846 Shares 8724 views

Materiał obojętny w budynku: rodzaje, właściwości, warunki przewozu

Być może jest to niemożliwe, aby wyobrazić sobie proces budowlany, który nie należy oczekiwać, aby korzystać z obojętnego materiału. Dla każdego elementu budowa budowniczy nie jest niczym niezwykłym. Słowa takie jak żwir lub piasek, nie są niczym specjalnym. Ale zanim dojdziesz do placu budowy, są one drażliwy i długa droga.

Co to jest?

Materiały obojętne – to jest wykonane z materiałów kamiennych z pochodzenia naturalnego lub sztucznego. Przed I dostać się do serwisu, są one specjalnie przetwarzane przy użyciu różnych urządzeń. Produkcja jest kariera przez otwarty sposób. Najczęściej tego typu materiałów budowlanych stosuje się do budowy budynków, koleją lub transportem drogowym. Odgrywa również ważną rolę w produkcji wysokiej jakości rozwiązań konkretnych i mieszanin. Oni kupują duże ilości firm, które specjalizują się w produkcji mieszanek budowlanych, konkretnych rozwiązań, żelbetowych produktów i tak dalej.

Główną zaletę, że dowolny obojętny materiał budowlany jest jego niski koszt. Zwykle stosuje się go jako materiał pomocniczy, promowanie wzrostu masy roztworu lub mieszaniny. To znacznie redukuje koszty budowy.

Następujące obojętne materiały konstrukcyjne są częściej stosowane.

tłuczca

Otrzymywany w procesie kruszenia skały i skały. Odporne na zimno i trwałe. Ma takie właściwości, jak gęstość i nasycenie wodą. Najczęściej stosowane w budowie linii kolejowej lub avtoputey, a także tworząc solidny fundament dla różnych instalacji. Może być używany do tworzenia i rafinacja kompozycje krajobrazowe.

piasek budowlany

Mieszaninę tworzą luźną zniszczenia rockowej. Lista prac, w których uczestniczyli obojętny materiał jest ogromny. Piasek użyty do budowy budynków i chodników, w procesie układania media, w wielu dekoracji i krajobrazu. Jest to doskonały wypełniacz konstrukcji betonowych mieszanin. Tańsze uważane dół piasek, ponieważ różne zanieczyszczenia mogą być w niej zawarte. Ale rzeka piasek wydobyte z dna zbiorników wodnych, czystsze. W konsekwencji, koszty będą znacznie droższe.

keramzyt

Materiału o porowatej strukturze, coś przypominającego gruz. Ma doskonały dźwięk i właściwości termoizolacyjne. Posiada odporność chemiczną. Nie boi formy lub kwasami. Stosowany w budownictwie od sześćdziesiątego roku ubiegłego wieku.

granitowe pokazy

Szeroko stosowane na całym świecie przez budowniczych materiałem obojętnym. Najczęściej stosowane do produkcji asfaltu betonowego bruku i betonu. Można go spotkać w różnych materiałów dekoracyjnych. W zimie może być stosowany w celu zmniejszenia współczynnika poślizgu (posypane na drogi i chodnika).

Mieszaninę żwiru, piasku

Jest powszechnie stosowany w celu dostosowania jezdni. Mieszanina może być stosowany w razie potrzeby krajobrazu wyrównania dużych powierzchni. Jest on podzielony na dwa rodzaje: naturalne i wzbogacone.

Cechy transportu

Dostawa do budowy materiałów sypkich wykonany jest albo z magazynu lub kariery. Transport materiałów obojętnych, co do zasady, wykonywane przez wyspecjalizowane firmy z wszystkich niezbędnych urządzeń i pojazdów specjalnych.

Podczas przewożenia ładunku obojętnym, trzeba wziąć pod uwagę szereg cech, które je posiadają. Po pierwsze, wszystkie one mają ziarnistą strukturę, co sprawia, że niemożliwe do transportu samochodem. Po drugie, potrzeba specjalistycznego sprzętu wynajmu do transportu ze względu na fakt, że wielkość ładunku może być bardzo, bardzo ambitny. Ktoś na modernizację witryny wymagane parę worków z piasku rzecznego, a ktoś i dwa KAMAZ gruzu nie będzie wystarczająca do budowy domu kraju.

Z reguły takie towary eksperci nazywają bardzo poruszające. Związane jest to z obojętnego materiału budowlanego, czy żwir, piasek lub gliniec mogą być łatwo rozproszone w drodze. Podczas transportu należy także wziąć pod uwagę to, że inny materiał o innym współczynniku tarcia. Tylko doświadczeni profesjonaliści mogą określić takie niuanse i zrozumieć cechy transportu obojętnym materiałem.

Skierowanie do specjalisty na dostawę tych towarów, oczywiście, nieco zwiększyć koszt budowy. Ale z drugiej strony, nieznajomość niuansów i osobliwości przewozu materiałów obojętnych może kosztować znacznie więcej. Z reguły specjaliści dostarczyć towar szybko i bez strat na drodze. Bez znajomości przypadku niezależny transport może kosztować znacznie więcej. Doświadczeni budowniczowie mówią, że lepiej jest właścicielem ręce ugniatać rozwiązanie konkretny i jednocześnie wydać mniej niż zaoszczędzić na niskiej jakości samodzielnego dostarczania ładunków sypkich.