786 Shares 6458 views

Spot masaż twarzy – skuteczny wpływ na skórę. Masaż dla odmładzania twarzy

Spot masaż twarzy – skuteczny wpływ na skórę, poprawiając ogólny stan zdrowia i dobre duchy. Wśród dużej liczby różnych metod i technik należy również poświęcić masaż shiatsu (można często znaleźć inną wersję nazwy – siatsu). Prawie wszystko słyszał o magicznych właściwościach procedury. Zwraca młodość i elastyczność skóry, widocznie poprawia cerę, jest w stanie dostarczyć z silne bóle głowy, a nawet ma korzystny wpływ na organizm po paraliżu i udaru mózgu.

Jednak zwykli ludzie nie uczą się technik masażu shiatsu jest dość trudne do odróżnienia od normalnej ekspozycji. Spot masaż twarzy – prezent wschodnią Kosmetyki, posiadające wiele pozytywnych cech. Dlatego konieczne jest, aby to rozważyć więcej i zrozumieć, jak to działa.

historia

wellness system masażu został opracowany w Japonii na początku XX wieku lekarz Namikoshi Tokujiro. Po kilku latach badań, opublikował swoje odkrycia w książce „Metoda shiatsu”. Tam są opisane szczegółowo wszystkie możliwe techniki i metody, które są stosowane w tym rodzaju masażu, jak również mówić o sposoby wpływania na ludzki organizm.

6 lat po publikacji książki otwarto szpital specjalizujący się w leczeniu metodą Shiatsu, a następnie instytucja, w której młodzież uczono prawidłowego przebiegu masażu. Ta uczelnia istnieje do dziś. Japońskie Ministerstwo Zdrowia przyjęła jako oficjalny techniką shiatsu medyczny.

Funkcje masażu

Akupresura na odmłodzenie twarzy nie jest za nic nazywany Shiatsu. W języku japońskim słowo składa się z dwóch części, to znaczy „palec” i „push”. Funkcja ta jest ukryta i masaż. Podczas zabiegu, terapeuta za pomocą palców i dłoni sprawia, że nacisk na pewnych obszarach twarzy i głowy. W tym przypadku, nie zacierając całą rękę lub ruchy głaskania jest wykonywana.

Czas i siła oddziaływania zależy od tego ile efekt ma zostać osiągnięty. W tym przypadku, mistrz Shiatsu, nawet silny i głęboki nacisk nie powoduje uczucia dyskomfortu pacjenta.

Inną ważną cechą jest to, że nie jest do masażu, w rzeczywistości, medyczne. Ale to pozwala pozbyć się objawów choroby, która jest o wiele ważniejsze. Po odpowiedniej obróbce i obejmuje identyfikację i pozbycie się przyczyny.

Uwalnianie energii

Spot masaż twarzy – skuteczny wpływ na skórę, dzięki czemu przebudzenia mocy i energii odnawialnej. To pomaga organizmowi szybko poradzić sobie z wirusami i różnych chorób układu nerwowego. Aby reakcja była w porządku, lekarz uruchamia mechanizm regeneracji naciskając na pewnych punktach, Japończycy zwany „Tsubo”.

Shiatsu umożliwia również dokładną diagnozę mistrzów całego organizmu. Więcej niż 90% rozpoznań potwierdzonych w badaniach z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń i analiz.

Kierunki

Do tej pory, istnieją 3 różne obszary Shiatsu:

 1. Western (oparte na podejściu naukowym i opiera się na nowoczesnych środków).
 2. Klasyczny (oryginał lekarz Namikoshi szkoła).
 3. Zen (w zakresie energii oraz intuicyjny sposób badania pacjenta).

Self-masaż

Masaż odmłodzenie obrzękiem twarzy i zmarszczek może być prowadzone niezależnie od siebie. W tym celu, to opracowała wiele różnych technik. Oprócz wpływu na samą skórę, ten masaż pomoże:

 • usunięcie migreny;
 • pozbyć się bezsenności;
 • poprawiają widzenie;
 • pozbyć się stresu i zmęczenia ciągłym;
 • leczy katar i inne drobne przeziębienia;
 • rozweselić.

Podczas masażu, ciśnienie wytwarzane wyłącznie opuszki kciuka. Ciągłe masaże nie tylko poprawić kolor i kondycję skóry, ale również spowalniają starzenie się skóry spowodowane przyspieszoną produkcję elastyny i kolagenu bez kosmetyków. Wzmacnia zmarszczek mimicznych, a także znacznie poprawia krążenie krwi w głowie, dzięki czemu unika się problemów z ciśnieniem krwi i zmniejszyć ryzyko wystąpienia udaru mózgu.

Zasady i techniki

Masaż należy jasno płynne ruchy. Trzeba uniknąć skręcenia i napięcia skóry, gdyż może to mieć odwrotny skutek. siła nacisku jest bezpośrednio zależne od warstwy tłuszczu znajdującego się pod skórą: im grubsza, tym mocniejszy musi być wciśnięty. Jednak wpływ nie powinny powodować dyskomfort lub ból.

Ruchy są wykonywane z dwóch rąk w tym samym siły uderzenia. Po naciśnięciu kosmetyczny masaż są wykonane nie więcej niż 5 sekund. Efektem takiej manipulacji będzie trwał przez cały dzień. Przy masażu ciśnienie trwania może wynosić od 30 sekund do 3 minut, ale lepiej nie próbować zrobić to sam, i lepiej jest zaufać panu.

Istnieje wiele filmów, które pokazują, jak wykonać tę procedurę. Jednak wiedza niezawodnie o akupresury twarzy Shiatsu tylko mistrz, więc zanim przeprowadzi się jak doświadczenie, warto zobaczyć jak najwięcej film i przeczytać o jego funkcji.

Przygotowanie do masażu

Akupresura odmłodzenie twarzy, którego dyskusja stała się dość popularne w salonach kosmetycznych, a także w telewizji, powinien spędzić rano. W ogóle, to trwa około 15 minut na całej sesji i prawie taka sama we wstępnym treningu.

Pierwszą osobą, która być traktowane mycia. To nie jest pożądane stosowanie roztworów alkoholowych, ponieważ są one bardzo suche i uszkodzić strukturę skóry. Najlepiej jest używać ziołowe płyny, wyciągi z roślin leczniczych lub przefiltrowanej wody.

Po tym, że skóra potrzebuje trochę ciepła. Łaźnia parowa jest najlepiej pasuje do okazji. To łagodzi napięcie. Dodatkowo można zapalić świece zapachowe lub włącz łagodnej muzyki. Następnie konieczne jest, aby traktować skórę witaminy śmietaną. Teraz można rozpocząć masaż.

Przeciwwskazania

Pomimo wielu zalet, japoński masaż twarzy przeciwzmarszczkowy Shiatsu posiada szereg przeciwwskazań. Należą do nich:

 • narośl na skórze twarzy;
 • opryszczka, zapalenie skóry i inne procesy zapalne;
 • idiosyncrasy;
 • otwarte rany na ciele.

Najprostszym rozwiązaniem

Spot masaż twarzy – skuteczny wpływ na skórę, co spowoduje w ciągu 2 tygodni.

 1. Wcisnąć palce obu rąk nad brwiami. Utrzymanie 4 sekundy. Poruszamy się trochę dalej w kierunku skroni. Takie przejście jest do 4 podzielonych dawkach.
 2. Natychmiast trzema palcami kliknie na każdej brwi. Po 7 sekundach wyjąć palce. Co do pierwszego, zewnętrznych kącikach oczu w tym samym czasie, a następnie wewnętrzny.
 3. Trzy palce zrobić nacisk na grzbiecie nosa – tylko dla brwi. W tym momencie pojawiają się zmarszczki na tyle głęboko, więc można kliknąć i silniejszy.
 4. Ponownie, trzema palcami naciśnięcie powiek. Tutaj ciśnienie zależy od tego ile ciśnienie czuł komfortowo. prasowaniem czas trwania – 5 sekund. Istotne jest to, że palce nie dotykają gałki ocznej.
 5. Podobnie, pracujemy na dolnej powiece.
 6. Dociśnij trzema palcami na powierzchni pod kości policzkowe i przytrzymaj 7 sekund.
 7. Duży Pałac lekko naciskać na obszarze wokół nozdrzy.
 8. Kciukiem jednej ręki prasy w punkcie powyżej wargi. czas prasowania od 5 do 7 sekund.
 9. Tutaj ważne jest, aby znaleźć mięśni, do których jest wywierany nacisk. Znajduje się w kącikach ust. Wpływ wykonane kciuki obu rąk.
 10. Ponownie kciukiem jednej ręki nacisnąć punkt pod dolną wargą. Ciśnienie na gumie, ale w każdym razie nie na zębach.
 11. Podniósł głowę i trzy palce obu rąk dotknąć brodą. Pochodna 4 dotyku przechodzą wszystkie szczęki.
 12. Trzy palce na 3 sekundy delikatnie naciskać na szyi po obu stronach. Wykonaj to ćwiczenie bardzo uważać, aby nie uszkodzić tętnice.
 13. Lekko naciśnięciu kciukiem jednej żyle wgłębienia wynosi nie więcej niż 3 sekundy.
 14. Kciuk naciska na punkt znajduje się u podstawy ucha.

Na tej sesji jest zakończone. Po tym masażu jest wart trochę przerwy, lub po prostu leżeć na kanapie przez około 5 minut.

Spot masaż twarzy – skuteczny wpływ na skórę, która będzie zwracać młodzież i zapobiega powstawaniu zmarszczek. Wystarczy kilka minut dziennie pomaga zachować młodość i atrakcyjność. Jednakże, oprócz prowadzenia własnej masażu, warto przynajmniej raz pójść do recepcji do opanowania, aby zrozumieć, jak ciężko i na jakim momencie się ciśnienie. Dodatkowo, wysokiej jakości masaż leczniczy może być dokonana jedynie profesjonalny.