608 Shares 7168 views

Jak zwiększyć liczbę plemników

Najczęściej pary, które nie mogą począć dziecka, problem leży w nasieniu mężczyzny. Jak zwiększyć liczbę plemników? Istnieje kilka sposobów, najważniejszą z nich – jedzenie. Dlatego też, jeśli para od dawna próbuje wyobrazić dziecko, a wszystkie ich próby nie powiodły się, to jest prawdopodobne, że wystarczy, aby poprawić jakość męskiego nasienia, zbierając specjalną dietę.


Jak zwiększyć liczbę plemników u mężczyzn? Starają się regulować moc. Niekoniecznie mówić o tym człowieku, bo coraz częściej po otrzymaniu wiadomości o złej jakości spermy człowiek może dostać uraz psychiczny.

Zwiększyć liczbę plemników i ich jakość pomogą następujące pokarmy:

  1. Czerwona papryka, morele, marchew w jakiejkolwiek formie, płatki owsiane.
  2. Truskawki, szparagi, pomidory i gotowano grochu.
  3. Jajka, różne rodzaje nasion owoce morza, indyk, dynia.
  4. Zielone warzywa, rośliny strączkowe, awokado.
  5. Orzechy włoskie, łososia ryb gatunków, sardynki.

Czerwona papryka, morele, marchew, płatki owsiane

Produkty te zawierają w swoim składzie dużą ilość witaminy A, jest witamina ta jest odpowiedzialna za wzrost zdrowej spermy. Witamina A jest bardzo ważna dla męskiego ciała, jeśli go brakuje, to plemniki tracą aktywność, stać się ospały i nieaktywne. Dlatego, aby zwiększyć ilość plemników produkowanych i ich aktywności, lekarze zalecają jeść słodkie ziemniaki, sałata, brokuły i inne warzywa.

Truskawki, szparagi, pomidory i groszek gotowane

Witamina C zawarta w tych warzyw przyczynia się do zwiększenia liczby i żywotności plemników. Ponadto, te pokarmy zawierają antyoksydanty, które mają pozytywny wpływ na męskiego ciała jako całości.

Jajka, różne rodzaje owoców morza, indyka, nasiona dyni

W diety kurcząt i indyków mięsa w partii cynku, co jest konieczne dla męskiego układu rozrodczego. Na jego brak znacznie zmniejszone poziomy testosteronu odpowiednio obniża ilość wytwarzanej spermy.

Zielone warzywa, rośliny strączkowe, awokado

Jak zwiększyć liczbę plemników? Konieczne jest uwzględnienie w menu, umiłowany zielonych warzyw. Te produkty zawierają znaczącą ilość kwasu foliowego, ponieważ ma wpływ na powstawanie Plemnik bez anomalii. Jeśli mężczyzna jest obserwowany brak kwasu foliowego, ryzyko poczęcia dziecka z żadną anomalią zwiększa się kilkakrotnie. Dlatego lekarze doradzają przed poczęciem mężczyźni wyprzedzeniem, aby wziąć kwas foliowy. Ponadto, kobiety na całym pierwszym trymestrze ciąży, dodatkowych źródeł kwasu foliowego.

Orzechy, ryby, łosoś, sardynki

Produkty te zawierają odpowiednią ilość dla naszego organizmu kwasów tłuszczowych omega-3. Substancje te mają wpływ zarówno na skład spermy i cały układ rozrodczy.

Jak widać, aby wiedzieć, w jaki sposób zwiększyć liczbę plemników u mężczyzn, konieczne jest, aby zrozumieć, jakie produkty powinny zawierać się w menu. W rezultacie, jakość i ilość spermy jest znacznie poprawiła się, a prawdopodobieństwo poczęcia zdrowego dziecka wzrośnie kilkakrotnie. Zwiększenie objętości nasienia nie jest natychmiastowa, więc trzeba zrozumieć, że po rozpoczęciu diety powinno trwać kilka dni, wynik był zauważalny.