133 Shares 4835 views

Wysokie ciśnienie krwi u mężczyzn: przyczyny, objawy. Co jeśli wysokie ciśnienie krwi?

Każdy wie, że to mężczyźni – jest silniejsza płeć. Guys dziewczęta muszą chronić i bronić. Jednak są one tak wrażliwe z punktu widzenia zdrowia, jak i kobiety. W tym artykule chcę zbadać główne przyczyny wysokiego ciśnienia U mężczyzn objawy tej choroby i sposobów pozbycia się tego problemu.


symptomatologia

Dla niektórych wskaźników widać, że człowiek jest podniesione ciśnienie krwi?

 1. Zaczerwienienie. Dzieje się tak dlatego, że naczynia krwionośne są blisko skóry rozszerzają się, aby uaktywnić krążenie krwi. Najczęściej pod wysokim ciśnieniem czerwieni twarzy, szyi.
 2. Bóle głowy, szum w uszach, zawroty głowy. Ból w tym przypadku zostanie skoncentrowana w potylicznej i skroniowej regionu głowy. Charakter bólu – pulsujący.
 3. Nieznacznie zmniejszyć ostrość widzenia. Dość często są muszki przed oczami.
 4. Jedna osoba może pojawić się duszność oraz zwiększa pocenie się.
 5. Często jest utrata pamięci, aktywność umysłowa. Człowiek męczy się szybko.
 6. Pacjent może stać się niepokój, drażliwość.

Są to główne czynniki, które mogą wskazywać, że mężczyźni ciśnienia tętniczego.

Przyczyna 1. Zasilanie

Co powoduje wysokie ciśnienie krwi u mężczyzn? Przyczyny mogą być różne. Jednak najczęściej skutkuje to niezdrowej diety. Aby uniknąć problemów ze skokami ciśnienia krwi, trzeba zrezygnować z nadmiernego spożycia soli. Po tym wszystkim, to produkt spożywczy zwiększa obciążenie naczyń krwionośnych. Również bardzo szkodliwe są ogórki, mięsa, fast food, wiele majonez, sosy, keczup, ser i czerwonym kawiorem. Jako środek ostrożności, musimy zrezygnować z konsumpcji napojów, takich jak herbata z cytryną, napojów owocowych, jak i wytrawnych win wzmocnionych.

Powód 2: Złe nawyki

Co może być przyczyną nadciśnienia u mężczyzn po 30 latach? W tym wciąż dość młodym wieku, chłopcy często mają złe nawyki. Najczęściej jest ona palenia i picia napojów alkoholowych. Nie jest zaskakujące, że taki styl życia wpływa na ich stan zdrowia, szczególnie w układzie sercowo-naczyniowym. Na przykład, podczas kaca, gdy organizm jest aktywnie walczącego produktów rozpadu alkoholu nie tylko nadmiernie załadowany mózg, ale także pogarsza stan naczyń. Dym papierosowy, który jest wdychany zarówno palacze aktywne i pasywne są również niekorzystnie wpływa na system sercowo-naczyniowy z mężczyzn ciała, niszcząc go. W konsekwencji często podwyższone ciśnienie krwi. Jeśli jest to nie do walki, wydajność wyścigi będą występować z zadziwiającą regularnością.

Powód 3. Nadwaga

Kiedy nadal może wystąpić wysokie ciśnienie krwi u mężczyzn? Przyczyny mogą być ukryte w nadwagi. Oznacza to wnioski wyciągnięte przez naukowców. Mówią, że jeśli talia mężczyzn więcej niż 120 cm (tak zwana otyłość brzuszna), wówczas osoba jest zagrożone. Najczęściej jest to w takie osoby są diagnozowane z wysokim ciśnieniem krwi.

Powód 4. Choroby

Przyczyny nadciśnienia u mężczyzn po 40 roku życia mogą być ukryte w różnych chorób, które mogą mieć wpływ na inne narządy i układy. Najczęściej są to choroby nerek – odmiedniczkowe zapalenie nerek, zapalenie kłębuszków nerkowych, kamicy moczowej. W tym przypadku, jeśli pacjent ma przepisane test hormonu aldosteronu. Jest on odpowiedzialny za normalizację ciśnienia krwi ludzkiej.

Powód 5. Leki

Przyczyny wysokiego ciśnienia u młodych mężczyzn może być także połączony z odbiorem niektórych produktów leczniczych. Taki stan, w tym przypadku – efektem ubocznym ich pracy. Może to być środki na przeziębienie, zimno, w niektórych przypadkach – środki uspokajające. Jednak najczęściej skutkuje leków hormonalnych.

inne powody

Dlaczego jeszcze jest wysokie ciśnienie krwi u mężczyzn? Przyczyny może być nieco inny od opisanych powyżej.

 1. Obciążenie stres, ciągłe napięcie emocjonalne.
 2. Podniesienie poziomu adrenaliny we krwi.
 3. Zaniedbywanie aktywności fizycznej. Siedzący tryb pracy może również prowadzić do różnych problemów z naczyń.
 4. Hormonalne zakłóceń.
 5. Uraz lub zapalenia ośrodkowego układu nerwowego.

czynniki ryzyka

Po przeanalizowaniu przyczyn nadciśnienia u mężczyzn, należy stwierdzić, że istnieje grupa ryzyka, która obejmuje przedstawicieli silniejszej płci, którzy są bardziej podatne na pojawienie się reszty problemu. W tym przypadku jest to najczęściej kwestia:

 1. Złych nawyków. Jeśli osoba, która nadużywa alkoholu i nie pali dużo, nie ma zmiany ciśnienia krwi, to jest bardzo prawdopodobne, że problem ten zostanie wkrótce pojawić.
 2. Dziedziczność. Jeśli mężczyźni w rodzinie były osoby z takimi problemami, jest całkiem możliwe, że będzie to również wpływ tych chorób.
 3. Wiek. Jeśli człowiek ma już ponad 40 lat, wysokie ciśnienie krwi może być związana tylko z wiekiem pacjenta. Po naczynia starzenie, co prowadzi do gwałtownego wzrostu ciśnienia.
 4. czynniki produkcji. Jest udowodnione, że ludzie, którzy pracują w warunkach silnego hałasu i wibracji, częściej cierpią z powodu wysokiego ciśnienia krwi. Ponadto, problem ten często pochodzi od tych, którzy prowadzą siedzący tryb życia.

ścieżka normalizacja

Zdając sobie sprawę, jakie objawy towarzyszą wysokie ciśnienie krwi u mężczyzn, jej przyczyny, trzeba mówić o tym, jak radzić sobie z tym problemem.

 1. Wędrówki. Walking pomaga serce do otrzymania dodatkowego tlenu. Tak, trzeba chodzić co najmniej 30 minut dziennie. Zaleca się, aby stopniowo zwiększać tempo chodzenia.
 2. Głębokie oddychanie pomaga również regulować skoki ciśnienia krwi.
 3. Należy jeść potasu pokarmy bogate. Jest to banany, pomidory, sok pomarańczowy, ziemniaki, rodzynki itp Powinno być także możliwe, aby zrezygnować słone potrawy.
 4. Dobry helper – czekolada, w rzeczywistości ma w swym składzie substancje aktywne flawonoidy, które sprawiają, że ludzkie naczynia krwionośne bardziej elastyczna i giętka.
 5. Konieczne jest także, aby regulować przyjmowanie niektórych napojów. Kawa jest lepiej pić bezkofeinowa (zwiększa ciśnienie krwi), zaleca się spożywania herbaty ziołowe, soki.
 6. Konieczne jest, aby dać ciału odpoczynek przerwę. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do tych, którzy prowadzą siedzący tryb życia. Okresowo, co najmniej raz na pół godziny, aby dostać się, czy małe ćwiczenia, aby rozgrzać. To poprawia krążenie i normalizuje ciśnienie krwi.

leki

Po rozpatrzeniu wysokie ciśnienie powoduje mężczyzn do 60 lat, 40, 30 i w bardzo młodym wieku, chcę też mówić o tym, jak możemy sobie pomóc. Na przykład, następujące leki mogą być stosowane do normalizacji ciśnienia krwi:

 1. Blokery. Nazwy leków „metoprolol”, „”, „nebiwalol karwedilolu”.
 2. antagonistów kanału wapniowego, który powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i oczyszcza. Są to leki, takie jak „Verapamil”, „Nifecard”.
 3. Inhibitory syntezy elementów – ACE. Są to leki, takie jak „Fazinopril”, „Karta”.

Czasami lekarz może razem z tymi lekami przepisać leki moczopędne (np „furosemid”). Jednak przed podjęciem przez te wszystkie leki, należy skonsultować się z lekarzem. Po tym wszystkim, tylko ekspert może dokonać prawidłowej diagnozy i odpowiedniego leczenia. Samoleczenie może prowadzić do nieodwracalnych skutkach.

możliwe powikłania

Trzeba powiedzieć, że potrzeba w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi natychmiast po pierwszych objawów. W przeciwnym razie mogą pojawić się komplikacje. Na przykład, zakłócenia normalnego przepływu krwi (w tym nadciśnienia) często powoduje chromanie. Również ten stan wpływa na mózg. Nadciśnienie, które nie jest traktowane przez długi czas, obarczona krwotoki w siatkówce oka (w rezultacie – niewyraźne widzenie). W najcięższych przypadkach, warunek ten może być śmiertelne.