378 Shares 6247 views

Sałatki. Dorastając w otwartym polu

Sałatka odnosi się do rocznych roślin warzywnych. Ma wiele właściwości lecznicze, że zawiera witaminy B, PP, C, pierwiastków śladowych, takich jak molibden, jod, mangan, miedź, bor, i żelaza. W większości warzyw kraju można uprawiać przez cały rok: latem, jesienią i wiosną w otwartym polu, a zimą w ciemności. Niewątpliwą zaletą tej rośliny jest to, że jest jednym z pierwszych, którzy dają swoje warzywa witaminy i nadal czuje się świetnie w ogrodzie lub w doniczce na parapecie.

Charakterystyka kultury

Uprawa sałaty, które nie wymaga wiele wysiłku, to kultura holodnostoykoy. Optymalna temperatura wzrasta do zakresu od 16 do 18 stopni. Przy wyższych temperaturach i suchym klimacie całego życie roślin mogą iść w kolorze. Najbardziej powszechnie stosowane i liściastych sałata. Liście z nich może być w postaci stałej lub rozcięta, zębate lub gładkie, kapusta zaokrąglony lub okrągły płaskim. Sałata rośnie w glebie, która nie wymaga specjalnego przeszkolenia, dojrzewa w ciągu 25-40 dni po pierwszych pędów.

Opatrunek gleby. Dorastając w otwartym polu.

Najlepszy ze wszystkich sałata rośnie w miejscach, w których posadzono ziemniaki, kapustę w ubiegłym roku, szczególnie jeśli gleba zrobić nawóz organiczny. uprawy sałata, która nie wymaga specjalnego przygotowania gleby naziemne jednak odrzuca słonych, gliniaste. Ogólnie jednak, że roślina jest skromny. Zwiększona zawartość próchnicy i mineralnych nawozów tylko poprawić zdolność kiełkowania.

Sałatki. Rosnące z nasion

Nasiona sałaty wysiewa się bardzo wcześnie – w końcu kwietnia – na początku maja. Te wczesne odmiany sałaty dotyczy zabawa, bigos, Credo, Oakwood. Siew należy przeprowadzić zwykły sposób. Między rzędami wytrzymać odstępach 20 cm pomiędzy nasion – jeden i pół centymetra. Kiełkowanie prowadzi się w temperaturze od 2 °, najbardziej aktywnego wzrostu, w temperaturze 20 – 22 ° C. Upraw w otwartym polu mogą być produkowane w okresie od czerwca do września, kiedy stosując folię – w miesiącu maju. Sałatki, których uprawa wymaga dużej ilości światła są rośliny długi dzień. W okresie wegetacji jest konieczne, aby zapewnić odpowiednią ilość wilgoci roślin. Jeśli wilgoć nie jest wystarczająca, to sałata zagrubeyut i warzywa tracą najbardziej korzystne właściwości.

sałata czyszczenia

Zbiór odbywa się po 30 – 40 dniach od momentu pojawienia się kiełków. Częściowo można zbierać liście i rośliny przerzedzając. Na sałacie lodowej charakteryzuje się dłuższym okresem dojrzewania – do 70 dni.

Uprawa sadzonek

Do uprawy sadzonek sałaty taśmę lub użyj zalewania, ponieważ rośliny nie cierpią uszkodzenia systemu korzeniowego. Tabletka torfu z sadzonek roślin należy wystarczająco silnie, aby wzrosła powyżej centymetr głównego glebie, ponieważ głębiej sadzenia dolnych liści zakażonych grzybem czy gnicie. Najwłaściwszym sposobem na to jest wzrost Kochan odmian sałaty.