559 Shares 4455 views

Progesteronu u mężczyzn: norma, patologia i wpływ na ogranizm

Dla normalnego funkcjonowania organizmu wymaga nie tylko witaminy i minerały, ale także hormony. Niektóre z nich są bardzo specyficzne. Do takich należy nosić hormon ciążowy. Jednak, jak wynika z licznych badań, progesteronu występuje u mężczyzn. Hormon ten jest również niezbędny dla nich. Rzeczywiście, progesteron odgrywa ważną rolę w organizmie, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.


Co hormon

Na co trzeba progesteron? Hormonalnej u mężczyzn i kobiet jest syntetyzowany w korze nadnerczy, jak również w pęcherzykach nasiennych. Substancja ta jest zaangażowana w rozwój wielu ważnych składników w organizmie. W rzeczywistości, w tym hormonu jest prekursorem innych hormonów. Innymi słowy, podstawą konstrukcji, dzięki czemu organizm jest utworzona kortyzolu neurosteroidów, testosteron, i tak dalej. Ponadto, progesteron wpływa na aktywność nerwową.

Wpływ hormonów na męskie ciało

Wielu mężczyzn około 50 roku życia zwiększa poziom estrogenów. To powoduje otyłość, jest spadek funkcji seksualnych, przejawia dane feminizacja i powiększania piersi. Hormon progesteron w takich przypadkach wpływać na produkcję estrogenów do hamowania procesu, a także zapobiega się nadmiernemu zawartość substancji.

Warto zauważyć, że od testosteronu u mężczyzn może produkować formy, które są w stanie wywołać rozwój zjawiska zwanego gruczołu krokowego. W takich sytuacjach, tkanki prostaty zaczynają aktywnie rozwijać. Często tworzą guza. Progesteron odgrywa ważną rolę w procesach mężczyźni blokerem powstawania hormonalne form testosteronu. Jednocześnie zapobiega rozwojowi raka prostaty i rozrost.

Jaki wpływ progesteronu na ciele mężczyzn

Progesteronu u mężczyzn wpływa na wiele procesów zachodzących w organizmie. Hormon ten ma wiele pozytywnych skutków, w tym:

 1. Tłumienia aktywnego przejście testosteronu i niebezpieczne dla postaci hormonalnej ciała.
 2. Ostrzega wzrost poziomu estrogenu.
 3. Wzmacnia tkanki kostnej.
 4. Bierze udział w regulacji metabolizmu cieczy.
 5. To zapobiega powstawaniu procesów nowotworowych w tkance gruczołu krokowego. Należy zauważyć, że w leczeniu takich chorób są przypisane preparaty zawierające progesteron.
 6. Hormon kontroluje zawartość cukru w organizmie.
 7. Wspomaga libido.
 8. Poprawia sen.
 9. To zapobiega rozwojowi patologii układu sercowo-naczyniowego.
 10. Normalizuje tarczycy.
 11. Chroni aktywność mózgu.
 12. Poprawia kondycję skóry.

Jaki powinien być poziom hormonu

Czy niebezpiecznej progesteronu? Normalna męski hormon występuje, powinna wynosić od 0,3 do 0,6 nmoli / l Jeżeli wartość ta znacznie wzrasta lub zmniejsza się o połowę, może to mieć wpływ na stan organizmu.

Niewielkie odchylenia od normy są praktycznie niewidoczne. Szczególne patologie, które mogą mieć wpływ na poziom progesteronu, w chwili obecnej nie istnieje. Jednakże, istnieje kilka czynników powodujących odchylenia od normy: dzienna dieta, styl życia, klimat, rozwój niektórych chorób, i tak dalej.

Jeśli poziom progesteronu zmniejszona

Jeśli progesteronu u mężczyzn i zmniejszenie nieprawidłowości są znaczące, podobne zjawisko może być spowodowane:

 1. Obecność cukrzycy, tarczycy, nowotwory mózgu, nadpobudliwość.
 2. Funkcja erekcji.
 3. Procesy zapalne układu płciowego: zapalenie jąder, zapalenie najądrza, zapalenie gruczołu krokowego i innych.
 4. Nadużycie jelita czyszczące i żółciowego, dieta, w których dieta zawiera dużo żywności z włókien i praktycznie bez mięsa i tłuszczu.
 5. Postać przewlekła niewydolności nerek.
 6. Operacja jest związana z usunięciem łagodnego formacji mózgowej.
 7. Badania radiologiczne nowotwory.
 8. Usunięcie jajników, skrętu jajnika, sprowokowany martwiczych tkanek, rak prostaty.
 9. Długi penicylina odbiór i leki przeciwdrgawkowe, leki i „danazol” lub „Tsiprteron”.
 10. Upośledzenie funkcji kory nadnerczy.

Objawy spadł progesteron

Jeśli progesteronu u mężczyzn zmniejsza się, to nie są typowe objawy tego zjawiska. Często nie jest to brak apetytu, zwiększone zmęczenie, wahania wagi, zmiany nastroju, problemy seksualne, jak również zwiększona drażliwość. Gdy takie odchylenia u mężczyzn często jest wybuchowy nastrój. może on spaść, wchodzących, bez względu na głęboką depresję uderzył w sufit.

Warto zauważyć, że spadek poziomu progesteronu może powodować zmniejszenie ilości hormonów androgenów. Podobne zjawisko jest obarczona naruszeniem pożądania seksualnego i funkcji seksualnych. Dlatego ważne jest, aby przeprowadzać regularne badania laboratoryjne oraz monitorować poziom hormonów.

Jeśli progesteron jest podwyższony u mężczyzn

Podwyższony poziom tego hormonu może mieć również negatywny wpływ na kondycję organizmu. Kiedy takie zjawisko często rozwija się zanik jąder i bezpłodność, co jest wynikiem zaburzeń metabolicznych i przerw w spermatogenezy.

Warto zauważyć, że bezprzyczynowa depresja i osłabienie – to oznaki zwiększonej progesteronu. W tym przypadku, serotonina – hormon radości – jest stłumiony. Dlatego też, gdy odchylenie u mężczyzn znika uczucie radości i miłości do życia. W rezultacie ta osoba stara się zrekompensować ten brak, często nadużywają alkoholu lub tytoniu.

Objawy wzrostem poziomu progesteronu

Główne elementy tych odchyleń powinny obejmować stały zmęczenie, senność, zawroty głowy, awarie w układzie nerwowym, depresję, wahania nastroju, bóle głowy, podatność na zmęczenie, drażliwość. Ponadto, człowiek może doświadczyć różnorodnych zaburzeń widzenia, trądzik, trądzik i innych objawów skórnych, obniżenie ciśnienia krwi i tak dalej.

Warto zauważyć, że wzrost progesteronu mieć również negatywny wpływ na popęd seksualny. W ostatnim stuleciu leków, które mogą zwiększyć hormonu zostały wykorzystane do celów chemicznych kastracji przestępców. Ich popęd płciowy w wyniku podjęcia tych środków całkowicie zniknął.

Jak znormalizować

Jak zwiększyć progesteronu u mężczyzn, aw niektórych przypadkach – w celu zmniejszenia? W celu normalizacji poziomu hormonów w organizmie, często uciekają się do hormonalnej terapii zastępczej. Różne leki stosuje się w celu zmniejszenia stężenia progesteronu. Oni wyznaczyć lekarza, po dokładnym zbadaniu. Poprzez zmniejszenie produkcji hormonów prowadzi narkotyki przyjmowania takich jak „Leupromid”, „Epostan”, „gosereliną”, „”, „ampicylinę cyproteronu”.

Jeśli poziom progesteronu mężczyzn obniżone stężenie może zwiększyć odbiór takich leków jak: „Corticotropin” „Mifepristone”, „Tamoxifen” „Clomiphene” i tak dalej.

Mogę zrobić bez leków hormonalnych

Progesteronu mężczyźni często znormalizowane przez hormonalnych leków. Jednak nie jest tajemnicą, że takie leki nie są bezpieczne. W efekcie często otrzymują one poważne komplikacje. To z tego powodu, że wiele osób korzysta z środków medycyny alternatywnej.

Dla normalizacji progesteronu często stosowanych leków opartych na roślinach, takich jak czerwone pędzla. To ma wiele korzystnych właściwości. Należy zauważyć, że roślina może nie tylko zmniejszyć poziom progesteronu, ale także w celu łagodzenia człowieka od gruczolaka prostaty i zapalenia. Jednak przed rozpoczęciem leczenia zaleca się, aby skonsultować się z lekarzem.