdym sklepie optyki za pomocą knockdown ceny, więc można nawet kupić zapas szkła.

Ponadto, w planie działania zatytułowany „Jak zrobić teleskop” pochodzi następny punkt – mocowanie obiektywu. Obiektyw jest przymocowany na jednym końcu teleskopu z zastosowaniem pierścieni kartonu i taśmy. Istnieje wersja z mocowania taśmy szkła, ale nie jest na zawsze. Kiedy mocno podłączenia obiektywu teleskopu, można przejść do następnego kroku.

Aby całkowicie zapomnieć o wizerunku mętności, trzeba zrobić więcej i przysłonę. Więc to mały karton koło z otworem w środku. Ustawianie przysłony jest możliwy zarówno na obiektywie i przed nim – to nie będzie miało wpływu na wynik końcowy.

W każdym razie, eksperymenty są mile widziane, więc to chyba model reflektora może być ilustracją książki „Jak zrobić teleskop”.

Jeżeli nie jesteś eksperymentator, można wyszukać w tabeli odpowiada wielkości i średnicy soczewki obiektywu otworów w membranach.

Na przykład, dla 70 milimetrów przysłony wystarcza z otworem 40 mm.

Następnie trzeba znaleźć dobrego okularu, ponieważ jest przez to okno, a zobaczysz.

W sklepach małe okulary stoklyshki są bardzo drogie – do 1500 rubli za sztukę. Ale my nie jesteśmy zainteresowani w pytaniu „jak zrobić teleskop po wysokich cenach,” my, a wręcz przeciwnie, chcemy zapisać. Dlatego można zapomnieć o pójściu do sklepu.

Okular jest odpowiedni nawet stoklyshko lornetki, z którymi grałeś jako dziecko. Ważne jest, aby była to tylko szkło, a nie kawałek plastiku, ponieważ plastik daje zmętnienie obrazu.

Okular jest przymocowany do drugiego końca, małą rurkę, za pomocą tej samej taśmy przylepnej oraz pierścienie kartonowych. Można również użyć pokrywki i wieczka puszki z tworzywa sztucznego z chipsów ziemniaczanych. Dlaczego warto dołączyć małą rurkę z świetny sposób, aby nie dostać statyczną strukturę – dlatego stawiamy może być wymagane. Konieczne jest zatem, aby mała średnica rur trochę mniejszy niż dużej średnicy.

Dokonywanie opcjonalnego statywu – można użyć statywu, nawet stos książek jako domowy teleskop nie musi być stałe statyczne, ponieważ daje wzrost jest dosyć mała, co oznacza, że obraz nie będzie drżeć.

Więc nauczyłem się jak zrobić teleskop odzwierciedlając w domu przy minimalnych kosztach!