341 Shares 8995 views

Anyż olej – mój asystent

olejek anyżowy znana była również w starożytnym Egipcie i Grecji. Ich mieszkańcy używali go w kuchni i medycynie. Empiryczne obserwacje średniowiecznych lekarzy zostały potwierdzone w badaniach późniejszych. Udowodniono, że ożywczy aromat anyżu olej jest nie tylko bardzo przyjemny, ale posiada także zestaw przydatnych funkcji.


Anyżowy olejek otrzymywany z roślin zielnych, który należy do rodziny selera. To trwa około 50 kg nasion do jednego litra oleju. Składa się on głównie z anetol i chavicol metylu, poza tym zawiera anyż keton, kamfen, a-pinen.

Korzystanie z anyżu

Właściwości charakterystyczne aromatyczne posiadają zarówno owoców, olejek anyżowy, olejek anyżkowy i sam. Stosując je znaleźć w piekarni, cukierni, perfum i medycyny. Owoce są często wykorzystywane jako przyprawa: mają zapach światła, które przyjmują i wyprodukowane. Najczęściej, anyż jest używany do gotowania zup, szpinak, płatki śniadaniowe, desery.

olejek anyżowy jest szeroko stosowana zarówno w tradycyjnej i alternatywnej medycyny. nie może obejść się bez niego i leczenia przeziębienia. Olejek ułatwia oddychanie i działa przeciwzapalnie. Ponadto, może być niezbędne podczas kaszlu, jak ma łagodne działanie wykrztuśne powodu bycia częścią anetol. Opary ropy mieć efekt terapeutyczny, aw przypadku problemów z oskrzeli, płuc i gardła. Oni rozrzedzające śluz i poprawy jej odkrztuszanie.

Anyż owoce stanowią integralną część przeczyszczających i sutka opłat stosowanych w chorobach, takich jak nerka i wątroba. W medycynie alternatywnej, są one wykorzystywane jako napotne, a także w chorobach kobiecych. Anyż olej służy do odstraszający komary.

Sposoby korzystania z anyżu

W przypadku chorób oskrzelowo-płucnych stosowane infuzji z jego owoców 1-2 łyżeczki na kubka wrzącej wody. Następnie pozostawić 15 minut.

W celu przygotowania bulionu powinny cztery łyżeczki owoce wlać do 200 ml wody i wkłada do wrzenia przez 6 minut. Napięte bulion powinien wziąć 2 łyżki trzy razy dziennie.

Anyż oleju jest także odpowiednie do podawania doustnego. W tym przypadku, 3-4 krople niej kapać na kawałku cukru i wziąć trzy razy dziennie.

Z anyżowego (proszek) miesza się w stosunku 1: 1 z hellebore białego proszku, maści. Do tego proszku dodaje się do połączonego dwóch masła. Następnie tę mieszaninę można smarować wszy włosów.

Efekt terapeutyczny wykorzystaniem olejków eterycznych jest zwiększona w saunie / kąpiel, ponieważ pod wpływem wysokiej temperatury, rozszerzenie porów. Umożliwia to szybkie przenikanie pary oleju do skóry.

Przestrogi

Jednak należy pamiętać, że olejek anyżowy nie jest konieczne zastosowanie do uszkodzonej i podrażnionej skóry i skłonnością do reakcji alergicznych, jak wynika z jego stosowania może być przyczyną zapalenia skóry. Ponadto, gdy wykonane w wysokich dawkach, olejek anyżowy może powodować podrażnienie żołądka i zawroty głowy. Więc nie należy przekraczać zalecanej dawki.