569 Shares 7282 views

Liście porzeczki: kiedy zbierać i jak używać

Natura dała nam tysiąc różnych sposobów, aby osiągnąć i zachować zdrowie i leczyć choroby. Właściwości różne zioła, rośliny i korzenie ludzie wiedzą od czasów starożytnych. rośliny lecznicze suszy i parzona, dając napój leczniczy do kogoś, kto jej potrzebował.

Dziś jesteśmy przyzwyczajeni chodzić do apteki. Jednak wiele leków można zastąpić darów natury. Liście porzeczki, na przykład, mają ogromną liczbę przydatnych właściwościach.

Każdy wie, jak bardzo ważne dla elementów nadwozia zawartych w samych jagód. Porzeczka jest z trzech odmian: czerwony, czarny i biały. Zawiera duże ilości witaminy C i kilku innych składników odżywczych. W tym przypadku są one zarówno jagody i liście – w przybliżeniu w równych ilościach. Wystarczy wielu są przyzwyczajeni do jedzenia wyłącznie owoce. Uważa jednak, że w liściach czarnej porzeczki korzyści, nawet bardziej niż w samych jagód.

Ale niech najpierw podczas zbierania liści porzeczki. Wiele zależy od tego, co masz cel realizuje. Doświadczeni ludzie mówią, że na początku kwitnienia (okres ten jest w czerwcu) liści porzeczki – młode, soczyste, pełne składników odżywczych. To dlatego, że oni najbardziej użyteczne herbatki ziołowe. Są one najlepiej użyć w ciągu kilku dni po cięciu.

Jednak w sierpniu i wrześniu, porzeczki liście mają najbardziej silny i przyjemny aromat. Witaminy w nich są nieco mniejsze, ale wciąż mają właściwości lecznicze i herbata są pyszne. Mogą być stosowane zarówno bezpośrednio, a zasushivat zimę.

Porzeczka Liść: Korzyści

Oczywiście, głównym celem tej wspaniałej rośliny – być warzone w herbacie. Można go otrzymać w postaci czystego napoju i wymieszać porzeczki porzeczki liści i pozostawia to zwykłej herbatę jeden do jednego.

Co ciekawe, picia, można walczyć jak niedobór witaminy, a także z hipowitaminozy.

Ponadto porzeczki herbata jest pokazany na wszystkich palaczy. Każdy wie, że nikotyna jest substancją, która uniemożliwia wchłanianie witaminy C w organizmie. Jednakże, napój ten można zaradzić tej sytuacji.

Jeśli masz problemy z sercem, a następnie uszczelniony porzeczki liści, które zawierają duże ilości potasu i żelaza – to jest to, czego potrzebujesz.

Oprócz prostego herbaty, można to zrobić za wywarów, naparów. Zawierają one więcej witamin. Co ciekawe, porzeczki liści pomaga uspokoić, stres, napięcie. Napoje przygotowane na bazie liści porzeczki, pokazuje ludzi z wyczerpania nerwowego.

Są również zalecane do picia dla tych, którzy mają zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie błony śluzowej żołądka, niewydolność nerek, owrzodzenie żołądka. porzeczki liście mają doskonałe działanie przeciwzapalne. Z tego powodu, oprócz wewnętrznych efektów zdrowotnych, to zioło pomaga zwalczyć problemy skórne. Umyć infuzji lub kąpieli, do którego dodano niewielką ilość bulionu jest bardzo przydatna dla osób, które mają mikrovospaleniya i pryszcze na twarzy i ciele. Wywar z liści porzeczki – wspaniałą naturalną odżywkę do włosów, który pozwoli im błyszczące.

Jak widać, porzeczka liści – prawdziwy magazyn dobre dla naszego ciała!