117 Shares 7787 views

Antracyt: kolor we wnętrzu

Gdy słyszymy frazę „szary”, większość stowarzyszenia z czymś nudnym, przyziemne i nieciekawe. Antracyt – kolor, który jest jednym z odcieni bogatej palecie szarości. Jednak, paradoksalnie, gama kolorów we wnętrzu – jeden z najnowszych trendów w projektowaniu. Czy nie byłoby dźwięk i urządzone w szare, nudne i nieciekawe? Jak prawidłowo i przyjemny w użyciu antracyt we wnętrzu?

Sama szary kolor jest bardzo interesująca. Stanowi ona swego rodzaju coś pomiędzy czarnymi i białymi, najbardziej kontrastowych kolorach. Tak więc większość ludzi stereotypowo postrzegają ją jako półprodukt, wtórne i nieokreślone. Chcemy jednak, aby rozwiać ten mit. Kolor ten ma wiele pozytywów, oni po prostu muszą być w stanie przedstawić. Wnętrze, zaprojektowane w skali szarości może wyglądać luksusowy, elegancki i stylowy.

Antracyt – kolor, który sam w sobie jest spokojny, nie przyciągać uwagi, wielkie pasemka inne akcenty kolorystyczne. Wnętrze jest urządzone w odcieniach szarości, pomaga skoncentrować się na własnych uczuć i emocji. Właściwość tego koloru – neutralny tle, nie widoczny, trwałością i stabilnością, jedno- i bezstronność. Dlatego projektowanie przestrzeni biurowej jest często używany antracyt. Zdjęcia wnętrz nich można zobaczyć w specjalistycznych czasopismach oraz w Internecie.

Bogactwo i wyjątkowość jego odcieniach szarości. Są one przygotowywane przez zmieszanie czystego szary i inne kolory. Ciepły skali szarości (żółtawy brązowo, szaro-beżowa, itd.) Tworzy wygodny i spokojny atmosferę we wnętrzu. Zimno gama kolorów sprawi, że wnętrze rygor i elegancji. Te ostatnie obejmują antracyt – kolor szlachetnego i dyskretny. Ze względu na swoją neutralność, szare mieszanki z innymi otenkom. Skutecznie wygląda sufitu lub ściany w pomieszczeniu, malowane z antracytu, w połączeniu z naturalnym drewnie.

Odcienie szarości, bieli i beżu są bardzo praktyczne w użyciu dekoracji wnętrz. W połączeniu ze sobą, wyglądają niezwykle harmonijnie. Dywersyfikacji monochromatyczne wnętrze może być za pomocą jasnych elementów wystroju i akcesoria: zastawa stołowa, tekstylia, obrazy, etc. Antracyt – kolor, który, na przykład, w tandemie z żółtym, różowym lub turkusowym uczyni wnętrze zabawy i dać nowoczesny wygląd. W kuchni wygląda dobre płytki ceramiczne szary, podkreślając komfort i czystość.

Sypialnia wnętrze, zaprojektowane w perła-szary lub jasnoszarych kolorach, wygląda bardzo elegancko. Wybór tego koloru na tej sali nie jest przypadkowy. On tworzy relaksującą i przyjemną atmosferę.

Jednak pomimo swojej wszechstronności, projektanci nie zaleca stosowania antracytu we wnętrzu pokoju dziecka. Jest to, że dla dzieci nadpobudliwych, którzy po prostu potrzebują cichym otoczeniu. Można użyć wyciszony antracyt. Rozwiązanie kolor powinien być rozcieńczony z trawa zielona, lekkiego różu lub błękitu.

Dla biura lokale antracyt najbardziej odpowiedni. Jego zastosowanie jako głównego pomieszczenia stworzyć konserwatywne biznesowe atmosferę.