92 Shares 9395 views

Uczeń w Nowym Meksyku odkryli skamieliny przypadkowo 1,2 miliona lat

Znajduje się w jałową pustynię w Nowym Meksyku, 10-letni licealista potknął się i upadł. Rozglądając się, odkrył starożytne skamieniałości, w wieku, który, jak się później okazało, 1,2 miliona lat. Te szczątki należały do dużych roślinożerców znanych jako stegomastodon. Te zwierzęta wyginęły około 28.000 lat temu.


Skąd dowiedziałeś skamieliny

„Pobiegłem i potknął się o część Tuska – mówi 10-letni Dzhud Sparks, który w tym czasie był na pustyni z jego rodziny i bawi się ze swoim bratem. – Kiedy upadłem, moja twarz była blisko skamieniałe żuchwy. Potem ujrzałem innego mamuta. "

Najpierw myślałem, że pozostaje Jude znalazł, jest krowa, chociaż wkrótce stało się jasne, że to założenie jest dalekie od prawdy. Rodzina zwróciła się do profesora Petera Howden z University of New Mexico. Udało mu się odzyskać całą czaszkę. W wyniku dalszych wykopalisk skamieniałości innych ukrytych pod powierzchnią stwierdzono.

wykopy

Zajęło miesięcy, aby uzyskać pozwolenie na ostatnim wykopie całego zapisie kopalnym, ale nawet wtedy, proces ten wydawał się trudny i bardzo delikatna. Według naukowców, czaszka wymarłego zwierzęcia waży około tony, ale w tym samym czasie, odkrycie jest bardzo krucha, aw niektórych miejscach przypomina skorupki jajka. Kiedy naukowcy zaczęli oczyszczać czaszkę z osadów, jego kości zaczęły się rozpadać na drobne kawałki. Było to konieczne, aby zapobiec niszczeniu tych cennych szczątków, a więc podczas wykopu, zostały one wzmocnione z substancją chemiczną.

Chociaż nie masz zbyt wiele szans na znalezienie fossils stegomastodon w stanie Nowy Meksyk, w rzeczywistości nie jest to pierwszy taki przypadek. W 2014 roku uczestnicy Kawalerskie przypadkowo odkrył prawie kompletny skamielinę zwierzęcia, który ostatecznie zebranych w Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Meksyku. Niemniej jednak, na całym świecie, stwierdzono tylko kilkaset fossils stegomastodon, a naukowcy wciąż nie wiedzą, dlaczego są one tak rzadkie.

Co wiemy o stegomastodon

Stegomastodon należą do grupy znanej jako gomfotery. Te dziwaczne zwierzęta były dalekich kuzynów z bardziej znanych mamutów i współczesnych słoni. Uważa się, że stegomastodon było dość niezwykłe, nawet dla jego rodziny, ponieważ wiele kolorów gomfotery miał cztery kły, ale to było bardziej jak współczesnych słoni, a tylko dwa.

„Większość ludzi nie widzę żadnych znaczących różnic między stegomastodon i nowoczesnej słonia – Howden powiedział. – Ten rodzaj gomfotery było najbardziej rozpowszechnione w regionie. Niemniej jednak, nadal jest uważane za bardzo rzadkie. Jest to druga kompletna czaszka, który został znaleziony w Nowym Meksyku. "