422 Shares 4376 views

Kryty kwiat kalatea: sadzenie i pielęgnacja


Dom bez kwiatów jest pusty, brak przytulności i ciepła. Dlatego zielone zakątki w miejskich apartamentach są tak atrakcyjne, jak małe oazę w codziennym zamieszaniu. Ile jasnych emocji czeka na tych, którzy wybierają odpowiednie kwiaty do mieszkania. Kalatea – jest w stanie udekorować dom z jego obecnością. Z dumą amatorka florystyczka pokazuje swoim przyjaciołom niezwykłe jasne liście na zielonym krzaku w rogu pokoju! Kwiat ma tę cechę: wieczorami podnosi liści, jakby sięgając po słońce.

Ten wieloletni krzew dotyczy rodziny maranthus, w wysokości może osiągnąć sześćdziesiąt centymetrów. Kochaj wilgoć i doskonale rozwijaj się w cieniu tych kwiatów. Kalatea, której zdjęcie jest prezentowane w artykule, wygląda pięknie i nietypowo. Ma zauważalne, duże liście, które w zależności od odmiany mogą mieć kilka wariantów barwienia. Na przykład makoya kalatei odznacza się długimi liśćmi. Z jednej strony są srebrzysto-zielone z ciemnozielonymi podłużnymi pasami, a z drugiej – fioletowe. Liście kalatei zdobione na zewnątrz mają paski zieleni i różu.

Aby kwiat Kalathei rosł bezpiecznie, musi stworzyć warunki konieczne do podobnych do jego pierwotnych tropików. Najbardziej odpowiednim miejscem na kwiat jest szklarnia lub ogród zimowy. W pomieszczeniu, w którym znajduje się doniczka z zakładem, konieczne jest utrzymanie temperatury od 22 do 24 stopni Celsjusza, w zimie nie powinno być mniejsze niż dzwonek 18 °. W pokoju musi być rozproszone, miękkie światło. Nie wolno wystawiać na działanie promieni słonecznych na kwiat. Skvoznyaki kalatei nie lubi, więc wietrzenie pomieszczenia (szczególnie zimą), roślina powinna być czyszczona z parapetu. Roślina cierpi z dymem kurzowym i tytoniowym.

Ponieważ kwiat kocha wilgotność, konieczne jest utrzymanie poziomu wilgotności w pomieszczeniu. W tym celu kalatea kwiatowa w doniczce jest zamontowana na palecie mokrych kamieni. Latem roślina powinna być podlewana obficie, w tej chwili zaleca się spryskiwanie z pistoletu natryskowego. W okresie zimowym kwiat jest regularnie podlewany, ale umiarkowany. W tym celu użyj miękkiej, ciepłej, stojącej wody. Nie powinno zawierać chloru.

Rośnij lepiej w płytkiej, ale szerokiej puli. Gleby do sadzenia kwiatu przygotowywane są z gruntu – torfu, liści, torfu, piasku i kompostu. W ciepłym sezonie kwiat Kalatei zaczyna rosnąć szybko. Zaleca się 1-2 razy w miesiącu nawożenie roślin. Nadają się do tego celu nawozy organiczne. Konieczne jest monitorowanie stanu liści kwiatu. Ze względu na nadmiar azotu w nawozach, mogą zmieniać kolor, a białawy wzór na liściach staje się zielony. Raz na dwa lub trzy lata roślina musi być przeszczepiona. Najbardziej odpowiedni moment na to jest wiosna. Powielanie kwiatu możliwe jest przez podzielenie krzaka lub sadzonek. Sadzonki z systemem korzeniowym umieszcza się w oddzielnym pojemniku z torfowo-wilgotną ziemią i umieszcza w zacienionym miejscu. Bezpiecznie rozwijać kalathe kwiatową podlega następującym regułom. Ważne jest monitorowanie reżimu temperatury, wilgotności, ilości światła i objętości nawadniania, w przeciwnym razie roślina może zachorować i stracić jego atrakcyjność.