223 Shares 2522 views

O tym, gdzie ananasy rosną, a nie tylko

Ananas – to owoc, który stale afiszuje się w sklepach, a forma tak świeże i konserwy. Ze względu na specyfikę naszej strefie klimatycznej , nie widzimy ananasa w przyrodzie – tylko importowane owoce. Jest zatem bardzo interesujące zobaczyć, w jaki sposób i gdzie rosną ananasy, i jak oni przychodzą do nas przy stole.

Mamy tradycyjne, arbuza, dyni Nawiązujemy do kategorii jagód jednak, że ananas – trawie, wiele może powodować zamieszanie! Od ananasa – tropikalny owoc naszych rodaków wrażenie, że ananas rośnie na palmie. Chociaż wiele dzieci na pytanie, gdzie rosną ananasy, odpowiedzieć na to prawo w sklepie.

W celu wyjaśnienia charakteru i cech uprawy ananasów, trzeba poświęcić trochę historii. Ojczyzna ananas – Paragwaj. Pierwsze kolonizatorzy odkrył ten owoc nie jest daleko od Amazon, to został przywieziony do Europy. Później, ananas był uprawiany w innych krajach tropikalnych, takich jak Australia, Meksyk, Hawaje, na Filipinach, a także w Afryce i Indiach. W skrócie, wszędzie tam, gdzie pozwalają warunki naturalne. Niestety, na terytorium Rosji ananasy nie rosną, chyba że może być praktykowany w cieplarni środowisku Territory Krasnodar. Dlatego, ananas jest nadal owoców egzotycznych dla nas.

O tym, gdzie są ananasy, wiele artykułów napisanych, określonymi dużo informacji. Ale nasi rzemieślnicy i rzemieślnicy wciąż stara się rozwijać ten owoc w domu. I, jeśli się właściwej technologii, owoc można uzyskać znacznie słodsze i smaczniejsze, ponieważ będą one dojrzały warsztat. Ale ważne jest, aby pamiętać, że dla prawidłowego dojrzewania i jakość musi być wystarczająca ilość ciepła i światła słonecznego. Ponieważ liście ananasa są pokryte grubą skórę i są tak usytuowane, że stożek do krawędzi, to pomaga utrzymać wilgoć dłużej. To – nieodzownym elementem, na podstawie faktu, że rosnące owoce w palącym słońcu. Sam ananas objęte niektórych skalach, które ze względu na swoją sztywność zachowują swój sok. Powielanie odbywa się poprzez system korzeniowy, ponieważ nie ma nasiona ananasa.

Z miejsca, gdzie ananasy rosną, są one dostarczane do miejsca, gdzie ten luksus nie jest dostępna. Ponieważ proces transportu jest długi i skomplikowany, producenci uciekają się do pewnych sztuczek. Tak, ananasy zbierane niedojrzałe, ponieważ dojrzały ananas zawiera pewną ilość cukru, dla których proces fermentacji może się rozpocząć. Dopóki nie „dostać” do miejsca przeznaczenia, są one nadal dojrzewać. Jeśli zakupione ananas, które pozostają zielone i twarde, wiemy, że jest to bardzo krótki lay po zebrany. Przybliżona waga ananas waha się od dwóch do trzech do piętnastu kilogramów. Ale należy pamiętać, że te obliczenia uwzględniają wagę i skórę i pozostawia. Dlatego też pulpę średnio od jednej trzeciej całkowitej masy. To zależy od stopnia dojrzałości i wielkości płodu. Dojrzały ananas różne brązowe kolce na skórze, jest to wskazanie, że jest słodki i wystarczająco miękkie.

Jeśli nadal decydują się spróbować rosną ananasy w domu, trzeba wiedzieć, ile rosnące ananasa. Tak więc, jeśli opieka jest prawidłowa, pierwsze owoce będą dostępne dopiero po trzech do czterech lat. Ale problemem jest to, że ananas jest konieczne, aby stworzyć warunki do rozkwitu. Jest to zwykle wykonywane za pomocą fumigacji: na zakład należy umieścić w plastikowej torebce, a następnego trzeba umieścić kilka żar tlące. Zabieg trwa około 10 minut, a jego częstotliwość powinna wynosić około 10-15 dni. Ale tu jest masa owoców uprawianych w domu, nie będzie mniej – maksymalnie 1 kg. Ale warto! I smaczne, i piękne!