407 Shares 1330 views

Szorstkie pięty: co robić i jak pozbyć się warstwy rogowej

Bardzo suchej skóry stóp – jest to problem wielu kobiet. Z biegiem czasu, to pęknięcia i płatków. Chcę być doskonały we wszystkim i wszystko jest zepsute szorstkie pięty. Co robić w takich przypadkach? Chciałbym, aby wypełnić tę lukę raz na zawsze, a najlepiej jak najszybciej.

Aby ten problem nie martwi, należy regularnie wykonywać różne procedury na obcasy starannością.

przyczyny

Czy jesteś zaniepokojony wyglądem dyskomfort, suchość, utrata wilgoci i elastyczności skóry na podeszwach stóp i szorstkie pięty? Co zrobić i jak rozwiązać ten problem? Przed rozpoczęciem leczenia, trzeba zrozumieć czynniki, które sprowokowane szorstkość.

Stopy skóra jest dobrze przygotowanych, konieczne jest prawidłową cyrkulację krwi w nogach i nie brakuje tlenu i wilgoci. Jeśli nosisz ciasne i niewygodne buty, ale także stale wysokich obcasach, suchość skóry nie pozbyć.

Brak witaminy A i E powodować pogorszenie. Skóra staje się sucha, ogrubeet, aw rezultacie będzie szorstka i brzydkie.

Jeśli zauważysz, że pięta zaczęła wysychać, powierzchnia skóry jest pokryta pęknięć, a kolor płytki paznokcia uległa zmianie i stać się żółtawa (lub nawet żółty), to trzeba skonsultować się z dermatologiem. Ponieważ istnieje możliwość, że skóra stóp hit grzyba. Innym powodem suchość i szorstkość pięty – chorób i zakażeń grzybiczych.

Popękana skóra na stopach może być skutkiem niewłaściwej pielęgnacji i złej higieny.

Suchość i szorstkość skóry mogą być związane z różnymi chorobami, które wywołują zakłócenia układu hormonalnego.

Problem można rozwiązać, jeśli zrozumieć przyczyny i znaleźć odpowiednie leczenie. Estetyczny aspekt problemu nie jest to jedyny powód, aby rozpocząć prawidłowo dbać o skórę pięt. Pęknięcia mogą wywołać stan zapalny, świąd i złuszczanie tkanek skórnych. Konsultacje i leczenie przypisany właściwy dermatolog pomoże Ci zrozumieć i rozwiązać problem. Jeśli obserwować wszystkie elementy terapii, wynik będzie widoczny po krótkim okresie czasu.

prawo opieki

Co zrobić z suchymi szorstkich obcasach i jak zapobiec suche stopy? Można osiągnąć ten regularny jakości opieki dla swoich stóp. Pomaga intensywny krem nawilżający i inne kosmetyki, które są zawsze można znaleźć w aptece. Ale są też inne sposoby, aby uzyskać zdrowia i urody kobiet nogi z powrotem.

Przyjęcie różnych podajników dla skutecznego zmiękczania skóry stan dobry dla paznokci. przetwarzanie pumeks jest bardzo suche obszary skóry może być ona dokładnie po parze, aby usunąć warstwę rogową. Po zakończeniu procedur niezbędnych do wprowadzenia śmietanę. Ważne jest, aby wybrać taki, który będzie nie tylko nawilżają skórę, ale również odżywiają ją. Ważne jest, aby zastosować krem zamiast balsamu.

Co zrobić dziewczyna, czy ona ma szorstkie pięty? Jak pozbyć się tego problemu? Będziemy rozmawiać dalej. I herbatki ziołowe, które mogą być dodawane do kąpieli, bardzo dobre dla skóry stóp. Bulion może być wybrany w zależności od stanu skóry nogi i w pożądany skutek na końcu.

Wanna z wywaru

Suchość i łuszczenie opuścić szybko, jeśli w wannie dodać bulion, który może być wykonany z rumianku, szałwii, nagietka lub szeregowo. Dziesięć minut tego postępowania – i pięcie będzie bardzo miękki.

Między innymi ten bulion ma antybakteryjne, antyseptyczne i kojące działanie. Takie procedury powinny być wykonywane w sposób ciągły przez kilka tygodni.

Kąpiel z solą morską

Chronią i pozbyć się nadmiernej suchości i łuszczenie skóry pięt i palców, można użyć zwykłej soli morskiej lub pieczenie. Ciepła woda jest niezbędna, aby dodać kilka łyżek soli morskiej. Trzymaj nogi w woda trwa około piętnastu minut. Jeżeli suchość i szorstkość skóry jest zbyt wysoka, konieczne jest, aby wlać mleko zamiast wody.

Cała procedura – około pół godziny. Gdy skóra jest parę, należy traktować z nieobrobionego stóp ściereczkę pala i pięty. Następnie czyste i spocone stopy koniecznie wymagają nawodnienia. Dlatego trzeba stosować balsam do leczonej skóry lub stosowanie olejów odżywcze.

Taca z winem

Jak złagodzić pięty jest bardzo szorstki, rude? Intensywne nawilżenie i odżywienie naskórka powinna być wykonywana raz w tygodniu. wymaga to pół litra czerwonego wina lub soku gronowego naturalne być rozcieńczone w dwóch litrach ciepłej wody. Weź kąpiel jest niezbędne do dwudziestu minut. Kilka tygodni po przyjęciu regularnych kąpieli suche pięty zniknie i pozostanie w przeszłości.

Środki ludowe są bardzo skuteczne w rozwiązywaniu tego problemu. Ale tylko wtedy, jasnych powodów suche stopy skóry i bardzo szorstkie pięty. Co zrobić, aby przywrócić naturalne piękno stóp? Można użyć różnych masek i okładów. Dodatkowe odżywianie i nawilżenie suchych obszarów na codzień pomogą w walce o nogach kosmetycznych.

Szorstkie pięty, co robić w domu na powrót łagodności?

Istnieją pewne dość skuteczne metody. Teraz uważają je. Zrób miękkie pięty jest możliwe za pomocą następujących metod:

  1. średniej wielkości cebula posiekane startego, konieczne jest, aby dodać łyżkę miodu i trochę mleka. Mieszanina do leczenia obszarów problemowych w korku i owinąć gazą i całej folii, a następnie ogrzewa. Aby utrzymać takie zdarzenia najlepiej przed snem i pozostawić okład na noc i rano zmyć mieszankę ciepłą wodą z mydłem. Po konieczności stosowania kremu na nogi.
  2. Roztopić miód i rozmazany im czyste i suche stopy. Ofoliowana nogi i umieścić na skarpety. Kompresować urlopu na całą noc. Po miód jest zmywane wodą, należy zastosować balsam.
  3. Silne łuszczenie znikają jeśli na korku umieścić maskę glistnika. Główne właściwości lecznicze rośliny zawiera antyseptyczne efekt, odżywiania i nawadniania. Świeże liście są kruszone lub sproszkowane w moździerzu. Obcasy trzeba obsłużyć masę, która okazała się, a potem nogi owinięte w folię spożywczą i okładów. Wskazane jest, aby pozostawić maskę na noc. Rano spłukać i zastosować specjalny krem.

Wszystkie zabiegi, które implikują zmiękczenia zewnętrznej skóry skóry nóg, a następnie usunięcie warstwy rogowej mechanicznie, czyli za pomocą plików paznokci lub pumeks nazywane są naturalne złuszczanie.

opcja chemiczny

Jeżeli fizyczna złuszczanie nie pomaga i lewo szorstkie pięty, co robić w takich przypadkach? Procedura złuszczanie chemiczne może zapewnić bardziej skuteczne. Odbywa się to w postaci kremów, maści, plastry, które są rozpuszczone skeratynizowanych suchej warstwy skóry. Preparaty te mają dobre zapobiegania pękaniu.

pęknięcia

Co jeśli obcasy stać się szorstkie? Co jeśli pęknięcia? Są one bardzo niebezpieczne. Takie pęknięcia mogą powodować dyskomfort podczas jazdy, jak i ból. Jednak mogą one powodować rozwój warunków, takich jak zapalenie skóry. A jeśli z powodu suchości są głębokie pęknięcia mogą powodować stan zapalny wprowadzania infekcji przez otwartą ranę.

Szczególnie uprzejmy do takiego uszkodzenia należy traktować ludzi, którzy cierpią na cukrzycę, ponieważ mogą one stracić kończynę podczas pisania infekcji.

profesjonalna pomoc

Leczenie każdy, nawet drobny choroba, która powstała na skutek normalnego ciała awarii funkcja musi być poważna. Suchość może wystąpić nie tylko ze względu na wpływ czynników środowiskowych, ale także ze względu na naruszenie niektórych funkcji wewnętrznych. Jest zatem bardzo ważne, aby ustalić przyczynę sucha i szorstka obcasy. Co robić? Jest to najlepiej skonsultować się ze specjalistą (np dermatolog), aby uniknąć bardziej poważny problem.

Zapobieganie występowaniu chropowatości na nogi

Często problem nadmiernej suchości stóp widać z faktu, że nie jest przestrzegane zasady opieki na obcasy. Pomimo faktu, że skóra na stopach ostrzejsze i cięższe podatne na uszkodzenia niż na twarzy i ciała, potrzebuje opieki. Wykonując środki zapobiegawcze mogłyby uniknąć takich problemów, jak szorstkie pięty. Co jest potrzebne do tego?

– Występowanie swędzenie w obszarach problemowych – to nie powód, aby je czesać. Lepiej jest zastosować zimny kompres nie uszkodzenia skóry.

– Jeśli skóra jest sucha nogi, konieczne jest podjęcie zabiegów wodnych. Lecz nie powinny być używane w tym samym kąpieli, aromatyczne mydła w taki sposób, aby nie dalej wysuszenia skóry.

– Przetrzyj skórę po uzdatniania wody musi być starannie, z miękkim ręcznikiem i nie używać twardej gąbki.

– nawilża i odżywia skórę stóp na codzień.

– Wybierz środki, aby być ostrożnym, jeśli może być uczulony na składniki w kosmetykach.

– Buty powinny być wygodne i wysokiej jakości. Stopy nie powinny czuć żadnego dyskomfortu.

Baseny i sauny niekorzystnie wpływa na kondycję skóry nóg, a gdy odwiedzają te miejsca potrzebują osobistych wyjmowane buty.

Wreszcie, mała

Mamy nadzieję, że podane powyżej wskazówki pomogą Ci w rozwiązaniu problemu. Z zastrzeżeniem pewnych prostych zasad pielęgnacji stóp ze skórą może nie tylko pozbyć się nierówności obcasach, ale także, aby zapobiec takim stanie, że nie było żadnych poważnych konsekwencji, które mogą mieć wpływ nie tylko na wygląd, ale także na zdrowie ludzi w ogóle. Jeśli nie ma przeciwwskazań, to dobrze jako środków ludowej i kosmetyków, które są zakupione w sklepie.