265 Shares 1120 views

Wiesz, dlaczego nie można zagotować wodę dwa razy? Odpowiedź będzie cię zaskoczyć

Słodka woda jest wodą wodociągową, wodę źródlaną, mineralną, zorganizowany, żywe, martwe, brudne, itp Przede wszystkim chcielibyśmy pić czystą wodę, która niesie korzyść człowieka. Jednym ze sposobów usuwania wody z różnego rodzaju niebezpieczeństwami słusznie uważa się gotować. Jednak coraz częściej, nawet autorytatywnych ludzie mówią, że można zagotować wodę tylko raz. Dlaczego nie gotować wody podwójnie? Pytanie naprawdę nie jest bezczynny. Po pierwsze, dotyczy naszego zdrowia. Po drugie, nie jest tak łatwo w dobie szalonej prędkości do zmiany nawyków.


Offsuit „eksperci”, gdy w odpowiedzi na pytanie, dlaczego nie można zagotować wodę dwa razy, prowadząc algorytmu wnioskowania pozornie niezbity:

– woda z kranu zawiera różne ilości substancji chemicznych w nim rozpuszczone w etapie oczyszczania, a ścieżkę ze zbiornika do kotła do koktajlu są przyłączone kolonii bakterii „zarejestrowany” w rurach;

– aby pozbyć się niepożądanych gości, ciecz powinna być doprowadzona do 100 ° Celsjusza: ta przegotowanej wody narzędzia;

– jeżeli powtórzenie procedury, łącznie z szkodliwych związków chloru i co najmniej szkodliwe bakterie z wody paruje korzystnie wodór i tlen;

– mniej tlenu, bardziej zniekształcony smak wody;

– nie ma nic do wodór staje się zneutralizować ciężką materię;

– w przegotowanej wody częściej i dłużej, tym trudniej robi, to dlaczego nie można zagotować wodę dwukrotnie.

Różne źródła takiego pseudo-naukowej argumentacji o szkodliwości ponownego wrzenia i dodawać takie fakty jak wzrost liczby związków chloroorganicznych, dioksyn i substancji rakotwórczych, które powodują raka i łuszczenie obcasy. Ostrożne młode matki mają dzieci boją się kąpać we wrzącej wodzie.

Ale nawet absolwent szkoły jest łatwo obalić straszliwe argumenty, że rozwiąże zagadkę chemii, w którym powstaje pytanie, ile czasu trzeba dodawać wody do czajnika 1,5 litra na 10-krotne zwiększenie stężenia osławionego ciężkiej wody? A: Potrzeba 157 razy bez przerwy odparować połowę wody, pełen czajnik!

Informacja do wody w kotle stał się całkowicie ciężko, trzeba nieprzerwany gotowanie przez kilka dziesięcioleci! Nawiasem mówiąc, ta woda – cennym produktem handlowym, 1 kg, która wynosi od 200 do 250 dolarów. Jeśli masz wolny czas, można zarobić dodatkowe pieniądze.

W dodatku, jeśli jesteś „lucky” wypić całą filiżankę ciężkiej wody, szkoda nie będzie. W ciągu kilku dni wszystkie treści zbędnych dla organizmu, wskaże najbardziej naturalny sposób.

Pić przegotowaną wodę i niech już nie dbają o pytanie, dlaczego nie można zagotować wodę dwa razy, są lepsze rzeczy do zrobienia.

Jest to kolejny, bardzo atrakcyjny doktryny – od zorganizowanego wody. Piękne klastry tworzące cząsteczkę wody, a także przydatny do ludzkiego ciała. Uważa się, że wpływa na wrzącą destrukcyjnych wzorców. Ale to jest w procesie ogrzewania. A jeśli wyrazić wodę, która ma zamiar pić, wdzięczność, lub po prostu myśleć o czymś dobrym, magiczna struktura urody ponownie zbierają się unikalnym wzorem.