80 Shares 5038 views

Co odpowiada wielkości A4?

Każdego dnia, każdy z nas musi pracować z dokumentami, listów, czasopisma uchwyt, utrzymania korespondencyjną lub pisania dokumentów w formie elektronicznej. Realizując te rutynowe sprawy, nie myślimy o wielkości dokumentu, który jest widoczny, a jednak zastanawiam się, dlaczego tak jest, i że ogólnie oznacza znanego formatu A4? Zobaczmy, co jest format.


papier A4

A4 – jest dobrze znany rozmiar papieru, przyjęcie jednolitego standardu metrycznego ISO-216. A4 wynosi 21 cm x 29,7. Nauczyć się tych wartości jest prosta: wszystko, co jest potrzebne – to centymetrem (linia) i bezpośrednio papier. Cóż, dlaczego został wybrany format danych i dlaczego tak precyzyjny do milimetra – spróbujmy zrozumieć.

Trochę historii

Wiadomym jest, że wszystkie genialne – proste! A4 został zaprojektowany tak, że jeśli wyciąć go na pół, masz dwie połówki identyczny w stosunku do oryginalnego rozmiaru. Dla oryginalnej wersji obrazu została podjęta z powierzchni 1 metra kwadratowego (a jeśli to robi dokładnie to, co strony 118.9 cm (długość) * 84.1 centymetrów, a wszystkie znane wymiary. – To pochodnych, podzielonych na określonym formacie Tak, na przykład, jeśli arkusz formatu A0 podzielone na połowy, to uzyskać na dwóch formatów arkuszy A1 itp Zatem A4 arkusz – A3 połowa blachy ze stałym współczynnikiem kształtu, który jest opisany przez współczynnik Lichtenberg.

W rzeczywistości, na pierwszy rzut oka, takie drobne standaryzacja formatu elementem ożywia trochę pewności, że, oczywiście, wpływ na wszystkich etapach dokumentacji. Na początku ubiegłego wieku, jednolite rozmiary biznesowych dokumentów, listów i dokumentów nie były. Każdy zakład specjalizuje się w papier zwalniający, wielkość robione to na własną rękę, a to z kolei sprawia, że znaczne niedogodności dziennego obrotu dokumentów.

W roku 1768, G. Lichtenberg (niemiecki naukowiec) zasugerowali, że arkusz papieru, wydłużenie, które mogą być przedstawione jako jednostki odpowiednie do pierwiastka kwadratowego z dwóch, będzie mieć wielkość 2 identyczne prostokąty (jeśli wstępnie zagięte w połowie). Inny niemiecki matematyk (V.Portsmann), w oparciu o ten pomysł, zaproponowany jako podstawa do standaryzacji rozmiarów papieru. A kilka lat później mam całą Europę, a potem cały świat włączony do jednolitych standardów.

Obszary zastosowania

Obecnie istnieje wiele różnych formatów, a nawet cała seria. Niektóre rzadko używane, podczas gdy inne są mocno osadzone w naszym codziennym życiu. Niewątpliwie, najbardziej popularny jest wielkości A4. Jest również określana jako papier do drukarek, papier biurowy, normalny lub standardu. Ale to nie znaczy, że rozmiar jest używany tylko w życiu codziennym, wręcz przeciwnie, jest on standardem dla prowadzenia wszelkiego rodzaju dokumentacji księgowej, drukowania i pisania. Ponadto, drukowanie profesjonalnych jest najczęściej stosowany, ponieważ jest to format A4. Wielkość większości formularzy, dokumentacji, prace naukowe itp Odpowiada to dokładnie ten format.

Rozmiar papieru i marginesy

Co dziwne, ale to właśnie ten obszar ma największy wpływ na życie w ogóle, a zwłaszcza komunikacji, w naszych czasach wysokich technologii i komputerów. Ponadto lwia opublikowanych pracuje się tylko wersje elektroniczne, w formacie A4. A4 rozmiar arkusza wynosi 210 * 297 mm.

Należy pamiętać, że podczas pracy z programami komputerowymi do typowania jest konieczne, przede wszystkim, sprawdzić rozmiar papieru i marginesy, a niektóre różnice mogą być nawet jeśli „domyślne” ustawienia.

Instalacja i rozmiar pól uregulowanych zaleceń GOST i muszą być zgodne z następującymi wartościami (minimum):

  • lewy, górny, dolny marginesy – 20 mm;
  • prawy margines – 10 mm.

standardowe ramki

Ramki pojawiła się na długo przed pojawieniem się samych zdjęć. Jednakże, mieli nieco inny cel i służy do wykazania prace artystyczne sztuki. Zostały one wykonane z różnego rodzaju materiałów, z drewna dostępne na ramce złota i kamieni szlachetnych. Dlatego też, gdy pojawiła się fotografia, nie było problemu ze sposobem może być ustawione. I praktycznie w każdym domu może być nie znaleziono pojedynczy obraz wiszący na ścianie lub postawić na stole w pięknej ramie.

Wraz z rozwojem branży fotografii opracował i udoskonalił produkcję ramek. W miejsce masywne drewniane i żelaza przyszedł łatwe, smaczne i nie mniej mocne i trwałe wyroby z tworzyw sztucznych, stopów metali, szkła i tak dalej. Ich wytwarzanie i stosowanie stało się bardziej powszechne. Ale mimo to, w każdym rogu standardów światowych były takie same. A zatem, wymiary ramki odpowiadają wielkości A4 tkaniny o tej samej wielkości, z pewną tolerancją, i mogą występować w dwóch wersjach 20 cm 30 cm 21 cm 30 cm.

wniosek

Znana papier międzynarodowych (ISO) normy ma kilka serii (z podkategorii tamże) rozmiarach obschestandartizirovannyh. Ale najbardziej popularny format do dzisiaj jest wielkości A4. Wydrukuj ten format jest obsługiwany przez wszystkich, bez wyjątku, standardowe drukarki. A4 (210 * 297 cm) – uniwersalna norma i najczęściej używany format dokumentu, zarówno fizyczne (drukowana) oraz w wersji elektronicznej. Znając jego parametry, można zawsze prawidłowe i poprawnie wykonać wszystkie prace.