475 Shares 8040 views

"Rusłan" AN-124. samolot transportowy An-124 „Rusłan”: opinie, zdjęcia, dane techniczne

Położony pod zdjęciem, An-124 „Rusłan” to największy samolot transportowy powietrze w świecie dzisiaj. Statek został zaprojektowany Antonov Biuro Projektów. Jego głównym celem było transportu dalekobieżnego i ciężkich ładunków ponadgabarytowych na potrzeby gospodarki narodowej, a także w powietrzu i zmotoryzowanego sprzętu i załóg. Ponadto, urządzenie jest w stanie wykonywać zadania związane z lądowania spadochronem sprzętu wojskowego i ładunku.


Pierwsze loty i zapisy

Mój pierwszy lot modelu An-124 odbyło się w Kijowie, 21 grudnia 1982 roku. Załoga, prowadzona przez VI Tereku, byli: pilot testowy AV Galunenko nawigator AP Poddubny inżynierowie lotu i V. Vorotnikov AM Shuleschenko i radiooperator MA Tupchienko , Rola czołowych inżynierów testów, V. S. Mihaylov i M. G. Harchenko. Po rozpoczęła masową produkcję skuteczne testowanie urządzenia.

W 1985 roku samolot zestaw 21 rekordów świata. Ich lista obejmowały uzyskanie parametru przepustowości (waga 171 219 kg podniesiono wysoka, wynosi 2 000 m). W tym samym roku, statek wykazano przez społeczność międzynarodową. Stało się to podczas pokazu lotniczego w Paryżu. Dwa lata później pojawił się samolot Armii Radzieckiej. Opinie i testy piloci opisał go jako wiarygodnego samolotu, który charakteryzuje się precyzyjną kontrolę i systemów nawigacyjnych. Ponadto, eksperci odnotowali wysoką nośność i szybkiego załadunku do rozładunku.

ogólna struktura

Model ten oparty jest na schemacie vysokoplana wyposażonego przetoczyła skrzydło, jak również wiele innych samolotów ciężkiego transportu. Takie rozwiązanie pozwala znacznie poprawić aerodynamikę, aw konsekwencji zakres wylotu. W przypadku statku powietrznego charakteryzuje jednego ogona płetwy. Ogólnie rzecz biorąc, konstrukcja i tapicerka maszyny są powszechnie stosowane materiały kompozytowe, który zmniejszył swoją wagę o prawie dwóch ton. Podłoga jest wykonana z wytrzymałego stopu tytanu. Podwozie samolotu jest Multishelf i ukrywa się w czasie lotu. Jest on wyposażony w koła 24, tak że wkładka może być obsługiwany nawet z dostępnością nieutwardzonych pasach startowych. Ponadto, statek posiada możliwość zmiany kąta luzu ciało i gruntowych, które mogą znacznie ułatwić pracę nad jego załadunku i rozładunku.

parametry techniczne

Jedną z głównych zalet nad modelem konkurencji, która szczyci samolot „Ruslan” – charakterystyka techniczna swojej elektrowni. Składa się on z czterech dwuprzepływowego silnika „D-18”, opracowany przez V. A. Lotarevym. Całkowita pojemność silników wynosi 23,400 kG. Mając to różnią się one niską wagę oraz niskie zużycie paliwa oraz relatywnie niski poziom generowanego hałasu. Pod warunkiem, że obciążenie maksymalne (120 ton) statku powietrznego jest w stanie pokonać odległość, która jest równa 5600 km. Naczynie pojemność przekracza modeli IL-76 i AN-22 przez prawie trzy razy. Jednocześnie, zużycie paliwa na tonokilometra ładunków ma mniej 2,5 razy. Takie cechy AN-124 pozwalają na znacznie przekracza jego głównego konkurenta – „C-5B Galaxy” amerykański

Lot i inne cechy

Maksymalna możliwa prędkość modelu wynosi 865 kilometrów na godzinę, podczas jazdy – 800 km / h. Filtr klasy w obecności zapasowe źródło paliwa podczas załadunku do 120 ton 4800 kilometrów, i pod warunkiem, że waga obciążenie 40 ton – 12 000 kilometrów. Maksymalna wysokość lotu wynosi 12 000m. Przy normalnej wadze startu uruchomić Airliner wymaganą odległość do 2520 metrów. Załoga, w zależności od zmian naczyniowych obejmują cztery do sześciu osób. Maksymalna paliwa waży 230 ton.

kadłub samolotu

Mamy samolot An-124 „Rusłan” Kadłub składa się z dwóch pokładów. Odbywa się to w celu ułatwienia naprawy i konserwacji. Każdy z nich dzieli się na oddzielnych zamkniętych przedziałach ze specjalnym celu. Główne i wymiana załóg są umieszczone na przednim górnym pokładzie, a ludzie, którzy towarzyszą towarów i technologii, – (jest ona przeznaczona dla 80 osób) w górnym przedziale tylnym. Należy zauważyć, że ze względu na system sprężania jest wewnątrz spadku ciśnienia nie przekraczającej znamię 25 kPa. Dzięki temu pasażerowie mogą znajdować się na wysokości 8000 metrów bez wyposażenia tlenowego.

Załadunek i rozładunek

Procesy załadunku i rozładunku w tym modelu są przeprowadzane dość szybko. W uzupełnieniu do tylnej klapy, statek ma zawiasach sekcję nos, który pozwala szybko pracować z niestandardowymi, długo długości i ładunków ponadgabarytowych. Długość bez rampy, szerokość i wysokość tej przestrzeni ładunkowej jest, odpowiednio, 26,5, 6,4 oraz 4,4 metra. Tak więc, jego objętość całkowita wynosi ponad 1000 metrów sześciennych. Ze względu na fakt, że podłoga wykonana jest z wytrzymałego stopu tytanu, staje się możliwe ładowanie wszystkich typów samobieżnej i samobieżnych gąsienicy sztuki. Pojemność każdej z dźwigiem na pokładzie, który jest wyposażony w samochodzie, to 10 ton. Ponadto, projektanci Ustaliliśmy go mobilnym elektryczne wciągarki podłogową.

podwozie

AN-124 – podwozie samolot wyposażony kompleks urządzeń, umożliwiając przysiady. Może to znacząco zmniejszyć nachylenie rampy. Każdy z głównego podwozia ma w swoim składzie pięciu szaf dwukołowych, które są niezależne od siebie. Jak na przedniej wsparcia, składa się z dwóch zastrzałów (również dwa koła w każdym). Ze względu na system kontroli kolei zdolny liniowej mechanizm zwrotny na drodze startowej, której szerokość wynosi 50 metrów. Jednocześnie w celu zapewnienia pełnego wykorzystania zdolności do działania konieczne jest pasek o nawierzchni betonowej i długości przynajmniej trzech kilometrów statku. Cokolwiek to było, już zauważyć, że startu i lądowania statku może wykonywać na powierzchni gleby pod pewnymi warunkami.

inny

Sprzęt na pokładzie samolotu An-124 „Rusłan” obejmuje: kontrolę komputerowej koła, cztery-kanałowy kompleks hydraulicznego, a także system nawigacji radarowej. W sumie ma 34 komputer systemu sterowania. Należy również zwrócić uwagę na wysoki poziom podtrzymywania życia załogi maszynowej i energii elektrycznej. Wśród akcesoriów używane są: „Laurent” automatyczny system komunikacji TYP-15 oraz system nawigacji atak PNPK-124, a także radionawigacja „Omega” oraz

główne zmiany

Jednym z pierwszych „Rusłan” modyfikacjach stał samolot An-124-100. Został zbudowany w 1992 roku w celu zapewnienia transportu komercyjnego. Nieco później, urodził się i został certyfikowany przez cywilnej wersji modelu.

Model AN-124A jest uważana za kolejny etap rozwoju samolotu. Zawierała ulepszone właściwości startu i lądowania, dzięki czemu można używać wyłożenia nawet na pasmach drugiej kategorii.

18 marca 1999 rosyjska firma „Aviastar” we współpracy z brytyjską firmą „Air Foyle” odwołał się do biura projektowe Antonov z propozycją Wielkiej Brytanii leasingowej Kolejna wersja samolotu – AN-124-200 / 210. W szczególności, zaproponowano, aby zainstalować na silniki statku, wyprodukowany przez „Rolls-Royce”. Kolejną modyfikacją było stać An-124-200 z „General Electric” elektrowniach amerykańskich korporacji. W obu przypadkach oczekuje się, że praktyczny zakres lotniczych wzrośnie o prawie 10 procent. Ponadto, nowe silniki pozwalają znacznie zmniejszyć długość startu. Zarówno pierwsza i druga wersja „Rusłan” proponuje się wyposażyć monitory LCD i nowoczesnego sprzętu cyfrowego, które zmniejszą liczbę załogi do trzech osób. Efektem tej decyzji jest zmniejszenie całkowitej masy sprzętu i zwiększyć jego niezawodność. Te cechy pozwalają AN-124 przekracza to poważny konkurent (C-17 z firmy „Boeing”) dla wszystkich kluczowych parametrów. Jeśli chodzi o czas budowy, kiedy rozkaz dla jednego z tych modyfikacji, może być wykonane w ciągu około 2,5 lat od daty zawarcia umowy.

eksploatacja

Na początku 1986 roku rozpoczęła aktywne wykorzystanie samolotów An-124 „Rusłan” Spółka „Aeroflot”. Przeważnie był operowany Siberia Airlines, który zaspokaja potrzeby państwa w transporcie ładunków ponadgabarytowych dla rozwoju ropy i gazu. Ponadto, statek był aktywnie wykorzystywany do celów wojskowych. Na przykład, są transportowane powietrze systemu obrony przeciwrakietowej „Patriot” w czasie walk w Afganistanie. We wrześniu 1990 roku, „Ruslan” mógł być transportowany za podróż 451 uchodźców z Ammanu do Dhaka. Następnie okręt został dodatkowo wyposażony w zbiornik z wodą pitną na 570 litrów i kostek toaletowych z funkcją odzyskiwania chemicznych. Aby móc wstawić pasażerów w poziomym położeniu kabiny pokryte gumowy.

poważnych klęsk

Wszystko do pracy z samolotów tej marki już kilka tragicznych wypadków. Największe z nich miało miejsce 6 grudnia 1997 roku 14.40, gdy samolot rosyjskich sił powietrznych Antonow An-124 „Rusłan” rozbił się w pobliżu budynku wsi Irkuck-2. Efektem zderzenia była śmierć siedemnastu członków załogi i sześciu pracowników w Irkucku Lotnictwa Plant. Oprócz nich śmierć dogoniła 72 mieszkańców miasta. Fakt, że około 25 sekund po startu samolot rozbił się w czteropiętrowej kamienicy, całkowicie niszcząc go. Podczas dochodzenia w sprawie tragedii zostały rozszyfrowane „czarnych skrzynek”. Dochodzenie wykazało, że przyczyną wypadku było zatrzymanie silnika, które nastąpiło w wyniku awarii komputera pokładowego.